Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A horroorfilm nézés ellentmond...

A horroorfilm nézés ellentmond egy keresztény életében?

Figyelt kérdés
2013. aug. 10. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem... De a kereszténységet én a helyedben elkerülném...
2013. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%

Én bisztos hogy nem kerülném el a kereszténységet....

Amugy meg ha jobban odavagy a horror filmekért mint Istenért akkor ott nagy baj van... De nem helyes olyan filmeket nézni, mert az ilyen filmek rossz hatással vannak :-) Szerintem

2014. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Én bisztos hogy nem kerülném el a kereszténységet...."


Miért, mert a bibliában írva vagyon, a biblia pedig a kulcs a világegyetemhez.


Bocs, de erre nyílni szokott a bicska a zsebemben.



Amúgy eg az igaz, hogy hülyeséget ne nézzen, véres hullákat se muszály, max. ha utána tud nevetni.


Resident Evil még pl. aránylag normális horror. Unborn is pl., én jót szórakoztam azon, hogy előre tudtam, hogy most meg fogok ilyedni... aztán meg annál is jobban megilyedtem. (persze 6 évnél fiatalbb öcsém rezzenéstelen volt ;])


Nade a kérdésre válaszolva: A keresztény előírások szerinti életben ellentmond, Istennek nem tetsző tevékenység.



De ha a keresztényeket nem is kerülöd - őket sem kell, mert ők is csak emberek -, inkább azt nézd, hogy a szivednek - átvitt értelemben - és az eszednek mi tesz jót : Olyan, mint a Fűrész, esztelen kínzások és vérengzések sora szürreális keretek között, az kerülendő. Azt nézni fél őráig, hogy egy ember lábait hogyan csavarják ki, kerülendő.


Egy szó, mint száz : Tiniként mondjuk havonta, kéthavonta, esetleg egy depisebb/gótikusabb korszakodban kéthetente megnézni egy lightos több akció/thiller-mint-vér horrort még nem nagyon gáz, attól még lehetsz jó ember.


De sűrűbben nézni már eltévedt életútra vall, valóban.

2014. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Javítás : a második mondatomról a kérdőjel lemaradt, az egy költői kérdés akart lenni.
2014. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!