Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A spirituális sátánistáknak...

A spirituális sátánistáknak mi a problémájuk a keresztény hittel?

Figyelt kérdés
Tehát nem az egyházra gondolok, mert azt még keresztényként is lehet utálni, hanem a keresztény hitre gondolok, hogy azzal mi a baj ?! Nem vagyok egyik oldalon sem, de szeretnék észérveket hallani, hogy elindulhassak valamelyik irányba..

2013. szept. 13. 16:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a sátánistákkal vagy muszlimokkal vagy budhistákkal? Mindegyik egy vallás (az első inkább csak szekta) és a többivel az a baj, hogy az adott ember a többiben nem hihet, mert kizárják egymást.
2013. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Ezt nem értheted, ha nem vagy spirituális sátánista.

Én is úgy gondolkodom mint ahogy te, de spirituális sátánista véleménye érdekelne. Szerintem nem szekta annyira azért...

2013. szept. 13. 16:58
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

A keresztény hittel az a gond, hogy teljesen ember és természetellenes.

Nem más, mint egy moslék amit az antik bölcseletekből, és a júdaizmusból kevertek ki Alexandriában (lásd Philon)

Az összes biblikus jelképeket, karaktereket, történeteket, koncepciókat, számokat, egyszóval mindent a pogány vallásokból loptak, amit utána a gonosznak állítottak be.

Enélkül sosem tudott volna elterjedni a zsidó-kereszténység.

Gondolj a mai reklámokra: Van egy adott termék, amit a reklámban olyan dolgokhoz kötik, ami számodra vonzó, pl egy biztonságos és ideális boldog környezet, szép nők stb.

tudat alatt te ezeket a pozitív érzeteket a termékhez kötöd, és ezért veszed meg.

Mivel az emberek kultúrájának a szerves részeit képezték már évezredek óta ezek a jelképek, mélyen belevésődött a faji memóriájukba, azaz a tudatalattijukba. a mai napig ott vannak. Ezért -hiába nem tudatosul benned ha látsz egy ilyen szimbólumot, tudat alatt reagálsz rá, és vonzódsz hozzá.


Kiemelek pár keresztény tanítást, ami világosan megmutatja, hogy mennyire természetellenes.

"Fordítsd oda a másik orcád is"

Tény: A természetben ha valaki megtámad, és nem véded meg magad elpusztulsz. Igazságtétel nélkül nincs rend, rend nélkül semmi sincs. A világegyetemben mindent ugyanazok az alap természeti törvényszerűségek működtetnek.

Vagyis ami a mikroorganizmusok szintjén igaz, az nagyobb szinten is. Gondold végig mennyi ideig élnél, ha az immunrendszered "oda fordítaná a másik orcáját" Perceken belüli halál lenne az eredménye.


A másik a feltétlen szeretet tana, ami alapján az ellenségeidet is szeretned kell.

Ez összefügg az előző tannal, és ugyanabból az okból adódóan teljesen emberellenes. A társadalom pont emiatt a hazugság miatt instabil, az emberek nagy része lelki beteg, mert elfojtják az érzelmeiket. A pszihológia világosan kimondja, hogy az érzelmek és indítékok elfojtása milyen káros, a kiengedésük gyógyulást eredményez. De ezt a keresztény tan szerint nem lehet.

Az embereknek bűntudatuk van ha gyűlöletet éreznek, vagy irigységet, pedig nem véletlenül vannak ott ezek az érzelmek. Ha nem lenne gyűlölet, eleve szeretet se létezne. Ha nem fojtod el ezeket az emóciókat uralni lehet őket, vagyis pozitívan felhasználod.

Mint aktívan sportoló, előfordul, hogy találkozom kollégákkal, akik jobbak nálam. Irigységet érzek ilyenkor, ez tudatosul bennem, mégse kezdek el utálatoskodni, pont azért, mert tisztába vagyok az érzéseimmel, és az okokkal.

Ócsárolás helyett az edzésebe fektetem ezt az érzelmi energiát. Ez lenne a természetes.

A kereszténység szerint ez rossz.


Ha van még kérdésed kereszténységgel, vagy Sátánizmussal kapcsolatban, akkor nyugodtan írj privátot.

