Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan, miképp lehetnék boldog?

Hogyan, miképp lehetnék boldog?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje már csak a rosszból jut, mindezt kompenzálni szeretném valamiféle jóval. Talán az önismeret menüponthoz kellett volna írni a kérdésem, de már ismerem önmagam, tudom mi a jó nekem, más dolog, hogy nem kapok belőle. Talán meg kellene tennem mindent, ahhoz, hogy boldog lehessek, de mi az a minden? Az ismerőseim mind azt mondják, hogy: "Olyas valakit érdemelsz, aki jó hozzád." "Neked boldognak kell lenned, megérdemled." "Mindig olyan aranyos vagy és mosolygós, öröm rád nézni." "Ha rossz kedvem van, te mellettem vagy, felvidítasz, komolyan megérdemelnéd már, hogy nyugalomra leljen a szíved valaki más szívében." De tudjátok.. Nehéz. Nehéz várni. Nehéz várni olyasvalamire, ami talán soha, de soha, nem fog megtörténni velem. Még nehezebb feladni, miközben erre vágytam mindeddig. Boldogságból keveset adnak, s abból is csak kevesen kapnak. Jó szívű, s jó lelkű ember vagyok, ugyanakkor naiv, de én sosem ártanék senkinek, mert nem tudnék. Én csak boldog szeretnék lenni valahogyan, ebben az elcseszett világban, s nem tudom mennyi a lehetőség erre?! Nem az a fajta vagyok, aki jót szórakozik az éjszakában, aki hót részegre issza magát, normális vagyok, jó tanuló, ugyan nem stréber, de eszes. HELP ME, please! 16/L
2010. aug. 27. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

mint ha magamat olvastam volna. nálam is ez a helyzet, és én is tanácstalan vagyok. én annyit teszek, hogy nem hagyom el magam. bár nehéz. próbálok nem mindig az önsajnáltatásba menekülni, pedig az könnyebb lenne. én is csak boldog szeretnék lenni, de valahogy nem jön össze. csak úgy vagyok, és várom a csodát :)

bocsi, de nem tudok segíteni nagyon.. de sok sikert az élethez :)

2010. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én sem hagyom el magam és a kérdést nem sajnálkozás képp írtam, remélem nincs ilyen érzete. Reggel és este eljárok futni, a mozgás, az edzés, van mikor feltölt, van mikor annyira kikészít a fáradtság, hogy segít kikapcsolni, nagyon jó érzés ez. Sokakkal barátkozom, de szinte minden kapcsolatom felszínes, mert nagyon keveseket engedek közel magamhoz. Nem szeretek beszélni a problémáimról, ezért már több, mint 2ésfél éve privát blogot írok. Szerintem a csodát Te se várd, nem fog jönni és így csak csalódni fogsz, tenned kell a boldogságodért, ez biztos. Nem baj, hogy nem tudsz segíteni, jó ha van egy sorstárs. Én is kívánok sok sikert és szerencsét az életben! :)
2010. aug. 27. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!