Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit szóltok a "Kedves" névhez?

Mit szóltok a "Kedves" névhez?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszik, egyszerűen imádom ezt a szót kimondani. Nemtudom, hogy lehet-e adni ezt a nevet a jövőbeni gyerekemnek, de ha lehetne én mindenképpen így neveném el az egyiket.


Kedves :) Imádom.


Ti mit gondoltok róla? Fiúhoz vagy lányhoz illene jobban? Esetleg mindkettő?


2012. aug. 18. 16:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Emberhez nem nagyon illene. Állathoz sem. Maradjon meg melléknévnek, vagy szólítsd így a párodat.
2012. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Vezetéknévként, mint a milliomos Kedves Ferenc?


Azt meg már le se merem írni, hogy netán KERESZTNÉVKÉNT??? Ugye, nem...

2012. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

De illik :)

Amúgy meg ha jobban megnézed rengeteg olyan név van ami tulajdonképpeni melléknév. (Piros)

2012. aug. 18. 16:41
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen keresztnévként :) Szerintem nagyon helyes :)
2012. aug. 18. 16:42
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Eszembe nem jutna ennyire kicseszni a gyerekemmel.
2012. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem illik. A véleményünket kérdezted, úgyhogy fogadd el. Ez egy melléknév, nem név, amit embereknek adnak. Se lányhoz, sem fiúhoz nem illene, ugyanis ez nem egy név, tutira csúfolnák miatta. Annyi szép név van, miért nem lehet rendeset választani?
2012. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Kovács Kedves?? Borzasztóan hangzana. Tényleg szép maga a szó, a jelentése, a hangzása meg minden, de miért kellenen keresztnevet csinálni belőle? Olyan szép nevek vannak!
2012. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

És hogy szólítanák meg egy levélben?

"Kedves Kedves"?

Ne legyél ennyire kreatív, mert a gyereked egy életen át szívni fog.

2012. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mert rend nem létezik.

Amúgymeg elfogadom a véleményed de nekem nagyon tetszik a Kedves.


Tetszik még az Írisz, a Zsófia, és nagyon tetszik a Jeromos és a Tamás is. DE a Kedvest is nagyon szeretem.

2012. aug. 18. 16:47
 10/20 anonim ***** válasza:

Figyelj már, felteszed a kérdést, hogy mit szólunk hozzá, aki meg azt írja, hogy nem tetszik neki, annak pirosat adsz?

Ennek így mi értelme?

Egyébként ha anyám elnevezett volna Kedvesnek, és mindenki úgy szólítana, hogy "Kedves, gyeremár", valószínűleg elcseszte volna vele az egész életemet és tuti, hogy nevet változtattam volna.

Adhatsz pirosat... :D

2012. aug. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!