Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Már nem okoz morális válságot...

Már nem okoz morális válságot a hazugság, lehet ez SSRI-től?

Figyelt kérdés
Most tűnt fel egy cikkben, hogy ezt kellene okoznia és visszaemlékezve régen tényleg zavart. Most meg kb nincs rossz érzésem. Tudom, hogy annak kellene lennie, de nincs semmi rossz tettem után lelkiismeretfurdalásom, fel sem merül, hogy jó ember vagyok-e. Így belegondolva az SSRI szedése óta egyrészt nem szorongok(ami kb csoda), másrészt azóta nem okoz gondot hazudni, halkabb, kb hiányzik a lelkiismeretem és azóta nem is éreztem vonzalmat mások iránt érzelmileg ERŐSEN, max kedveltem vagy viccesnek találtam. Csak minimálisan tompítva.. Azt hittem, ez a felnőttségtől van, de most valahogy beugrott a gondolat.. A legkisebb adagban szedtem 4 hónapig. Ennek 10 éve. Lehet köze egymáshoz ezeknek? Szorongást persze trauma miatt éreztem pár hétig, meg rémálmok, de az is hamar elnémult.
szept. 14. 05:00
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Annak a jelenlegi mentális állapotodhoz nem sok köze van, hogy 10 évvel ezelőtt 4 hónapon keresztül szelektív szerotonin-visszavétel gátlót szedtél. Az SSRI addig fejt ki hatást, amíg ki nem ürül a szervezetből, és az nem tart évekig.
szept. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mellékhatása is van elvileg, annakidején üresnek éreztem magam, amire azt mondta a doki, hogy ez jó volt, mert kitöltött korábban a szorongás, aztán lecsillapodtam belül. Olyan érzésem volt/van, mintha valamit kiölt volna, aminek a hiánya akkor is feltűnt, de most tudatosult, hogy mi is volt az. Nehéz, mert a húszas éveim elején szedtem és nem nagyon tudom, hogy azok a változások, amik bekövetkeztek, bekövetkeztek volna-e maguktól is.
szept. 14. 08:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Mellékhatása a szedés alatt vagy közvetlen utána lehet, de nem 10 évig.
szept. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Találtam róla egy blogot, majd egy wikipédia oldalt, ami évekkel későbbi kutatásról számol be, a kommentek közt linkelték, a 2016ban még hitetlenkedtek a blogot író tüneteire.. VAN ILYEN, ez történt velem is, ez volt az én gyógyszerem: "paroxetine 70,7%-ban"


[link]


A tünetek fele kb igaz rám, tompa mindenem, 10 év alatt kb 4x szexeltem és senkihez sem vonzódtam, illetve ezeken felül kevésbé van bűntudatom, kevésbé örülök, nem vagyok lelkes, nem nagyon érzem intimnek, ha hozzámérnek(azt hittem ez 5-10 kiló hízástól van, mert több a zsírom..) Úgy érzem minden tompa és üres és nem intenzív eléggé 10 éve. Se jó, se rossz nem eléggé, szexuális vágy kb 0, havonta, ha egyszer maszturbálok, de akkor se vágyból, csak ugye most a lelkiismeret hiánya miatt jutott eszembe, hogy basszus, mióta nincs is olyan erősen, emlékszem még a korábbi gyomorgörcsökre, hogy el kellene mondanom, mert hazudtam, és nem bírom magamban tartani, most meg kb rutin és számon se tudom tartani.


Viszont az életben sikeres lettem, rendesen "funkcionálok" keveset drámázom és hát.. mennek a dolgaim, pl nem félek egy telefonhívástól, csak annyira nem szeretem, tudok ügyintézni és legalább egyenrangúnak érzem magam másokkal. A memóriám minimálisan romlott, és hát nem szorongok a gyógyszer óta.


Nem tudom, hogy kellett volna-e szednem ilyet, nem voltam pánikbeteg, csak halogattam a kellemetlen dolgokat félelemből, hogy elrontom/rossz lesz, és a fontosakat is, amik felgyűltek. Enyhe mértékben ez a tulajdonságom megmaradt, csak nem olyan erős.


Francba, én meg azt hangoztatom 10 éve, hogy érett és válogatós lettem, már nem tetszik mindenki, ezért vagyok azóta egyedül, mikor körülrajonganak a "jó fogás" férfiak, és azt hittem szerelmesnek kell lennem a vágyhoz, azért ilyen ritka.

szept. 14. 09:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért nem fordulsz pszichológushoz, aki felfedi ennek az okait, és miért nem mersz szembesülni önmagaddal és másokkal? Na, ez itt a kérdés, nem pedig az, hogy mit okoz egy 10 éve szedett gyógyszer, mert annak ehhez semmi köze. Én is szedtem már ilyet, viszont 3 hét után lemondtam róla, mivel minden érzésemet eltompította, a pozitívakat is. Ellenben a személyiségemre, életfelfogásomra, életvitelemre, viselkedésemre nem volt semmilyen pozitív hatással, amikor szedtem, akkor azt a visszajelzést kaptam másoktól, hogy olyan vagyok, mint egy zombi. Viszont miután nem szedtem tovább, ez megszűnt, és ez is évek óta történt, de eszem ágába sem jutna erre fogni bármilyen aktuális problémámat, főleg nem ilyen jellegűeket.
szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én nem voltam tőle zombi, csak tompított ugyanígy(minden érzésemet eltompította, a pozitívakat is), és képzeld, szakember mondta, hogy ez rendben van. Csak utána maradt, mondta, hogy majd elmúlik. Nem múlt, hozzászoktam, az életem nagyon gyorsan zajlott/zajlik. Pszichológus nem segít semmit, én pszichiáternél voltam magánban terápián majd egy évig. Ott nem csak leráznak gyógyszerrel, mint az államiban.


