Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Átlagos az étkezésem, vagy jobb?

Átlagos az étkezésem, vagy jobb?

Figyelt kérdés

Vega vagyok, gyorskaját nem eszek, gyümölcsöket nem nagyon szeretem, de a zöldségeket annál jobban. Fehérlisztes ételt néha sokat eszek. Édességet általában csak étcsokit szoktam, vagy itthon készített sütit. Állati fehérjéket tojás és tejtermék formájában viszem be.

Mit lehetne változtatni?


2014. júl. 31. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Fuhh mikor olvastam, hogy vega vagy, majdnem mondtam, hogy egy ujabb hianybetegsegekben szenvedo, aki azt hiszi egeszseges, csak mert vega. De az tetszik, hogy hiaba vagy vega tojast eszel.A sok zoldseg is jo es az etcsoki is.A feherlisztes kajakat viszont hanyagold.Bar en sosem tudnek ilyen eletmodot folytatni, mert en a hust is imadom, habar nem eszek sokat es eleg valogatos vagyok. :) Ugy vagyok vele,hogy figyelni kell az etkezesre, de normalis kereteken belul. Nem vagyok ez a nagy egeszseg megszallott, es nem is szeretem ha tulzasba viszik az emberek es mar atmegy onsanyargatasba.
2014. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mielőtt vega lettem is csak halat ettem, szóval nem volt nehéz feladat megválni az állati ételektől. Tojást is csak úgy eszek, ha nincs kakas, ugyanis csak olyat nem eszek, amibe állat halt meg. :)

A fehér lisztről annyit, hogy gondoltam, hogy átváltok valami más lisztre, és sütögetek itthon magamnak, de a családom nincs abban a helyzetben, hogy ezt megtehetnénk, úgyhogy pékségben szoktam venni rozsból, hajdinából készült kenyeret, vagy más péksütit. De ugye ezek is drágák, és nem tudom miért, de nem tudok leszokni a lisztes ételekről... :(

2014. júl. 31. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg zabkása fahéjas vízben megfőzve, kis baracklekvárral?

Ebédre meg ehetnél köles vagy rizst is zöldségekkel feldobva.

Tojásos lecsó, lencse főzelék, sárgaborsó főzelék, gombapörkölt, tojásos nokedli stb

olajos magvak-ezek is fontosak, és hidd el laktatóak, így ha jól laksz ezekkel hamarosan eltűnik a kenyér éhséged is

Vacsorára jó választás a körözöttel töltött paprika, paradicsom, sajttekercs, kaszínó tojás stb

2014. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Amiket leírtál azokat nem nagyon kedvelem…

Főzelékekkel, lekvárokkal nem vagyok nagy barátságban, sok zöldséget csak nyersen eszek. Olajos magvakat szoktam, zabot is.

2014. aug. 1. 02:00
 5/6 anonim ***** válasza:
A babot,szóját nem szereted?Egyik rokonom hús helyett mindig valami szója szerű ételt evett,nagyon finom volt.
2014. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Babot nem, de szójajoghurtot és tofut szoktam enni. :)
2014. aug. 10. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!