Tudnátok nekem mondani rövid, 12-13 részes animéket?
900+ animét láttam, így nem írnám ki, hogy pontosan miket is láttam.
A téma igazándiból szinte mindegy, szeretek különböző műfajokba belelesni.
Azért a legtöbbnek még ha nem is azonnal, de lesz folytatása a későbbiekben... Én olyat keresek aminek nem lesz. Pl most fut a "Sugar Apple Fairy Tale" annak a mangája csak 10 fejezet hosszú, így szinte kizárt, hogy legyen majd folytatása.
De amúgy szerintem elég rövidnek számít, (most csak nézzük zgy Haikyuu!!-t, Death Note-ot vagy mondjuk a Nana-t. igaz egyik se olyan hosszú, mint pl a One Piece, de azért nem is olyan rövid) sok (sajnos nem mindegyik...) képes kerek történetet adni és még a karaktereket is megkedveltetni, ellenben van amit nagyon elhúznak, tele parkolnak fillerrel
Az itt megforduló emberek többsége 10-100 animét látott, így valszeg te ajánlhatnál nekik animét és nem fordítva.
Ha 900+ animét láttal akkor valószínűleg tudod, hogy a 2008-as gazdasági világválság óta szinte csak 12 vagy 24 (+-1) részes animék készülnek.
Jó lett volna ha legalább annyit leírsz, hogy milyen évjáratu animéket láttál.
No mind1. Itt van nénhány, amik a kevésbé hypeoltak közé tartoznak, hátha van köztük olyan amit még nem láttál (Néha példának fogok említeni olyan műveket, amikről feltételezem, hogy már láttad. Ha mégsem, akkor azokat is nyugodtan ajánlom):
Top wo Nerae! 1. évad (6 rész)
és
Top wo Nerae! 2. évad (6 rész):
Sci-fi. A Gainax stúdió hős (1. évad) és fénykorából (2. évad). Az első évad 1988-ban készült, rengeteg anime technológiai újítással. Sokan a Tengen Toppa Gurren Lagan nagyapjának tartják. Érdekessége, hogy mint akkoriban elég gyakran, a Gainax-nak ennél a műnél is elfogyott a pénze a 4-5. részére így az utolsó részek fekete fehérek.
A Gainax később 2004-ben a saját 20. születésnapját ünneplendő megcsinálta a második évadot, ami már valóban a TTGL hangulatát idézi. A 2 évad története összefügg, de hangulatukban, megvalósítási technológiájukban nagyon eltérnek. Mind a 2 évad az akkori rajzfilmkészítés csúcsát képviseli.
Star Wars: Visions:
Néha megjelennek expo animék, amik arra szolgálnak, hogy a stúdiók bemutathassák, hogy mit is tudnak, így minden felvonását/részét más stúdió készíti. A leghíresebb ilyen a Dante Pokla. Itt minden stúdiónak a SW univerzumában kellett alkotnia. Mindegyik rész teljesen máshogy közelíti meg a témát, vannak átlagosabbak, és elképesztően jók is köztük.
Ousama Ranking:
Fantasy, ami végre nem egy isekai másolatának másolatának másolata, egy rakat jópofa, motivációjában kidolgozott, árnyalt karakterrel. Hátránya, hogy 2 szezonon keresztűl futott, így 23 részes.
Jinrui wa Suitai Shimashita:
Vicces poszt apokaliptikus őrűltség, manókkal, és laza hangvételü fekete humorral.
Hyakko:
Ha kedveled a Danshi Koukousei no Nichijou vagy a School Rumble féle suliban játszódó vígjátékokat, akkor ez is garantáltan tetszeni fog.
Baccano!:
A Durarara!! írójának egy kevésbé ismert alkotása, amiben a karakterek ugyan nem annyira izgalmasak, mint a Durarara!!-ban de cserébe a történet:
Párhuzamosan sok szálon fut, és minden mindenre kihat, néha egészen váratlanul is. Személy szerint sokkal jobban élveztem, mint a Durarara-t. Nem csak az animék között kiemelkedő, de a legnagyobb írott/rajzolt/színházban előadott/film/stb darab mellett is megálná a helyét történet vezetés tekintetében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!