Az se nagyon tűnt fel, hogy nincs senkim, mert nem nagyon fért bele az életembe, illetve hát a többi sem, majdnem minden nap történt valami, amire készülni kellett és megoldani. Nyilván nem mindenkinél ugyanúgy hat és nem is ugyanazok a mellékhatások lesznek(én paroxetin tevát szedtem a legkisebb szedhető adagban). Most, hogy megtaláltam pár alátámasztó véleményt, meg egy hiteles wikipédia oldalt a bajról és azt, hogy nincs rá megoldás, különösebben nem foglalkoztat, hogy így alakult, csak sajnálom és megvilágosodtam.. nem kellett volna bevenni, nem volt különösebben nagy bajom, pláne a körülményeimhez képest. Persze jobb lett az életem bizonyos szempontból, másból meg rosszabb. Más lett. Nekem a doki mondta, hogy már nyugodtan abbahagyhatom és senki sem vette észre, hogy szedem(nem is mondtam), csak én éreztem, hogy tompított, kevésbé voltam intenzív, ideges, lelkes, szomorú, dühös, csalódott, kíváncsi és hát na, elvette ezeket majdnem teljesen.. de hatékonyabb lettem. Ahogy látom te inkább kerestél valami álindokot és megmagyaráztad magadnak a dolgokat.. remélem a te életedben is megszűntek a gondok, vagy ha nem is, legalább másfajta nem keletkezett. Egyébként konkrétan az enyémet szedted? Elolvastad a wiki mit ír erről? Biztos a szerencsés kivételekhez tartozol, vagy a kevésbé veszélyes ssrik egyikét írták fel neked.

szept. 14. 15:40
 7/10 anonim ***** válasza:

"és képzeld, szakember mondta, hogy ez rendben van." Nyilván, a kezelés ideje alatt, de nem utólag. Tessék, egy idézet a wikipédiáról: "Hosszantartó paroxetinkezelés során bebizonyosodott, hogy az antidepresszáns hatás legalább egy évig fennáll"

Forrás: [link]


Egyébként nem, én escitalopramot és frontint kaptam, viszont amikor megtapasztaltam bizonyos mellékhatásokat (például erektilis diszfunkció) inkább abbahagytam, mivel nem voltak olyan súlyosak a problémáim, hogy ehhez folyamodjak. Viccen kívül, ezt kéne adni a papkonak, hogy felismerjék a cölibátus lényegét a pedofílía és a bubuság helyett. Ami engem illet, nekem sincs senkim, viszont már túlléptem ezen a problémán, dolgos és rendes életet élek. Az érzelmeket tekintve viszont ambivalens vagyok, mivel még nem találtam meg azt a párt, akit keresek, és őszintén tudok szeretni. Hiszem, hogy megtalálom. Mindenesetre ettől függetlenül nem panaszkodom, hiszen az a gyengék fegyvere.

szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az enyém rövidtávú volt, 4 hónap, ahogy írtam is. 3 hónap kellett, mire kifejtette a hatását elvileg, én olyan két hét után lettem jobban, én nem tartozom bele a hosszútávon szedett kategóriába, szinte a minimális időt szedtem, ősztől tél végéig szedtem. Nyilván nem pár napot, mint te, de te olyan, mintha nem is szedted volna, hisz az antidepresszáns nem egyből hat. A nyugtató igen.


Valami fura van a gondolatmenetedben.. az oldal, amit én linkeltem az ezzel a mellékhatással foglalkozik. Nyilván nem lesz kiemelve a paroxetin oldalán, mint ahogy pl a szédüléses mellékhatás sem ott van kifejtve. Szerintem neked valami más bajod lehet, mint nekem volt/van, illetve nagyon ellenséges vagy. Én nem szedtem nyugtatót. Azért hajrá az életben!

szept. 15. 08:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy ellenségesnek vélted a válaszaimat, azt is aláírom, hogy nem vagyok valami egyszerű ember, viszont nem támadás volt a szándékom. Hanem az, hogy felfedezd az abban rejlő irracionalitást, hogy egy 10 éve szedett gyógyszer mellékhatásai indokolhatják a jelenlegi kognitív disszonanciádat. Ha ennek 10 éven keresztül fennálló mellékhatásai lennének, már rég be lenne tiltva, nem pedig képzett orvosok írnák fel.
szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kormány miatt vált teljesen hétköznapivá és morális következmények nélkülivé a hazugság... De ez téged nem ment fel!
szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!