Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik fizikai munka a legkönn...

Melyik fizikai munka a legkönnyebb ezek közül: Konyhai kisegítő / Hegesztő / Takarító / Villanyszerelő / Gipszkartonszerelő ? És melyik a legnehezebb szerintetek? Rövid indoklást is írtok?

Figyelt kérdés

2023. jan. 13. 18:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Legkönnyebb a konyhai kisegítő és a takarító, legnehezebb a hegesztő és a legveszélyesebb is, villanyszerelő szintén veszélyes, ha nem csak lakossági ügyfelekkel dolgozik.
2023. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1: nem a veszélyességre értettem, bármilyen fizikai munkába gyakorlatilag bele lehet halni, adódhat olyan körülmény. Hanem fizikailag melyik a legkevésbé illetve leginkább megterhelő? Van mindegyik területve egy kevés (!) rálátásom, ezért gondoltam lesz olyan, aki pl. építőiparban dolgozik és jobban rálát azokra a területekre is testközelből..aki ilyen léci indoklást is írjon, hogy értsem, másképp csak véleménynek tudom venni - köszönöm.
2023. jan. 13. 18:21
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Nekem a villanyszerelés a legkevésbé megterhelő, és ráadásul a legjobban fizető is. Főleg, ha nagyfeszültségre is van engedélyed-végzettséged, akkor király, mert a munka legtöbbjét gépek végzik, te csak a "finommunkát" csinálod (gépek húzzák ki a vezetéket, az oszlopokat, te csak szereled össze - vagy pl. mozdonyokon szintén nem emelgetsz, csak szerelsz/javítasz/cserélsz, ami nem annyira fizikai, mint inkább észbeli odafigyelés). Rendben, igazatok van, ez az a munka, ahol egész életedben csak egyszer hibázol. De én mégis ezt választanám, mint "legkönnyebb".


A takarítóknak sokszor kell nehezet emelni, takarítószereket cígölni, vegyszerekkel dolgozni. A konyhai kisegítő mást sem csinál, csak emelgeti a cuccokat és pucolja állva a krumplit és egyebeket 10-12 órán keresztül. Ez a két munka ráadásul többnyire csak minimálbért fizet, mert a h0lye is meg tudja csinálni. A hegesztő könnyű(nek tűnik), de ha jól akarsz keresni, akkor minimum a CNC programozó szint. Külföldön nagyon keresett, de csak közepesen fizetnek érte (bár még mindig a háromszorosa a magyar bérnek). A gipszkartonozói munkára annyira nincs rálátásom, de szerintem ők egy csomó káros port lélegeznek be, a fizetésről nem tudok sokat.

2023. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3-as köszi, ezek kézzelfogható infók, értem a nézőpontod. A hegesztő miért olyan veszélyes? / nehéz (ezt már #1-es is írta) ? A villanyszerelést még értem is, hogy azt miért írjátok veszélyesnek. Hegesztésnél ha az ember betartja a biztonsági előírásokat (védőruha, stb.), akkor elvileg nem romlik az egészsége, nem? A gipszkartonos miért lélegzik be káros port? Úgy értem, ha a gipszkartonos belélegzi, akkor mindenki más is, aki dolgozik a helyszínen, vagy nem?
2023. jan. 13. 22:32
 5/19 anonim ***** válasza:
49%

"A gipszkartonos miért lélegzik be káros port? "

Mert szerencsétlen nem kap védőfelszerelést. Igen, a gipszkartonnal való munkához jobb helyeken speciális védőfelszerelés viselése kötelező, ami full takarja a szemet (mert az az átkozott por a szembe is beleszáll), és az orrot-szájat. Igen, mindenki, aki a környéken van, mindenki. Mondjuk ez nem Magyarországon van, mert ott pont mindenki lesz4rja, hogy a melós mibe döglik bele.

A hegesztő talán az esetleges szikrák és a fény miatt veszélyes, de ugye a védőfelszerelés, amit mondjuk nem sógor-koma korrupciós cége vásárolt, mint a használhatatlan lélegeztetőgépeket...

Viszont, ha CNC operátor vagy, akkor nem sokszor vagy a dolgozó gép közelében, mert te programozod a masinát, itt legalábbis elválasztott helyen nyomod a programozást, és csak akkor mész a gép közelébe, ha az már befejezte. A "klasszikus" hegesztő, aki az út szélén kis pálcikájával összehegeszt két drótot, na az tényleg veszélyes, nem annyira a hegesztés miatt, hanem mert kb 65% esélye van arra, hogy valami barom elüti a lezárt útszakaszon (Magyarországon, lásd https://www.youtube.com/watch?v=oX1ArqoztHE&list=PLHCuQE4QOZ.. és [link]

2023. jan. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5: ok. Mondjuk gipszkartonoson még soha nem láttam semmilyen maszkot - youtube-on néztem csomó ezzel kapcsolatos videót (külföldieket), egyiknél sem volt semmi az arcukon..gondolom csak poénnak szántad.

CNC programozás nem vonz, mert évekig tart a képzés.

Visszatérve gipszkartonozásra, az nehezebb fizikai munka, mint a villanyszerelés? Vagy könnyebb? #3-as már írta, én meg szeretnék minél több nézőpontot begyűjteni, ha lehet.

2023. jan. 14. 04:56
 7/19 anonim ***** válasza:
A hegesztésben vagy az a nehéz, amit forgatnod kell, hogy hozzáférj, vagy ha meg se tudod mozdítani, akkor a jóga körülötte/benne, kényszertartásban. A pormaszk+arcvédő is úri hóbortnak számít errefelé, frisslevegős maszk is olyan, hogy vegyél magadnak.
2023. jan. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
#5 akkor lehet ezért nem mernek kiszállni dolgozni a narancssárga autóból?
2023. jan. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem aki azt írja hogy a villanyszerelés könnyű még életében nem szerelt, talán van egy szűk réteg akiknek könnyű de oda lehetetlen bekerülni. Szépen le lehet robbani, és nem veszélyes nem csak az áram ütés miatt.
2023. jan. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam szóval: veszélyes*
2023. jan. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!