Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik ha nem eszem zöldség-g...

Létezik ha nem eszem zöldség-gyümölcsöt 1-2 napig akkor elkezd menni a hasam? Ennyire fontos rá költeni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 15. 09:20
 1/5 Szintis Zoli ***** válasza:

Nem létezik. Elvben pont, hogy szorulást kéne kapj. Persze ez még sok minden mástól is függhet.


Káposzta, cékla, sárgarépa: ezek télen is olcsóbbak. Ha eleinte puffaszt is, idővel hozzászokik az emésztőrendszered és nem fogsz puffadni, ill. meg is lehet őket párolni, amitől elveszhet némi vitamin, de úgy legalább nem puffaszt.

2016. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fura, mivel 1-2 nap böjtöt is gond nélkül kellene viselni egy nagyjából egészséges testnek. Bár lehet, hogy pont az a gond, amit eszel.


Nekem semmitől sem megy a hasam s ha kihagynám a zöldséget, akkor se menne, csak iszonyúan irritált lennék, mert nekem zöldség KELL. Gyümölcs nem, csak finom.

(S persze van, aki sosem eszik növényt s boldogan elvan, de az már más műfaj, a rostmentes étrend miatt átalakult bélflórával. Csak annyira érdekes, hogy amióta tudok róla, szeretem elmondani másoknak is :))

2016. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Azt mond el mit eszel mert ott van a gond, amit nem eszel attól hasmenés sincs.:D Egyébként igen, zöldségre, gyümölcsre érdemes költeni, fontos élelmiszerek főleg a zöldségek. 1-2 nap kihagyás semmilyen ételből nem okozhat semmilyen problémát, esetleg csak hiányérzetet, ha amúgy rendben van az egészséged. Szóval, mit is eszel? :D
2016. jan. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Így télen almát szoktam venni mikor akcióban van 200 Ft alatt.

Amúgy sokszor napokig zsömlét/olcsó kenyeret, olcsó baromfipárizsit (kb 400-500 ft/kg), 170 FT-os margarint, esetleg mustárt hozzá.

2016. jan. 16. 21:57
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, ez nem túl szerencsés étrend, így gyakorlatilag kenyérrel laksz jól ráadásul rostszegény pékárút vásárolsz. Egy kicsit változatosabban kellene táplálkoznod. Kevesebb kenyér és több zöldség, gyümölcs, tejtermék. 4-500Ft-os áron 1Kg csirkehúst is vehetsz, mellet nem, de mást igen, mégsem mindig párizsi. A főzelékek, levesek nem olyan drágák és könnyen nagyobb adagban elkészíthetőek. Na jó, nem akarok kiselőadást tartani neked, értelmes ember vagy beláthatod, hogy ez így nem mehet sokáig. Tessék változatosabban étkezni akkor is ha kevés a pénz, vagy az idő, ezt meg kell oldanod valahogy mert így beteg leszel előbb, utóbb.
2016. jan. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!