Melyik fizikai munka a legkönnyebb ezek közül: Konyhai kisegítő / Hegesztő / Takarító / Villanyszerelő / Gipszkartonszerelő ? És melyik a legnehezebb szerintetek? Rövid indoklást is írtok?
Nekem a villanyszerelés a legkevésbé megterhelő, és ráadásul a legjobban fizető is. Főleg, ha nagyfeszültségre is van engedélyed-végzettséged, akkor király, mert a munka legtöbbjét gépek végzik, te csak a "finommunkát" csinálod (gépek húzzák ki a vezetéket, az oszlopokat, te csak szereled össze - vagy pl. mozdonyokon szintén nem emelgetsz, csak szerelsz/javítasz/cserélsz, ami nem annyira fizikai, mint inkább észbeli odafigyelés). Rendben, igazatok van, ez az a munka, ahol egész életedben csak egyszer hibázol. De én mégis ezt választanám, mint "legkönnyebb".
A takarítóknak sokszor kell nehezet emelni, takarítószereket cígölni, vegyszerekkel dolgozni. A konyhai kisegítő mást sem csinál, csak emelgeti a cuccokat és pucolja állva a krumplit és egyebeket 10-12 órán keresztül. Ez a két munka ráadásul többnyire csak minimálbért fizet, mert a h0lye is meg tudja csinálni. A hegesztő könnyű(nek tűnik), de ha jól akarsz keresni, akkor minimum a CNC programozó szint. Külföldön nagyon keresett, de csak közepesen fizetnek érte (bár még mindig a háromszorosa a magyar bérnek). A gipszkartonozói munkára annyira nincs rálátásom, de szerintem ők egy csomó káros port lélegeznek be, a fizetésről nem tudok sokat.
"A gipszkartonos miért lélegzik be káros port? "
Mert szerencsétlen nem kap védőfelszerelést. Igen, a gipszkartonnal való munkához jobb helyeken speciális védőfelszerelés viselése kötelező, ami full takarja a szemet (mert az az átkozott por a szembe is beleszáll), és az orrot-szájat. Igen, mindenki, aki a környéken van, mindenki. Mondjuk ez nem Magyarországon van, mert ott pont mindenki lesz4rja, hogy a melós mibe döglik bele.
A hegesztő talán az esetleges szikrák és a fény miatt veszélyes, de ugye a védőfelszerelés, amit mondjuk nem sógor-koma korrupciós cége vásárolt, mint a használhatatlan lélegeztetőgépeket...
Viszont, ha CNC operátor vagy, akkor nem sokszor vagy a dolgozó gép közelében, mert te programozod a masinát, itt legalábbis elválasztott helyen nyomod a programozást, és csak akkor mész a gép közelébe, ha az már befejezte. A "klasszikus" hegesztő, aki az út szélén kis pálcikájával összehegeszt két drótot, na az tényleg veszélyes, nem annyira a hegesztés miatt, hanem mert kb 65% esélye van arra, hogy valami barom elüti a lezárt útszakaszon (Magyarországon, lásd https://www.youtube.com/watch?v=oX1ArqoztHE&list=PLHCuQE4QOZ.. és [link]
#5: ok. Mondjuk gipszkartonoson még soha nem láttam semmilyen maszkot - youtube-on néztem csomó ezzel kapcsolatos videót (külföldieket), egyiknél sem volt semmi az arcukon..gondolom csak poénnak szántad.
CNC programozás nem vonz, mert évekig tart a képzés.
Visszatérve gipszkartonozásra, az nehezebb fizikai munka, mint a villanyszerelés? Vagy könnyebb? #3-as már írta, én meg szeretnék minél több nézőpontot begyűjteni, ha lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!