Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felrobbant az elem, mit...

Felrobbant az elem, mit csináljak? Amiben volt, az már nem működik és mivel pici, rövid elem, kb. 2cm, nem tudtam másba rakni, csak kint hagytam az asztalon. Most hallottam egy kis robbanásszerű hangot, kimentem és láttam, hogy az elem a földön van.

Figyelt kérdés

Nem folyt szét. Gondolom a meleg miatt.

Mit csináljak vele? Dobjam a kukába és vigyem le? Míg leviszem, simán felrobbanhat a kukában is a kezemben. Leviszem mielőtt még megint robbanna.

Ahol az elem volt az asztalt, a földet és a kezem, mivel tisztítsam meg?



2023. jún. 25. 01:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vidd el a legközelebbi veszélyes hulladék gyűjtő telepre, minél előbb. Addig pedig tedd be egy fémdobozba, lehetőleg hűvös helyen. A kezed esetében nyilván azonnali bő vizes kézmosás, az asztal és a padló nem tudom milyen anyagból van, így erre nem tudok válaszolni. Mihamarabb le kell törólni vizes ronggyal.
2023. jún. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Levittem a kukába.

Nem robbant és folyt szét. Nem tudom hogy repült le a földre és szerintem semmi nem folyt ki belőle.

A konyhabútor fából van, azt mosogatószerrel lemostam, a földet sima vízzel, a kezem meg szappannal és kézfertőtlenítővel.

2023. jún. 25. 02:20
 3/12 anonim ***** válasza:
De az nem a kukába való, mert veszélyes hulladék. Pl az áruházakban is van erre kijelölt gyűjtődoboz.
2023. jún. 25. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem a kukába való, de most valamiért nem voltak itt a szelektív hulladékgyűjtők. Régebben voltak, már nincsenek. Az az igazság, hogy senkit sem érdekelt, mindig üresen maradtak. Lehet ezért nincsenek már.

Inkább lent legyen, mint a lakásban. Kint hidegebb is van.

2023. jún. 25. 04:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Éscaz áruházakban kirakott gyűjtőkkel mi a baj? Oda sem jársz?
2023. jún. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy a "levittem a kukába" ötleted alapján ne lepődj meg, ha esetleg kigyullad, és elkezdik vizsgálni az okokat.
2023. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja, majd itthon tartom a melegben, hogy még párszor robbanjon fel, törjön el valamit, vagy esetleg én sérüljek meg.. Szerintetek hány ember megy el plázába, vagy bárhová, hogy kidobja? Biztos, hogy kevesen.

Ne haragudjatok, de az embereknek van élete. Elfoglalt, fáradt esetleg nem bírja a meget.

Majd magamnál tartom a melegben, a zsúfolt tömegközlekedésen. Az nagyon biztonságos lenne..

Nem történt semmi, már reggel elvitték.

Nem azt kérdeztem, hogy kidobjam e, hanem, hogy mivel tisztítsam meg a területeket.

Mivel nem folyt szét, már nem aktuális a kérdés.

2023. jún. 25. 12:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor gratulálok hozzá.🤦
2023. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Neked is gratula, hogy ennyire ráérsz az életedben. :D
2023. jún. 26. 13:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a kézfertőtlenítés nem okos dolog ilyenkor. Egyik vegyi anyagot kevered a másikkal, nem jó ötlet.
2023. júl. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!