Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudják szétválogatni az...

Hogy tudják szétválogatni az 50 Ft-os palackokat?

Figyelt kérdés
Ugyanoda dobjuk be az alumínium dobozt, a pet palackot, és az üveget. Hogy válogatják szét?

aug. 7. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
A gép egyszerűen meg tudja különböztetni, és a megfelelő konténerbe továbbítja.
aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Például a vonalkód alapján, de ezen felül tele van egyéb érzékelőkkel is a gép, amik alapján nem csak az anyagát, hanem a formáját is meg tudja állapítani.
aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván egy egyszerű program is már képes szétválasztani.
aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
24%

Sehogy. Az üveget töri, az megy külön konténerbe, a PET és az ALU ugyanoda lapítva. A zsákok majd mennek a MOHU központba, onnan meg outsource-olva Bangladesbe meg Indonéziába tehervagonokban, amihez a kínaiak fejlesztik a vasútvonalat.


Ott olcsóbb az ember, aki majd kézzel különválogatja, ami jön neki szalagon, mint itthon bármilyen IT-s meg mechatronikai mérnök bére, amíg lefejlesztené, hogy ezt géppel válogassák szét.


Norvégiában meg Svédországban lehetséges, hogy PRESZTÍZSBŐL csinálnak gépeket és arról propagandavideókat, hogy ők már milyen fejlettek, mint a Boston Dynamic a robotjaival vagy Richard Branson az űrturizmusával, de ezek még nekik sem éri meg gazdaságilag, csak e-penis, mint nekünk a stadionok, lombkoronasétányok meg sámándob, vagy a fociba ölt pénz.


Társadalmilag és ökológiailag ez hasznosabb, mint a "hungarikumok", de ettől függetlenül mindegyik nettó pénzégetés.


Viszont, akárcsak a Higgs Bozonból, CERN-ből meg ITER-es hidegfúziós kutatásokból vagy épp a Mars terraformálásból, talán előbb-utóbb lehet lesz valami távlati, távoli cél, ami miatt megéri olyan országoknak önteni bele a pénzt, ahol rengeteg pénz van.


Nálunk nincs rengeteg pénz, lényegében EU-s pénzek nélkül csak vegetálunk és még a nemzetközi imázsunkba sem illik bele a környezetvédelem, tehát tessék-lássék megtesszük, amit muszáj, hogy ezért ne büntessen meg az EU, ha már a migránssimogatás elmaradásáért megtette, mert abba már tényleg belerokkanna a nemzet és dönteni kéne, hogy elárverezik Hatvanpusztát, megadóztatják Lölőt vagy nem fizetik ki az állampapír kamatokat, aztán lehet tippmixelni, hogy ezek közül melyik lenne a valószínű.

aug. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Láttam, amikor ürítik a gépet, és egy zsákban van az alu és a pet, ráadásul mielőtt bevezették volna ezt a rendszert, otthon is úgy kellett gyűjteni, hogy egy zsákba az alut és a műanyag palackot. Ezért írtam ki a kérdést.
aug. 10. 03:26
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

"Láttam, amikor ürítik a gépet"

Akkor miert nem kerdezoskodtel az uritotol?

aug. 10. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Valós környezetvédelmi haszna nincs, hiszen eddig is a szelektívbe kellett dobálnunk az ilyen jellegű dolgokat, és teljesen biztos vagyok abban, hogy ezzel nem a szeméttelepeken dolgozók munkáját próbálják megkönnyíteni. Legfeljebb arra jó, hogy így kevesebb szemetet dobálnak el mindenfelé az emberek. Ja, és persze ezzel az indokkal kapásból el lehet sikkasztani egy csomó közpénzt is.
aug. 10. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
7 Igy van, ettol a MOHU meg a partnerei is tobb milliardnyi kozpenzt tehetnek zsebre.
aug. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8 Igen, viszont van ám más aspektus is. Például sokan kidobják a visszaváltható palackokat/dobozokat, a csövesek nagy örömére, elvégre őket is el kell tartani valamiből.
aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9

Nagyon sokan gyűjtik utcán nem(csak) a hajléktalanok a különbség annyi ők szét is túrnak mindent. Bár van kivétel én Budán élek és itt évek óta ( tehát függetlenül ettől az egésztől) amikor kiteszik ház elé adott napon kukát jönnek, kipakolják aztán vissza mindent, szerintem úgy vannak vele így legalább nem csinál abból senki problémát kukáznak a környéken. Tettem már nekik ki mellé zacsiban 5-6 flakont, így " túrni" sem kell persze tudom fognak mert keresnek még de hátha picit könnyítek a dolgon.

A Váci utcánál viszont amit láttam napokban borzalmas ráadásul ott esznek turisták tőlük 2 méterre meg minden kidobálva a földre.

aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!