Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egyoldalú táplálkozás...

Az egyoldalú táplálkozás mindenképpen előnytelen?

Figyelt kérdés

Ha csak pár fajta élelmiszert vesz magához az ember, de azokat úgy válogatja meg, hogy a fontosabb tápanyagok mind benne legyenek.

Illetve ha mégis vegyesen étkezik az ember, sok félét eszik, akkor melyik elosztás jobb: ha naponta minél több félét eszik, vagy egy nap csak 2-3 félét, naponta váltogatva az élelmiszer fajtákat, vagy esetleg akár hetente váltogatva, úgy, hogy egy héten át nagyjából ugyanazokat eszi, következő héten szintén csak pár fajta, de más féle ételeket, mint előző héten?



2015. máj. 24. 18:59
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az egyoldalú táplálkozás mindenképpen előnytelen. De az egyoldalú nem egyenlő az egyhangúval. Amit felsoroltál, az csak egyhangú lenne. Ha mindent beviszel, akkor nem egyoldalú.

Az az egyoldalú, ha pl. egy hétig csak krumplit eszel.

Lehet élni rizsen, húson, zöldségen és olajon, ha szedsz mellé multivitamint és halolajat. Mindent bevittél.

Nálam ez az alap, néha megy más is, de csak erről is lehet jól élni. Ha változatosan készíted el, nem unod meg.

2015. máj. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a fontosabb tápanyagok megvannak, az úgy OK.

Szerintem tökmindegy, milyen gyorsan rotálod az ételeket, ha nem marad ki semmi fontos hosszabb távon (számít, hogy az adott tápanyagot mennyire tudja raktározni a test)... Max. lelkileg fontos sokaknak a nagy változatosság, én pl. sokféle zöldséget pakolok a tükörtojásaim mellé, mert az szórakoztat. De ha egyik héten paradicsom lenne, másikon meg uborka, az sem változtatna sokat, azt hiszem :)

Minden nap legyen benne fehérje, zsír, zöldség, az nekem teljesen jó. De ha nem lenne mindennap zöldség, az sem vágná oda a szervezetem, csak irritálna, mert megszoktam, hogy a zöldséget is zöldséggel eszem s ezt jónak is tartom.

2015. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!