2013. szept. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
De túlságosan kisarkítod a keresztény hitet, a tartsd oda a másik orcádat is, az nem azt jelenti, hogy minden szituációban tedd ezt, mivel van olyan mondás is a bibliában, hogy szemet szemért fogat fogért. Ez csak arra vonatkozik, ha valaki úgy bánik veled, akkor fordítsd oda a másik orcádat is, és akkor a személynek lelkiismeret furdalása lesz, hogy mit tett veled. Az egyház bűneinek pedig nincs köze a kereszténységnek, az csak egy hatalmi ág, ami rátelepedett a keresztény hitvilágra, szóval ez nem a keresztény hit bűne. Egyet értek azzal, hogy fejlődni kell, és megbizonyosodni a dolgokról, de elgondolkodok azon, hogy helyes úgy cselekedni, hogy bármit megtehetsz ? Az káoszt eredményez, mint a rák... egyetlen kis sejt máshogy akar viselkedni, és jó helyett rákot okoz, ahogy elkezdik követni a sejtek. A bibliát rengetegen kisarkítják, túl általánosan fogják fel... Persze az már megint más kérdés, hogy a bibliát emberek írták, akik látomás formájában látták meg amit le kell írni, amire még én is képes vagyok, kitalálni egy vallást... De ebbe nem folynék bele.
2013. szept. 14. 15:44
 5/34 A kérdező kommentje:
hozzáteszem még azt is, hogy más vallások szerint meg ti lopkodtátok össze vissza a vallásotokat, de ez nem provokatív megjegyzés, csak így mégis hogy dönthetnék arról, hogy mi az igaz...
2013. szept. 14. 15:46
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te értelmezésed. Ad egyértelmű útmutatást ebben a biblia?

Igen van olyan is a bibliában, hogy szemet szemért, ez csak tovább növeli az egész ellentmondásosságát.

Ez egy tipikus mentsvára a keresztényeknek, hogy elválasztják a hitet az instutíciótól, csak én egy szóval sem említettem vagy utaltam az egyházra, magáról a szellemiségről beszéltem.

A biboia - még ha valóban is egy kinyilatkoztatás lenne, nem lehet ma rá támaszkodni, bele se gondolnak, hogy hány módosításon ment keresztül, hány fordítási baki van stb.

A Sátánizmus pedig gyűjtő név az eredeti vallásokra, tehát nonszensz, hogy mi loptunk volna bármit is egy- kettő, a tények az tények, egy biblikus jelkép sincs amit ne loptak volna egy ősibb vallásból. Ezer sebből vérzik a kereszténység minden szinten, és még káros is. Ennyi a baj vele csupán

2013. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Rengben ezt az érvelésedet elfogadom, de akkor lenne egy újabb kérdésem !

Mi az oka, hogy a spirituális sátánista oldal ennyire "gonosz kisugárzású" ? Tehát az eredeti angol oldal teljesen fekete, halálfejek vannak, és félelmetes az egész oldal... a spirit oldalon pedig csak rockzenék vannak kirakva (kicsit olyan divatszerűnek tűnik a dolog, fogadni mernék, hogy a spirituális sátánisták 95%-a valamilyen rock,metál vagy hasonló műfajt hallgat... vagy 18 év alatti személy). Eléggé komoly a keresztény és zsidó mocskolás az oldalon (arra persze vannak ésszerű érveitek, hogy az ellenségetek, ezért teszitek), de én mégsem látom ezt emberséges dolognak, mert egy értelems ember ha odatéved, és az első oldalon mocskolódások vannak, akkor egyből elfog menni az oldalról.

Te értelmes ember vagy, de a többiekről ez koránt sem mondható el mindig, azok közül, akik közétek tartoznak.

Tudom hogy neked eléggé tág az ismereted minden téren, de a többiek csak bábuk. Remélem errre reagálni fogsz, mert már nagyon rég óta szerettem volna felvetni azokat amiket itt most leírtam.

2013. szept. 14. 19:31
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

A gonosz és a jó teljesen relatív.

Ez az egyik legáthatóbb ferdítése a zsidó vallásoknak, abszolút jót és gonoszt hoznak létre az alapvető férfi és női princípiumból. Ez olyanokra is hatással van, akik nem vallásosak, de tudat alatt mégis ebből a szemszögből ítélkeznek. Erre tesznek rá még egy lapáttal az olyan filmek, mint a star wars, harry potter stb.

A fekete és vörös szín mint jelkép nagyon idős, gondolj Erdélyre, vagy Egyiptomra.

