Ennyire maradi lennék?
Ugye fejlődik a technika, már minden gépesítve van, és szerintem ez már kicsit durva amit művel 1-2 cég. 18 éves lány vagyok, szeretem én is a kütyüket (okostelefon, tablet, stb), de néha már olyanokat látok, hogy égnek áll a hajam..
Itt van például a Google Glasses. Szerintem már kicsit ijesztő hogy a technika mennyire belemászik a magánéletünkbe. A másik meg hogy ezektől a cuccoktól mennyire elkényelmesednek az emberek..
Értem én h fejlődik a tudomány, mindent egyszerűbbé és gyorsabbá szeretnének tenni, de szerintem ez már durva.. Az embereknek alig van magánéletük ezek az eszközök nélkül..
Én vagyok túl maradi 18 éves létemre, vagy más is így gondolja esetleg? Múltkor mondtam 1-2 fiú barátomnak (szintén okostelefonnal felszerelve.. Nokia Lumia, iPhone, stb) és majdnem le lettem hurrogva :D
Zavarhat, mivel tényleg felgyorsult a fejlődés, azonban ez is egy olyan dolog, ami nem fog változni attól, mert "nem tetszik". Az igazság az, hogy a legtöbb technikai újítást értelmes dologra fel lehet használni, és közel sem mondanám, hogy ellustulnának tőle az emberek, sőt épp ellenkezőleg, az életviltel, az információ áramlása, az elsajátított tudás és sorolhatnám, mind-mind nőtt.
Lehet az emberben retró érzés, amit beintegrál az életébe, nincs ezzel gond, fel lehet tenni a Bash LP-t a lemezjátszóra, de lépést is kell tartani a minket körülvevő világgal.
Szerintem is túlzás. És ez csak durvulni fog.
Sokan csak azt látják, hogy okostelefon, és hogy az milyen jó, vagy éppen azt hogy robotok. De a valódi funkcióját a kutya se tudja. Vagy csak nem foglalkozik vele. Vajon az androidit miért vásárolta fel a google, pont azért, mert mindent mindenki az okostelefonjával csinál, és amit csinálsz, arról ők információt gyűjtenek. Mert ugye tudni illik, hogy a google, és az összes kereső szolgáltatás információval kereskedik. Gondolom a mechanizmusát nem kell bemutatni...
Vagy pl. a robotika. Mind szép és jó, hogy nem kell erőlködni, gyorsabbak a gépek, szebben dolgoznak. Csak így is sok a munkanélküli, és egyre több is lesz. És pont ha jobban bele gondolunk, ez is cél. Mert a robotoknak nem kell cigi szünet, kávészünet, ők nem tüntetnek fizetésemelésért. A legtöbb cég át fog idővel állni 100% a teljesen automatizált gyártáshoz. Már ma vannak ilyen vállalatok... Egy 200főt foglalkoztatható cégnél, dolgoznak 15-en, akik felügyelik a gépeket, ha mégis fellépne egy üzemzavar. Jók a robotok arra, hogy pl veszélyes helyzeteket ők oldjanak meg.
Nekem ennyi a véleményem a technikáról. És a fejlődésről. Ez mind szép és jó, csak egy bizonyos határon belül.
És akik ezeket a dolgokat nem képesek felfogni, azok elég elvakultak a nagy "fejlődéssel" szemben. Örülök kérdező, hogy nem csak én látok a dolgok mögé. Nem vagy te se maradi, csak észre veszel, elgondolkozol a dolgokon.
Kedves utolsó! Látom Te érted a problémámat :)
Persze, lehet ezeket a dolgokat hasznos célra is felhasználni, csak leginkább információgyűjtésre használják, és szerintem elég ijesztő hogy mindenféle technikai cucc belemászik a magánéletünkbe..
Nyugodtan leírhatod, nem fog senki se megsértődni. Szerintem.
Sőt engem nagyon is érdekel a véleményed.
Ne értsen félre senki, én nem arról beszélek, hogy pl megjelent a mágnesvasút, és hogy az rossz. Vagy a mobil telefon, stb. Hanem az, amik mögötte vannak például a mobilkommunikációban, vagy egyes gyártási technológiákban.
Egyébként én már felnőttem, 33 éves vagyok. Az élelmiszer iparágban dolgozok. Egy "gyárban". Milyen érdekes, az ételeket is gyártják. És ha te is ott lennél abban az épületben, már akkor te is másképpen látnád a dolgokat...
Persze az igaz, vannak dolgok, amiket minden képen rá kell hagyni a gépekre.
Például a Honvédkórház:
Az épület alagsorában is pl robotok végeznek el olyan dolgokat, amiket az emberek is meg tudnának csinálni. Tálcákat hurcolásznak a műtőbe, ételt ebédre, vagy éppen hulladékot szállítanak.
Vagy egy példa az én szakmámban, ami nem elektronikával foglalkozik.
Az iparosított állattenyésztés mára annyira szörnyűvé és személytelenné vált. Hogy az ilyen helyek üzemeltetői nem akarják hogy bárki oda mennyen, mert akkor mindenki szembesülne a kellemetlen igazsággal. Az iparosítással (gépiesítéssel, robotizálásával, tömeg termelésével) az élelmiszeripar tisztességtelenné vált, és elveszette a felelősség érzetét. Ha üvegfalúak lennének a hús feldolgozó kombinátok, akkor más lenne a világ élelmiszer ipara. Megdöbbentő hogy mennyire ügyesen erőltetik az emberekre a tökéletesen HIBÁS CÉLOKAT és élelmiszereket.
A szarvasmarha tenyésztés kapcsán például megtanultuk, hogy ültessünk, termeljünk és takarítsunk be kukoricát GPS rendszerek használatával (ez mind szép és jó). Ugyan akkor azon senki nem gondolkozott el hogy valóban jó ötlet-e kukoricával etetni a marhákat, aminek következtében nagyobb az esély az e-coli kialakulásának szervezetükben.
Eluralkodott a mérnöki szemlélet, mindenkit az érdekel, hogy valósítható meg. De azt nem kérdezik meg, hogy meg kell-e valósítani. És ez van mindennel, mert az újítástól mindenki hasra esik, behódól...
Az a kultúra melyik a malacot nem tekinti semmi másnak, mint protein forrásnak, amelynek a manipulálása érdekében bármilyen biológiai és vegyészeti eljárás bevethető és bevet, nagy valószínűséggel ugyanilyen lenézéssel, érzéketlenséggel és elnyomó mentalitással bánik más nemzetekkel és közösségekkel.
Régen is meg voltunk ezek nélkül.
Ma azt látom, hogy még nyaralni sem mehetsz el úgy, hogy a főnököd ne zaklasson.
Aztán most jóval többet dolgozunk, mint 30-40 évvel ezelőtt.
Akkor hol volt még non-stop nyitvatartás, 12-24 órás munkaidő? (jóval kevesebben dolgoztak így, mint most).
Szóval felgyorsult, és változott minden és ez összességében oda vezetett, hogy kevesebb szabadidő van és a magánszféra is beszűkült.
33F
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!