Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen vitaminokat kell...

Milyen vitaminokat kell pótolni annak aki vegetáriánus?

Figyelt kérdés
És milyen formában? tabletta vagy természetesen is lehet?

2018. máj. 31. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
A vegetarianizmus miatt konkrétan semmit. A vitaminhiányt a mi viszonyaink között élők között, mármint akik napi szinten normális ételeket ehetnek, nem a bevitel hanem inkább a felszívódási zavarok okozzák.
2018. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Kb. azt, amit a nem vegáknak. Amiből valamiért túl keveset visz be...

A vegaság még nem okoz hiányt a "normál" étrendhez képest.


(Amúgy kérdés, mit értesz vegetáriánus alatt, mivel az embereknél ez valamiért nem egységes.)

2018. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vegetáriánus alatt azt értem, hogy nem fogyaszt húst de tejet, tojást igen.
2018. máj. 31. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

OK, akkor te legalább minimum nagyjából tudod, mi az.

Nos, ez egy kiegyensúlyozott, mindenevő étrend, ha az ember nem rontja el, nehezen okoz hiányjelenségeket (persze egyesek megoldják).

2018. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Benne vagyok a témában, pár könyvet már elolvastam ezzel kapcsolatban, és a vegán étrendet nem merném csinálni, szerintem az már durva.
2018. máj. 31. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Pedig a vegán étrend jóval egészségesebb a mindenevőnél, nem csak a szív-és érrendszeri megbetegedések, de a rák több fajtájának (emésztőrendszeri,méh,mell,prosztata) kockázatát is jelentősen csökkenti, illetve megvéd az ízületi bántalmak, étkezés miatt kialakuló reuma vagy vesekő ellen is, csökkenti a vérnyomást és lejjebb viszi a koleszterinszintet. A cukorbetegség is elsősorban az állati zsírok fogyasztása miatt alakul ki, mely akár vissza is fordítható növényi étrenddel.

Vitaminokban, ásványi anyagokban, rostokban, antioxidánsokban jóval gazdagabb étrend ami kizárja a káros állati elemeket (biotin, hormonok, koleszterin, telített zsírok, antibiotikumok, hem vas).

A tej és a tojás elsősorban hormonokból tartalmaznak rengeteget és főle a mell, méh és prosztatarák kialakulásának esélyét növelik meg mintegy 50%-al rendszeres fogyasztás esetén. Emellett a tejben található kálciumot nem tudjuk hasznosítani, sőt: kálciumot von el a szervezettől a savas kénhatása miatt. A kutatások szerint éppen azokban az országokban a leggyakoribb a csontritkulás ahol a legtöbb tejterméket fogyasztják és ott a legritkább ahol ezek nem szerepelnek a menüben. Kálcium ra egyébként kiváló forrás a mák (4x olyan jó mint a tej), a szezámmag, a legtöbb olajos mag és rengeteg zöldség is pl brokkoli.


Olvasni ajánlom a Kína Tanulmányt, a Hogy ne halj meg c könyvet, nézni pedig a what the health, cowspiracy, c dokumentumfilmeket.


U.i.: tejet fogyasztókért a kálciumot érdemes pótolnod ill ha sok állati zsírt (tej tojás) fogyasztasz akkor az omega 3-6-9 zsírsavakat melyek elsősorban az olajos magvakban és a gabonákban vannak meg, az állati termékekből hiányoznak. Esetleg még a folsav ill a vas szorulhat pótlásra, ezek legjobb forrásai a sötétzöldzöld levelesek. Ugyanis az állati termékek akadályozzák ezek felszívódását.

2018. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Az utolsó nagyon szépen összefoglalta, amit a vegánságról tudni kell. Félni egész biztosan nem kell tőle. Az ADA közleményét is érdemes elolvasni a témában, ha egyébként is szívesen tájékozódsz táplálkozástudományi támakörökben. A kálcium szedését én is erősen javaslom, ha nem eszel rendszeresen olajos magvakat viszont sok tejterméket fogyasztasz.
2018. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A ketogén vegán étrend a durva, esetleg a nyersvegán... :D A sima teljesen jónak tűnik (sosem voltam tartósan növényi étrenden, de tudok róla ezt-azt, remek a vegán konyha, sokszor nyúlok hozzá), persze vannak emberek, akiknek bizonyos alapételeik nem növényiek, azoknak persze durva ez, legalábbis hirtelen az lenne. Valószínűleg rengeteg ember bele tudna jönni, ha akarna, a szervezetünknek pedig, ugye, nem kell állati cucc...

Rengetegféle tápanyagdús növény van, persze egy nagyon tájékozatlan, egyoldalúan evő ember simán összehoz tápanyaghiányokat növényi étrenden, de persze mindenevőn is megy ez sokaknak. Kicsi odafigyeléssel egy plusz ételcsoportokat nem kizáró s nem extrém kis kalóriabevitelt jelentő növényi étrendet azért nem olyan nehéz egészségesen megoldani. Ha vannak komoly korlátozások (allergia, ízlés, az ember egyéni működése, én pl. nem bírom jól a tartósan sok szénhidrátot, elszoktam tőle és ennek örülök), akkor már nehezedik, de a növények közül még nagyon sok kieshet s még mindig össze lehet hozni egy jó étrendet.


Abban nem hiszek, hogy sokkal egészségesebb lenne a mindenevőnél, ez amúgyis attól függ, melyik növényi étrend, melyik mindenevőnél, melyik ember számára.

2018. jún. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!