Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulimias vagyok?

Bulimias vagyok?

Figyelt kérdés
12 eves lany vagyok es mostansag nem birom ki hogy ne egyek! Egyszer ora kozepen elkezdtem habzsolni, a tanar meg beirt hianyzonak de nem szamitott. Neha nagyon ritkan muszaj hanytassam magam mert nem birom. Iszonyatosan szenvedek, mert kovernek latom magam pedig mindenki azt mondja hogy sovany vagyok. Nem tudom, mit kene csinaljak. Anyukam nem tudja, felek ha elmondom, nem enged enni vagy elvisz orvoshoz! Es vqn hogy naponta 8 szor eszem bosegesen.

2015. febr. 17. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Na látod, te magad írod, hogy kövérnek látod magad, holott más nem tart annak. Ezért kéne szakemberhez fordulni, ez testkép zavar. Viszont jól kezelhető.
2015. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha csak ez lenne nem lenne gondom. Viszont iszonyatosan sokat eszem es nem birok leallni! Hetente egyszer hanyok es erzem hogy ez nem jo nekem de mar nem birok leallni!
2015. febr. 17. 13:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a bulimia falasrohamokkal is jar. Nem kizart, hogy az vagy. De az nagyon jo, hogy felismerted a problemad. Ne felj segitseget kerni, szolj a szuleidnek es keressetek egy szakembert! Tenyleg jol kezelheto es ki tudsz gyogyulni belole.
2015. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az vagy, inkább ne egyél napi 8-szor (felesleges, napi 2-3-5 étkezés elég kell, hogy legyen, de ne hányasd magad. A hányatástól nem épül be a táplélék egésze és a vitaminok nem szívódnak fel, ráadásul később refluxos is lehetsz. Inkább menj pszichológushoz, ha a testképzavarod megoldódik, nem lesz szükséged falásra és hányatásra sem.
2015. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Feltétlenül szólj az anyukádnak mielőtt még rosszabbodni kezdene!!! Meg fogja érteni, manapság az étkezési zavarok sajnos elég gyakoriak a tiniknél és jól tudják bújtatni!!! Egy idő után amúgy is rá fog jönni, jobb ha tőled tudja meg és ha minél előbb elkezditek gyógyítani!!! Mondanám h fogd vissza magad, próbálj meg kevesebbet enni, de tudom h az most neked nehéz lenne, de ha már sokat eszel akkor egyél egészséges dolgokat pl.; ne igyál semmi mást csak vizet és a gyümölcslevek helyett egyél sok gyümölcsöt, zöldséget(ezek amúgy sem hízlalnak), diót, magokat, csoki helyett zabos kekszet stb. Ne egyél rengeteg csokit meg cukrot össze, azzal még rosszabb lesz minden és teljesen lerontod az egészséged!!! Egyél normálisan ebédet szòval húst és köretet, meg vacsira kenyret, felvágottat szòval inkább ezekből egyél sokat mint cukros dolgokbòl!!!
2015. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!