Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt hiszem bulímiás kezdek...

Azt hiszem bulímiás kezdek lenni? Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mostanában felcsusszant rám pár kiló, pedig már fél éve tökéletesen tartottam a formám, nyáron mindig nagyon oda figyeltem mit eszem és mennyit tornázok, de most a suli kezdéskor kicsit elhagytam magam így 2 kg feljött. Na de a lényeg, hogy eddig már háromszor hánytattam meg magam , egyszer durvábban (úgy vagy egymás után tíz-szer, mert sok mindent felettem) és kétszer pedig csak úgy , hogy egyet hánytam és nem bírtam folytatni. Az egyik kérdés az , hogy mostmár bulímiásnak számítok? Nem akarok az lenni, mert tudom mennyire nehéz belőle kijönni és mennyi rossz hatása van (fogaim csúnyábbak leszenk, nyelőcsó kilyukad stb..)

És a másik kérdés pedig, hogy kihez fordulhatok? Van egy legjobb barátnőm aki agódik értem, mert mostanában kevés kaját vittem a suliba (két puffasztott rizst) , pedig 7 óránk volt. De neki nem merem elmondani, mert félek hogy nagyon mérges lesz rám:( Anyukámnak úgy szinténem nem, mert ő is kiakadna. Gondoltam szakemberre, de ahhoz meg hogy tudok eljutni úgy, hogy senki se tud róla? Valakinek ki szeretném önteni a lelkem :(



2014. szept. 8. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem vagy elégedett magaddal? Hány éves vagy?
2014. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Eltudsz jutni szakemberhez úgy, hogy senki se tudjon róla, csak a probléma valószínűleg az volna, hogy nem tudnád fizetni a tiszteletdíjat.

Mivel nem bízol sem a barátnődben, sem a szüleidben, az marad az egyetlen megoldás, hogy saját magad oldod meg a helyzetedet.

Első lépésként találj egy nyugodt helyet és higgadj le, hogy tiszta fejjel tudjál gondolkodni. Kezd el elemezni a befolyásoló tényezőket, az okát annak, amiért jelenleg ebben a helyzetben vagy, stb.

Ki vagy mi az, aki miatt nem vagy elégedett magaddal és ilyen kényszercselekvésekre szorulsz, mint például a hánytatás és az önsanyargatás – ezek nagyon kegyetlen bánásmódok saját magaddal szemben és általában amikor egy ember ezekre kényszeredik, akkor mindig van egy tudatalatti faktor, ami kiváltja belőle ezt; nem csak egyszerűen arról van szó, hogy sovány akarsz lenni, hanem valamilyen élmény/trauma/kényszergondolat húzódik meg a háttérben, illetve akár egy olyan személy is, aki miatt megviselt téged a külsőddel való kapcsolatod. Ezekre a dolgokra mind rájöhetsz akkor, ha végigelemezed a dolgaid és hajlandó vagy egy mély önreflexióra.

Második lépésként találd meg a kiútadat ebből a mentális gödörből.

Ne feledd, hogy minden probléma végtére is csak egy másik gödör a többi milliónyi gödör közül. Az élet tele van gödrökkel, azaz problémákkal, csak különböző időkben, különböző emberek, különböző problémákat fognak ki. Minden, ami van, egyszer elmúlik. Ez igaz a problémákra is, akármennyire nehéznek és múlhatatlannak tűnnének. Az viszont rajtad múlik, hogy mennyi ideig ülsz egy gödörben és milyen hamar kerülsz ki belőle.

Vannak, akik mindig megtalálják az utat és vannak, akik még idő előtt feladják. Ha az ember agyban eldönti, hogy számára nincs kiút valamiből, akkor nem is lesz. A legfontosabb csatát agyban veszítjük el vagy nyerjük meg.

Mindig van egy egyenes út, amely elvezet oda, ahova elakarsz jutni. A te esetedben is van egy racionális, egyenes, tiszta és célszerű út ahhoz, hogy elérd azt a külsőt, amelyet akarsz, csak te még nem látod ezt az utat. Minden célhoz többféle módszer létezik és gyakran hajlamosak vagyunk a legrosszabbakat, illetve a legönpusztítóbbakat látni, de ez mindig a mi téves látásmódunk miatt van és nem azért, mert a valóság valóban ilyen sötét lenne.

Nem ez lesz az egyetlen olyan probléma az életedben, amely olyan feszültséget fog generálni benned, hogy elveszettnek fogod érezni magad és azt sem tudod mihez kezdjél. Ezért fontos, hogy az ember kiépítsen magának egy belső bázist, egy olyan szellemi stabilitást, hogy soha ne az összeomlásé legyen az irányítás, hanem az értelemé és az egyensúlyé.

Akármilyen problémád lenne, akárhogyan is éreznél iránta, minden erre a belső egyensúlyra vezethető vissza : amikor valamivel küszködsz az életedben, akkor elsősorban agyi szinten van egy olyan zavar, amely az adott probléma formájában nyilvánul meg. Viszont ha agyi szinten megfejted a problémát, akkor a többi is rendeződni fog.

2014. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

15 éves vagyok, 53 kg és 160 cm körüli

2014. szept. 9. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!