Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van a 16 személyiség típus és...

Van a 16 személyiség típus és ismertek olyanokat aki INTP-k?

Figyelt kérdés
leírnátok hogy milyenek? tényleg olyan idegesítőek? ja amúgy én is INTP vagyok:)
2012. szept. 29. 19:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Azóta amúgy viszonylag jól (a helyzethez képest :D) összehaverkodtam egy intp-vel. Két éve csak sértegettük egymást ha vitáztunk, mindig ő mondott valami támadó jellegűt. Mostanra egész jól eldumálunk. Én infj vagyok amúgy. Érdekes jelenség, mert erős intuíciónk van, de teljesen másra használjuk.
2014. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:

Én is intp vagyok.Kifejezetten idegesítő tulajdonságaim: 1.sokszor nem figyelek a környezetemre,ilyenkor kell egy kis idő,amíg tudatosodik bennem,hogy pl valaki feltett egy kérdést.

2.nagyon feledékeny vagyok,ha a hétköznapi élethez szükséges információkról van szó(pl.ruhák kiteregetése,bevásárlás)és ezzel jó sok lehetőséget biztosítok az esfj anyámnak,hogy előadhassa,hogy őt mennyire semmibe veszem

3.a perfekcionizmusomból kifolyólag hajlamos vagyok mindig minden nem elég pontos információt kijavítani(ezzel nem az a szándékom,hogy másokat lejárassak,csak nem akarom,hogy helytelen tudással éljék le az életüket:))

4.nem igazán mutatom ki az érzelmeimet,nem tudok ráhangolódni másokra és nehezen bízom meg az emberekben(emellett azért alapvetően jószándékú vagyok),nehéz velem beszélgetésbe elegyedni

5.ugyanakkor ha valami felkeltette az érdeklődésemet képes vagyok félórás monológban kifejteni bárkinek(függetlenül attól érdekli-e vagy sem)kitérve minden kis részletre

6.nagyon magamnak való vagyok és ha épp eljött az elmerengés ideje szörnyen irritál,ha valaki azt várja tőlem,hogy rá figyeljek

Ezek mellett nyílván vannak pozitív tulajdonságaim is.Minden típus rendelkezik hibákkal és erényekkel egyaránt.Az,hogy az intp-ket és úgy alapjában az nt-ket nehéz esetnek tartják,azért van mert nem belőlünk áll a többségi társadalom.Ha a világ népességének nagyobb százaléka lenne intp/nt több ember értené meg a gondolkodásmódunkat.

Én amúgy a fent felsoroltak dacára megtanultam egész jól alkalmazkodni.Lehető legkevésbé idegesíteni másokat úgy,hogy közben önmagam vagyok,persze ezt a tiszteletet cserébe is elvárom.(Mondjuk nem nagyon volt más választásom egy esfj anya és egy enfp húg mellett.)Barátaim közül csak ketten nt-k,a többi típussal is relativ jól kijövök.Elfogadjuk egymást és alkalmazkodunk ahol és amennyi szükséges az életben nem csak akkor,ha mbti típusokról beszélünk.Ezt üzenem a Nektek intp-k és azoknak is akik úgy gondolják,hogy ahelyett,hogy megismernének vagy megpróbálnák más szemszögből nézni a dolgokat inkább elásnak minket és leköpdösnek.

egy 18 éves intp nő

2014. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:

7-es válaszoló, nekem már fölösleges leírnom, hogy én milyen INTP vagyok mert te pontosan leírtad. Minden reggel amikor suliba megyek busszal azt csinálom, amit te.


Amúgy rám is igazak az előbb említett dolgok. Amikor kérdezik, hogy min gondolkodom inkább kamuzok valamit, hogy csak elbambultam, mert úgyse értené.

Nem is értem, mások miért nem szeretnek egyedül lenni és magukba merülni._.

ezért érzem azt, hogy nincsenek a 'megfelelő' értelmi szinten, és felsőbbrendűnek érzem magam.

És ahelyett, hogy lelkiismeretem lenne emiatt még büszke is vagyok erre.

Ha azt mondják rám, hogy érzéketlen őrült perverz erkölcstelen vagyok azt bóknak veszem.

INTP: A fagyos külső mögött egy gyönyörű virágot találsz. Ami fagyott és már halott.

2014. dec. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Fizikushallgatóként látok egy párat a koliban és az egyetemen. :)


Szerintem, amíg nem tukmálják másokra a gondolataikat, addig az átlagember nem tartja őket idegesítőek, inkább csak furának. Vagy azt se tudják róluk, hogy a világon vannak.


Amire úgy látom, hajlamosak:

Szeretnek egyedül lenni, de alapból nem rosszindulatúak.

Elvannak maguknak, rengeteget agyalnak elvont dolgokon.

Amelyiknek lehetősége van foglalkozni az őt valóban érdeklő területtel, az az egekig képes fokozni a szakbarbárságot.

Kockák, különös hobbijaik vannak, a poénjaik speciálisak.

