Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van ekkora étvágyam?...

Miért van ekkora étvágyam? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Le szeretnék adni pár kilót. Rendszeresen sportolok, viszont az evéssel problémáim vannak. Képtelen vagyok keveset enni, ha egyszer nekiállok, nagyon nehezen hagyom abba. akkor is eszem ha nem vagyok éhes. csokiról, édességekről sem tudok lemondani, egy nagyobb evés után mindig megkívánom. Nem érzem ha jóllaktam, vagy akkor hagyom abba ha már tudom hogy sokat ettem vagy ha már fáj a gyomrom. egyébként nem vagyok kövér, egy nagyon kevés felesleg van csak rajtam,de egyszerűen nem tudok csak sporttal lefogyni. mit tehetek?

2014. jún. 13. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Érzelmi alapon eszel egyrészt, tönkreteszed a vércukrodat másrészt.



Az első problémának az a megoldása, hogy találj más módszert, amellyel levezeted a feszültséget/stresszt és bármilyen egyéb érzelmi nehézséget, amely rád tör adott napon. Lehet egyelőre csak sima pótcselekvésként eszel, mert nincs különösen komoly problémád, de ha ez a szokás berögződik, akkor később még nehezebb lesz, mert mindig az evésbe fogsz menekülni.


A második problémának az a kiváltó oka, hogy mindenfélével tömöd a tested feleslegesen. Csoki, édesség - ezek mind megemelik a vércukorszintet, aztán az ismét leesik, aztán megint eszel és megint megemelkedik és így tovább. Így alakul ki a diabétesz és még sok más betegség is. Ezenkívül nem tesz jót úgy általános közérzet szempontjából sem, ha valakinek folyton ingadozik a vércukorszintje.

Az édességeket és egyéb nyalánkságokat csak alkalmi fogyasztásra kellene használni maximum. Ezenkívül törekedni kell a minél egészségesebb és természetesebb táplálkozásra, mert így is tele van minden adalékanyaggal, nemhogy még pluszban mérgezzük magunkat mindenféle szeméttel.

2014. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és az étvággyal kapcsolatosan : kordában fogod tudni tartani, ha odafigyelsz az előbb említett dolgokra. Amíg a szervezeted jól működik és megfelelően táplálkozol, addig nincs miért probléma legyen ilyen téren. Nálad ami okozza a " pszeudo-étvágyat ", az valójában az, hogy a tested összezavarodik a rendszertelen evéstől és ezért még éhesebbnek érzed magad, mert minőségileg igazából soha nem vagy jól. Csak tele van a hasad, de valójában nem táplálod magad. A sport pedig nem ellensúlyozza a mértéktelen evést, ezt tanuld meg.
2014. jún. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget! :)

Leírásból kihagytam hogy 17 éves vagyok, lány. Lehet hogy azért is lehet ekkora étvágyam, mert még fejlődésben vagyok valamennyire? Ez nekem még azért lenne fura, mert a velem egy idősekhez képest is sokat eszem

2014. jún. 14. 12:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Magasság/Súly? A kevés felesleg lehet pont jó. Egyébként reszelj le magadnak egy nagy fej káposztát, és egyél belőle minden kaja után amennyit tudsz. Nem maradsz éhes ezt garantálom. :)

Viccet félretéve, ha van megtervezett étrended, akkor azt be kell tartani akaraterőből. :) Viszont amíg nincs akkor inkább egyél, mert egy rossz diéta többet árt mint használ. :)

2014. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!