Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg igaz ha a nő betölti...

Tényleg igaz ha a nő betölti a 30 -at elkezd hízni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 5. 17:31
 1/8 anonim válasza:

Persze, ezzel magyarázza mindenki...


A valóság az, hogy az életkor előrehaladtával valóban csökkent az anyagcsere, a felszedett kilókat egyre nehezebb leadni, de egyrészt ez nem olyan, hogy elüti az óra a 30-at, akkor vége a dalnak, másrészt semmi nem tiltja az embereknek, hogy odafigyeljenek a táplálkozásra, mozogjanak, etc...


De ez mindenképpen egy folyamat, aki vékony 29 évesen az 30 évesen hirtelen nem lesz xxl-es, aki pedig folyamatosan hízogat már évek óta, annak gyorsulhat a folyamat.

2016. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
66%
"csökkent az anyagcsere" -- helyesen lassul az anyagcsere
2016. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem.


nagyon sok karcsú nőt ismerek 30 felett is.


az ember akkor kezd el hízni, ha elhanyagolja magát.. nem mozog eleget, egészségtelenül táplálkozik...

vagy nem tudja leadni a terhesség során felszedett plusz kilókat..


szóval az elhízás nincs összefüggésben a korral

ellenben sok más tényezőre visszavezethető, szóval ne aggódj :)

2016. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű. Az én anyagcserém szerintem semmit nem lassult 30 éves korom után, 35 évesen pedig életmódot változtattam és fogytam 20 kilót (az első tizenpárat napi 2000 kcal mellett, mozgás nélkül, azt hiszem, nem ez a lassú anyagcsere 163 centisen, kevés izommal). Azóta is nagy evészeteket tartok egy csomószor és ugyanúgy nem tudok gyorsan hízni, mint rég... Ez mondjuk szerencsés genetika :)

Most 40 vagyok s nem fogok többé elhízni, de erről főleg az tehet, hogy okosabb vagyok s találtam egy jó életmódot.


De sokakról hallottam, hogy már ily fiatalon lassul az anyagcseréjük. Utána kéne nézni, mennyire általános ez. Más dolog, hogy sokan befejezik a bulizás, fiúzás korszakot, gyerekek, másra koncentrálnak s kicsit elhagyják magukat. Biztos ez is belekavar a képbe.

De az ember meg tud őrizni vagy el tud érni egy kellően karcsú alakot, 30, 40 és 60 évesen is. Lehet kifogásokat keresni és sokaknak tényleg nehezebb, de általában van rá mód.

2016. aug. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább olyan 40 körül, ha ugyanannyit eszel és mozogsz, mint előtte, akkor jobban szaladnak fel a kilók, mint előtte. Legalábbis ez az én tapasztalatom, persze ez nem jelent elhízést, de pár kiló felmegy ilyenkor a legtöbb, előtte soványabb alkatú emberre is.
2016. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én már az 1.napomtól kezdve hízok.
2016. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is az első napomtól hízok...


1 sejt->2 sejt->4sejt->8sejt... alig telt el pár óra, és 8x méretem lett ;)

2016. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:)
2016. aug. 11. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!