Sokan miért akarnak meggyőzni hogy gyárba olyan jó dolgozni meg ,hogy nekem ki kéne próbálni biztos hogy szeretném mert milyen jó lenne az nekem?
Leginkább azoktól kéne megkérdezned, akik ezt mondják neked. Hiszen ők ismernek téged és tudják, hogy miért tanácsolják ezt neked.
Mi téged, a helyzeted és az ismerőseidet sem ismerve legfeljebb csak tippelhetünk, hogy vajon miért mondják neked.
Talán a gyári munka jobb a mostani lehetőségeidnél, talán több lehetőség volna benne, talán tanulhatnál belőle pár dolgot. Talán csak jobban értékelnéd tőle a mostani helyzeted - ami szintén fontos tanulság lehet.
2/
Isten igazán azok az ismerősök akik ezt tanácsolják nekem nem ismernek annyira,hogy mindent tudjanak rólam.
Ezzel nem kerültünk közelebb hozzá, hogy vajon miért mondhatják ezt neked.
Minden ember más és más tapasztalatai, benyomásai vannak, a saját, eltérő szemszögéből látja a dolgokat és a saját tapasztalatain átszűrve értelmezi a világ dolgait és a helyzeteket.
A legtöbb ember hajlamos azt hinni, hogy ők mindent tudnak, sőt mindent jobban tudnak másoknál. Még akkor is, ha az ismereteik hiányosak. Sőt, amikor nincs elég információjuk, még könnyebb azt hinniük, hogy mindent jobban tudnak.
DE az, hogy szerinted ők nem ismernek téged annyira, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy tévednek veled kapcsolatban. Csak azt jelenti, hogy nem biztos, hogy igazuk van.
Éppen ezért érdemes velük megbeszélni, hogy amit tanácsolnak, azt mi alapján és miért mondják. Ha csak mérlegelés és vita nélkül eldöntöd, hogy igazuk van vagy tévednek, akkor ugyanúgy a helyzet mélyebb ismerete nélkül hozol egy döntést, mint ahogy ők (talán?) a te mélyebb ismereted nélkül adnak neked tanácsot.
A beszélgetés, vagy akár vélemények ütköztetése az, amivel megismerheted az ő gondolatmenetüket, tapasztalataikat, megértheted, hogy miért gondolják úgy, mire alapoznak és ezek akár új és hasznos információkhoz juttathatnak. Új ismeretek, lehetőségek nyílhatnak meg előtted. Még, ha esetleg nem értetek egyet valamiben, akkor is remek lehetőséget teremthet, hogy megvitassátok a dolgokat és felülbíráld az addigi véleményed.
Az álláspontod felülvizsgálata nem kell, hogy feltétlenül megváltoztassa azt. Akár meg is erősíthet benne, hogy tényleg te gondolod helyesen és igazad van. De ha sosem vizsgálod felül az álláspontodat, akkor sokkal nehezebb felismerni azt a pontot, amikor meg kéne változtatnod.
4/
Mert nekik az a tapasztalatuk ,hogy jól elvannak a "biztosban" és,hogy biztos másnak is ez az igénye...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!