Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tegyem helyre az eletem,...

Hogy tegyem helyre az eletem, az etkezesem es hogy fogadjam el magam?

Figyelt kérdés
14 eves lany vagyok, 150cm es 42-43kg. Teljesen kovernek erzem magam es nem merek enni semmit mivel felek hogy elhizom. Tavaly nagOn sokat ettem es mindent olyan max 47kg coltam es sokkal boldogabb es az iskolabban is jobban teljesitettem. Nyaron meg minden rendben volt de ahogy jott az iskola max 3honapra ra mar hozzasem mrrtem nyulni azokhoz az etelekhez amik a kedvenceim voltak. De eldontottem hogy szeretnek magamamon segiteni, es probalok megint mindent enni de valamiert nem megy nemtudom elterelni a gondolataimat az elhizastol valo felelem miatt. Amikor iskolaban vagyok nezem hogy mindenki mennyit es mindent esznek csokikat meg mindent en meg rasem merek nezni. Es aza a baj hogy nem vagyok tisztaban azzal mennyire vagyok hajlamos a hizasra. Oszinten meg mondva nekem is hianyoznak a csokik, napolyik,chipsek meg a finom rostos uditok hiszen meg gyerek vagyok. Nagyon elhiznak ha pl vennek egy kis turosrudat utana parnorara ra ennek csokit de utaná lenne tesioram? Miket es mennyit ehetek igy 150cmesen 42-43kgosan hogy ne hizzak meg de mindent ehessek, ihassak es vegre boldognlegyek. Mi erre a segitseg?
2015. febr. 24. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A gondolkodasodat kene atallitani. Nem annak kene boldognak tennie hogy tömöd magadba a sok cukros vackot.


Vagy pedig fogadd el hogy ahogy idősödsz,elhizol.

2015. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálad pszihésen van a "gond" szerintem. El kellene határoznod hogy egészséges leszel stb.
2015. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Anorexiás vagy, kislány, jó lenne, ha mielőbb keresnél valami faja segítséget, mert a koplalásba belehalsz!
2015. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha már most 14 évesen ennyire félsz az ételektől, nagyon boldogtalan kamasz és felnőtt korod lesz, hisz hízni és nőni is fogsz még, nőiesedni-nagyobb mell, szélesebb csípő, de ez normális, hisz kislányból nővé válsz.


A mostani súlyod teljesen jó, nem kell fogynod semmit. Egy egy túró rudit heti szinten nyugodtan megehetsz, nem lesz tőle semmi bajod. De, nem ettől leszel boldog, nem attól leszel boldog, hogy tele a hasad vagy rengeteg cukros ételt ettél, ettől csak még jobban szarul fogod magad érezni.

Gondolom főleg a fiúk tömik magukba a csokit, ők az ilyen vékonyabb alkatúak, nagyot nyúlnak hirtelen, azért sem látni, meg elsőnek rajtuk.

Vannak egészségesebb nasik is, pl diák csemege, korpovit keksz, cukor mentes müzli szelet, 1-1 pohár natúr joghurt, nem muszáj egyből édességet venned, ehetsz banánt, almát vagy narancsot is.

Inni csak vizet, ez is csillapítja az éhséget, cukormentes rágó is jó még.

Mozgásnak választhatsz akármit, mindegyik jó, legyen szó röplabda, bringázás vagy tollaslabdázás.

2015. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!