Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlevő vagyok, mit tehetek...

Túlevő vagyok, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Ez valami érzelmi dolog miatt lehet vagy vitaminhiány? Mit tudtok róla? Nem vagyok túlsúlyos 166/52, de sokszor fáj a hasam miatta és nem akarom kicsinálni a gyomrom + beleim, viszont nem tudom leküzdeni az éhségérzetet. Igyekszem tudatosan táplálkozni, 5-ször keveset, de rohamokba tör rám. Pajzsmirigy-alulműködésem van, lehet hozzá köze? 26/N
2015. máj. 23. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:

A vércukrodat nézesd meg, köze lehet hozzá. Simán lehet inzulinrezisztencia is.

Orvos, dietetikus.

2015. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenképp elmegyek. Most, hogy írtad megnéztem itthoni vércukormérővel kb 1,5 órája ettem és 12 lett. Kedden megyek háziorvoshoz, köszönöm a választ.
2015. máj. 23. 17:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Az jó, ha megnézeted, de az étrended és az 5-szöri kevés evés is lehet, hogy ludas. Nem mindenkinek való ugyanaz s vagyunk páran, akik éhesek vagyunk bőven súlytartó kalóriaszint fölött is, ha nem megfelelő az étrend összetétele (én a szénhidráttól igencsak éhes leszek és kicsit nyomott is), időzítése, mérete... Napi 5-szöri kevés evés számomra maga lenne a pokol, végigéhezném a napjaimat. A saját étrendemmel pedig elvagyok és ha koncentrálok, fogyok is, ami rám is fér. Van, aki kevésbé érzékeny ezekre, van, aki jobban.
2015. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az se mindegy miből eszel ötször. Ne legyen magas glikémiás indexű.

Ne legyél szomjas evés előtt.

Mozogj eleget.

Figyeld meg, melyik napszakban, és milyen körülmények között tör rád az ehetnék. Nekem a stressz az, amire így reagálok.

2015. máj. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3# Te étrended milyen? Ha szabad tudni.

Én is 5x étkezem és nem hiszem hogy ez nekem megfelelő ezért érdekelne.

2015. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Persze, nem titok. Két közeli étkezésem van délután, ketogén diéta, jobbára húsmentes és majdnem paleo. Tojás, zöldségek, olajos magvak, kevés gyümölcs. Nekem nagyon megfelel (leszámítva, hogy olykor kell egy szénhidrátosabb nap, amikor ehetek pl. paradicsomlevest... azt nem tudom beszorítani még a 40 g-os szénhidrátkeretembe sem), a párom viszont nem bírná, úgyhogy van rálátásom, mennyire mások az emberek.

Régebben több étkezésem volt, de akkor is közel voltak egymáshoz, született időszakos böjtölő vagyok, délelőtt nem vagyok éhes, sőt, rosszul esik, ha eszem. Viszont estig nem bírnám ki, 2-3 körül már ennem kell. De ha már eszem, annak nagy étkezésnek kell lennie, különben éhes maradok. A túl gyakori 1500 kalóriás étkezéseim indítottak rá, hogy próbálkozzak a napi 1 evéssel, de nem jött be. Ketogén mellett már két étkezés is belefér, eléggé tipikus, hogy erősen lecsökkenti vagy akár meg is szünteti az ember étvágyát és éhségét. Szerencsére az enyémek még megvannak, hiányoznának.


A párom is zsírdúsan, de ő szénhidrátdúsan is étkezik, nagy étkezések, napi 3 db. Neki így vált be. Amikor fogynia kellett, kihagyott egyet, ez nála bejött. Ha én csökkentem 3-ról 1-re, nem történik kb. semmi...

2015. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, lehet csak sima figyelmetlenség az oka, enni jólesik, ezért könnyen túleszünk.


De lehet hormonális háttere is, akár kialakul IR mint írták, akár csak akut, étrend miatti vércukor-inzulin hullámzás.


Én azt mondom odafigyelni mindenképpen oda kell, és akkor

- megszűnik a túlevés, hiszen direkt odafigyel az ember, hogy ne egyen fölöslegesen (ez akarat, szándék kérdése)

- gyógyulhatnak a meglévő hormonzavarok, pm gond, ir ha van

- elkerülhetőek a krónikus hormonális problémák, ir, endokrin mirigy betegségek pl. pajzsmirigy betegségek. Ezek nagyon erős összefüggésben vannak a táplálkozással, az ételeink minőségével.

2015. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindegyik válasz hasznos ment a zöld!
2015. máj. 24. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!