Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek a hirtelen bélfelf...

Mit tehetek a hirtelen bélfelfúvódás ellen most gyorsan?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán van puffadásom, de most szeretem nagyon gyorsan ettem, meleget meg rengeteg zöldséget és talán attól. Nagyon rossz érzés. Már fáj. Nemrégen voltam nagywc-n, és minden kijött, egyáltalán nincs székrekedésem, de nem múlt el vele. Mit tehetnék? Gyógynövénytea vagy ilyesmi gyógyszer nincs itthon.

17!L



2014. máj. 23. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
a legjobb ha ledőlsz egy kicsit pihenni olvasol egy jó könyvet vagy megnézel egy filmet ami eltereli a gondolataidat, valószínűleg olyat ettél amitől puffadás keletkezett, 1-2 óra és el fog múlni :)
2014. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább mozogjál, menj el bringázni, vagy sétálni.
2014. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Feküdj hanyatt a földön és felváltva húzogasd a térdedet az álladhoz. A kezeddel segítsd a húzást. Ez egy jóga gyakorlat puffadásra, nagyon jó. Pavanamuktasana, keress rá a gooleban.
2014. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó...köszönöm szépen! Abszolút hatásos volt! Fuh...:D
2014. máj. 23. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:

nem csak az a pozíció jó puffadásra, érdemes törzsdöntéseket, csavarásokat csinálni, majd időnként összehúzódni úgy, hogy a végbélnyílás magasabban legyen, mint a fej (a gáz könnyebb áramlásáért).

gyakorlottabbak kifejezetten hasmozgató hasizomtornára is képesek.


ha zöldségek után puffadsz, érdemes lenne egy komplex probiotikumkúrát végezni, ami segíti az emésztésed. kb 2000 ftba kerül.

illetve kerülni kell a gyors evést, rendesen meg kell rágni és lassan nyelni kis mennyiségeket.

2014. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nah hát ezt is tanítani kéne a sok felesleges anyag helyett már alsóban, ha mást nem, tornaórán. Szegény gyerekek annyi mindent megtanulnak, csak azt nem, hogyan segítsenek magukon. :)
2014. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!