Ha szerinted a sötétségnek bármi köze van a gonoszhoz, akkor gondolj erre egy forró nyári napon, amikor meghúzódnál egy fa hűs árnyékában.

Ha nem lenne sötétség, fény se lenne. Szükségszerű mind a két princípium létezése. A sötétség a női pirncípium(befogadó, mint a fekete szín is ami ügye azért fekete mert elnyeli az összes színt)

És mily' érdekes az angol Devil kifejezés szanszkritül Istennőt jelent. (Deva, Devi)

A halálfejnek is más jelentése van, mint ami a köztudatba ivódott. A kígyó régen a legszentebb jelkép volt. A kereszténységben maga a gonosz. A szarvak isteni attríbútomok voltak, és a legtöbb szarvas állat is. A kereszténységben gonosz. A lefelé mutató pentagrammot sumérok is használták. Ma ez is gonosz jelkép.

Azt persze nem tudják megmagyarázni, hogy miért gonosz az, hogy lefelé mutat, de az. Pedig a Nap sugarai és föntről jönnek le a mi szemszögünkből.

Hogy ki milyen zenét hallgat az teljesen egyênfüggő.

Ha én lennék az oldal szerkesztője, akkor elsősorban komoly, és nép zenék lennének kint, mivel ezek illenek a Sátánizmus céljához. (Fejleszti az az agyat, stimulálja a jobb agyféltekét) Ha más lenne a szerkesztő, az meg lehet hogy csak Sebestyén Mártát, vagy mondjuk jazzet rakna ki. Ez számít legkevésbé, amúgyis le van írva, hogy miért milyen zene kerül fel az oldalra.

A zsidó és keresztény ellenességünk reakció, "nem mi kezdtük"

Az ember lehet értelmes az értékrendjétől függetlenül. Aki értelmes letudja szűrni a tényeket az olvasottakból, és el tud vonatkoztatni az individuális ízlésétől.

Mindannyian mások vagyunk, én azért vagyok "értelmes", mert megvalósítom a sátánista elveket,, illetve ilyen lelki alkat vagyok. Nem mindenki ilyen, és nem is kell mindenkinek ilyennek lennie. A munkásokat rengetegen lenézik, mert "műveletlenek", ellenben a saját területükön olyan tudással rendelkeznek, amit egy magamfajta "értelmes" meg se közelít.

Nálunk nincs olyan, hogy báb. Az az alaptanítás, hogy kutatni kell,kérdőjelezni, ezek erények. Tehát aki ezt "vakul elhiszi" az már nem lehet báb.


"elgondolkodok azon, hogy helyes úgy cselekedni, hogy bármit megtehetsz ? Az káoszt eredményez, mint a rák... egyetlen kis sejt máshogy akar viselkedni, és jó helyett rákot okoz, ahogy elkezdik követni a sejtek"


Kevered a szabadságot a szabadosággal.

Nem vagyunk anarchisták. Pont az a rákkeltő, kaotikus viselkedés, ha valaki szembe megy az alapvető emberi természetével. Ezzel szembe megy a természet törvényeivel, ami mindent és mindenkit áthat, akár tetszik az embernek, akár nem. Nem egyedi eset, hogy valaki pont azért kap rákos megbetegedést, mert a lelki gondjait elfojtva a különböző erkölcsi törvények miatt, szóval találó hasonlat.

A valódi erkölcs az belülről fakad, mivel ez is a természeti törvényeknek egy megnyilvánulása.

Hasonlítsd össze a régi festményeket, és egyéb fantasztikus alkotásokat, gyönyörű ókori épületeket (ezeket mind az arany arányosságra alapozva hozták létre, lám megint vissza köszön a természet törvénye) a "modern művészet" produktumával, vagy egy panelházzal, érezni fogod a különbséget.

2013. szept. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a kifejtésedet, igazából ezzel így amit leírtál egyet értek ! Egyébként a kígyó a kedvenc állatom, azon pedig meglepődtem, hogy Sebestény Mártát, és komoly zenét és nép zenét írtál, mert ezek nagyon közel állnak hozzám ! Persze a jó és a rossz relatív fogalmak, de mégsem érezném a helyes oldalnak azt az értékrendszert, ha belépek egy spirituális sátánista társulatba, ahol minden fekete, és teljesen úgy néz ki az oldal, mintha ez is egy tipikus tini állatkínzós szekta lenne... Komolyan nem értem miért nem lehet az "oldalatok"

például rengeteg színű, végülis a mágiában a színek használata a legfontosabb. A fekete a kedvenc színem, nekem így is tetszik az oldal, csak egy közember számára egyől az jön le, hogy " na megint egy szekta oldal, innen le is lépek, mert ezek gonoszak/őrültek".