Nagy intellektuális élmény velük beszélgetni, feltéve, hogy megütsz egy szintet a témában. Ha nem, akkor fél perc után az ereidet vagdosod.

A szakmában felmerülő gyakorlatias problémákat nem szeretik.

A hétköznapi helyzeteket hajlamosak esetlenül, szerencsétlenül kezelni. Ez vissza tudja őket rángatni, ha nagyon el akarnak szállni maguktól. De még amiket jól kezelnek, azokat is inkább csak szükséges muszájnak tekintik.

Az átlagpolgár témái, problémái hidegen hagyják őket.


Egy ideig azt hittem, "kívülről" tudom szemlélni azokat, akiket INTP-nek tartok. Kissé nyomasztónak is találtam a világukban élni, főleg azokéban, akik végletes példái ennek a típusnak. Aztán úgy döntöttem, kitöltök még néhány tesztet, és mind INTP-t ad...

2015. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
Én INFP vagyok de csak félig illik rám
2015. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
Én is INTP-nek tartom magam, és a tesztek is ezt igazolták. Sokat szoktam merengeni magamban. A körülettem lévők esetleg azt gondolják h unalmas életet élek, de ezt csak azért gondolhatják, mert nincsenek a fejemben, talán nincs olyan élénk fantáziájuk mint nekem, vagy csak nem akarják használni. A másik fontos tulajdonságom, h nagyon nehezen bizok meg az emberekben. Ha egy viszonzlag új társaságban vagyok éb inkább megfigyelőként veszek részt. Ha esetleg mindenki kicsit vissza húzódóbb akkor veszem át az irányitást, de ez hosszú távon fárasztó számomra, igy inkább vki másnak átadom. Még pár dolog még: Néha nem értem az embereket, h bizonyos 1értelmű dolgokat miért nem látnak át. A határidőket gyülölöm, viszont pontosan szoktam érkezni, pl állás interjúra ( bár sztem ez vmilyen szinten a tisztelet jele, na meg ha meg akarom kapni a munkát, hát a késés nem 1 jó pont ) Hirtelen most ennyi jutott eszembe.
2015. dec. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Dóri1120 válasza:
INTP vagyok. És csak most jöttem rá. :) Igazából egy kicsit antiszociális vagyok de csak bizonyos helyzetekben. Pl. amikor valaki ismeros embert meglatok inkabb kerülőt teszek csak , hogyne keljen neki köszönnöm persze a jófejeket kivéve. Elég furcsa vagyok de attól függetlenül elég sok ember szeret. Szinte mindig gondolkozom valamin. Sokszor a tanárra figyelés helyett. Mindig megmondom a véleményemet de ezt sokszor tiszteletlenségnek tekintik, de nem akarok rosszat. Szeretek az emberek agyára menni. Vicces tevékenységnek találom. De minden kis apró dolog miatt felhúzom magam és idegesíteni tud szinte minden. Túl sokat tudok beszélni és hangosan gondolkodom, sokan egy kicsitt hibbantnak találnak. Viszont a barátaim és a haverjaim nagyon szeretnek és így a minden kis hóbortommal együtt kérem szépen jól érzem magam.
2016. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

De jó olvasni így újra, hogy mennyi INTP van, minden egyes komment olvasásakor újra és újra magamra találok. :D

Kíváncsi lennék egyébként, hogy egy csoportnyi INTP hogy viselné el egymást... ülnénk csendben körben és gondolkoznánk? :D

2016. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Én is INTP vagyok. Rengeteget tudok beszélni az elméleteimről meg mindenről ami érdekel annak akit eléggé ismerek. Mikor valakivel vitatkozok általában az illető képtelen elviselni engem meg már fáj a feje tőlem de én ennek ellenére én jól szórakozom és élvezem a vitát. Kegyetlenül őszinte vagyok. Mikor biciklizni megyek mindig inkább földúton megyek, hogy a lehető legtöbb embert elkerüljem. Mivel egyáltalán nincsenek barátaim ezért más INTP-khez képest szerintem sokkal kevésbé vagyok arrogáns és örökké keresem azt az embert aki hozzám hasonló. Elsőre jó benyomást tudok tenni az emberekre de ha valaki elkezd megismerni valószínűleg meg is utál a folytonos filozofálgatásom miatt.
2016. márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
nagyon nagyon jokat mosolyogtam a valaszokon nehanyat le is screenshotoltam kesobbre xd egy ideje erdekel az mbti es jokat mulatok az intp tenyeken xd en egy rideg seggarc vagyok aki kivulrol ruhadt atlagosnak vagy furanak tunik, de az en vilagom a fejemben van. viszont a mindennapi temakat leszarom, sosem erdekelt ki kivel kavar epp. nekem is az egyik kedvenc hobbik az embereket nezegetni es eldonteni mekkora hulye mindenki rajtam kivul, szerintem egyedul az en nezeteim a jok xd
2017. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!