Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt kigyógyult bulímiás?...

Van itt kigyógyult bulímiás? Hogyan gyógyultál ki?

Figyelt kérdés

Bulímiás vagyok, szeretném abbahagyni de nem megy. Tudom sok okos azt írja majd akaraterő, de ez nem ilyen egyszerű. Tavaly ilyenkor még 90 kg voltam. Télen depressziós lettem, így fogytam 10 kgot. Mivel tetszett hogy fogytam, fogyókúrázni kezdtem de ez átcsapott abba hogy éheztetni kezdtem magam. Most 50-55 kg vagyok és 173 cm. Bármit eszek, egyből megbánom és hazudok a szüleimnek hogy megyek tusolni, hajat mosni, lemosni a sminkem...stb és rohanok a fürdőbe hányni. Annyira utálom ezt az egészet, van hogy inkább nem is eszek hogy ne hányjak, de aztán egy hét után jönnek a falásrohamok és minden kezdődik elölről, nem is beszélve a vagdosásról. Szeretnék ebből kigyógyulni, de elhatározom hogy ma nem hányok, mégis megteszem. Ma pl. egy barackot ettem és nem tudtam bent tartani. Szüleimnek nem merek beszélni erről. Iskolapszichológusra gondoltam, de félek elmondaná szüleimnek. Perpillanat élni nincs kedvem. Nem tudom mit tegyek. Akinek sikerült hogyan csinálta? :(

16/L


2014. aug. 31. 04:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogadd el,te egy tökéletes fiatal csajszi vagy!

Nem tudom mennyire szereted a kisgyerekeket,de mindig nézd a szép,fiatalos anyukákat,akik babáznak és olyan tündéri mosolygós babájuk van,akit mindeki szívesen szeretne kistesónak :D Gondolj bele,hogyha ez így megy tovább neked lehetőség megvan,hogy a soványság felborítja a menzeszedet,és már soha nem lehet babád!

Tudod,mindig szokott itt gyakorin a vita menni,hogy a vékony vagy a vanmitfogni csajok,és mindenki ezek mellett azt írja,hogy neki az egészséges nők tetszenek,és azon belül a vékony/átlag/husi..stb. :)

Szeresd magad,mert 90 kilósan is tökéletes voltál,így 50kilósan viszont már mindenki tökéletesnek tart!


Gondold át amiket írtam,és fogd fel,hogy már így is jóvagy,ezek után viszont már egészségtelenül vékony lennél,ami a pasik körében nem nyerő,vagy nem lehet kisbabád,ha tovább csinálod,ami meg neked lenne egy egész életen át tehet :)


Kitartás,drukkolok neked! <3

2014. aug. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress utána a neten, vannak kifejezetten anorexiával/bulimiával foglalkozó terapeuták és szakemberek, akik csoportterápia keretein belül, bizalmasan próbálnak segíteni az ilyen lányokon/fiúkon. Jobbulást!
2014. aug. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ennyit magaddal!Én is ilyen voltam,nekem a sport segített!
2014. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy az étkezési zavarokból az átlakos gyógyulási idő 7-8 év.

Van egy pont ami után nagyon nehéz visszafordulni. Vannak aki párszor csinálják megbánják és kb. ennyi, de ha igazán benne vagy a betegségben, akkor évekig tart a gyógyulás.

Szóval gyorsan keress segítséget, mert ez csak rosszabb lesz. Legfonosabb, hogy ne a súlyod hanem egészséged legyen a legfontosabb. Neked már nem is biztos, hogy elég lenne az iskolai pszichológus, neked egy erre specializálodott szakorvos kellene.

Csak, hogy ne hányj olyan sokat: gondolj a fogaidra, leheletedre, gyomrodra. Hidd el nincs olyan pasi aki bukik a fogadtlan rohadt szagot árasztó csajokra. Márpedig a sok hányás ezt okoz. Lehet menteni a dolgot, de nem egyszerű a sav tönkreteszi a nyelőcsöved és a fogaidat, hiába jársz fokdokihoz..

Plusz egy idő után automatikusan minden visszajön, lényegében képtelen leszel emberek között akár egy pohár vízet is meginni, mert automatikusan kihányod és arra se lesz időd, hogy a wc-ig eljuss.

2014. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!