Én úgy gondolom, hogy igen fontos a fejlődés, de az önzőség nem hiszem hogy bölcs dolog. Tehát szerintem fontos a becsület, és hogy az ember megbízható legyen, ne lopjon, ne hazudjon stb, de mivel a spirituális sátánizmus ezekben nem gátol meg "mivel elnyomja az egyéniségedet, ha nem teljesedsz ki" ezért kész káoszba vezeti a hívőit idővel... Mármint én mint átlag ember persze hogy jobbnak tartom azt, ha bármit megtehetek, mint hogy betartsam a keresztény szabályokat, és ellenáljak a kísértéseknek, de még mindig nem tudom eldönteni magamban, hogy vajon mi a helyes...

Első kérdés magamban, hogy a társadalom vagy az énképem legyen-e az első, a második kérdésem pedig, hogy mi a helyes oldal... Értelmes ember vagyok, és rég óta próbálok helyesen dönteni, de egyszerűen képtelen vagyok az utamat megtalálni... Túl sok a kérdés, és nem tisztáztam magamban hogy mi a helyes út. NEm tudom eldönteni, hogy a spirituális sátánizmus egy helyes út-e, vagy valójában "rossz", de nem veszem észre. A "fejlődjünk és tapasztaljunk" teljesen helyes. ÉS az is, hogy legyünk önmagunk, de azzal nem értek egyet hogy bármi áron. Szóval valamilyen egyensúly kellene azért, hogy legyünk önmagunk, de ésszerű keretek között. Tehát ha elakarok lopni egy 100 millió dolláros tárgyat, akkor mégse lopjam el, mert az nekem az "előnyt". Mert ez így már káoszba vezet, ha azt teszem amit jónak találok.

A biblia pont ezeknek a szabályozására készült. Az egyház meg mondjuk népmanipulációs szándékból ! :D


Na ilyesmi kérdéseim vannak magamban, és nem tudom tisztázni a válaszokat... Valamilyen szinten teljesen a spirituális sátánista vonalat "vallom". De másik részről bennem van az, hogy helytelen bármit megtenni, amit akarunk, mert káoszba torkollik.

2013. szept. 14. 23:58
 10/34 anonim ***** válasza:
47%

Elkezdtem olvasgatni miről beszéltek, de csak 1-2-t olvastam végig a többin átfutottam. Nem is olyan rég gyakoroltam a római katolikus vallást és rengeteg teológia ismeretem van.


1, Bilbiából okosan idézzünk mert nem mindegy hogy:

Ézsaiás 66.12 "és szopni fogtok..."

VAGY

Ézsaiás 66.12 "és szopni fogtok mint csecsemő anyja keblét..."


2, Úgy vagyok az egész vallás dologgal, hogy csak az támadja aki tiszta szívvel benne volt, aki csak utána járt az nem tudhat rengeteg egyéb információt.


3, A sátánizmus az szekta, nem vallás.


4, Tudni kell hogy az ószövetség az mese, az újszövetség megtörtént (a csodák valóságáról ne beszéljünk most)


5, Valahol olvastam hogy sok mindent "lopott" más vallásokból. Ez így nem igaz! A zsidóságból alakult ki, de ennyi erővel ledlámpa nem fénytest, mert villanykörte adta valakinek anno az ötletet (remélem érthető volt a hasonlat).


5, természetellenesség: nem akarom kifordítani a szavaidat, de te most ebben a pillanatban gyárakban előállított ruhában vagy, számítógépet használsz stb...


6, A kereszténység soha sem volt egy leányálom... nem lehet reklámokhoz hasonlítani, kismillió kötöttség van benne.


7, Lenne még pár dolog amiről érdemes lenne írnom de fáradt vagyok és így is nehezen megy a fogalmazás.


7+1, Előre köszönöm hogy nem fogjátok felhozni a gyónás feleslegességét és a keresztes háború vérontását. Ha védőszöveget akartok olvasni róla akkor ott az internet, de támadást úgy is többet lehet találni.

2013. szept. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!