Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az ovo-lakto vegetáriánusok...

Az ovo-lakto vegetáriánusok esznek/ehetnek kaviárt?

Figyelt kérdés
Tojást eszem,mert az ugye a tyúknak nem fáj hogy kitojja,de az úgymond hal tojást fájdalmas módszerrel szedik ki a halból?és meg van termékenyítve?mármint vannak benne kicsi halak?
2014. aug. 20. 01:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A lazacokból fájdalommentesen szedik ki a kaviárt (és ezt eszik is az ovo-lakto vegetáriánusok), csak az a baj, hogy ezt elég nehéz a polcnál eldönteni, hogy melyik milyen.
2014. aug. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Julie S ***** válasza:

A nosteny lerakja az ikrakat, a him csak utana termekenyiti meg oket, szoval amit te megeszel, abban nincsenek meg "kicsi halak".

Viszont szerintem a halat megolik ahhoz, hogy kinyerjek az ikrait. Utana mar biztos nem faj neki...

2014. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Julie S ***** válasza:
Most olvastam az elsot. Ezt nem is tudtam, hogy a lazacoknal maskepp megy a dolog.
2014. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megölik a halakat hogy javiárhoz jussanak?
2014. aug. 20. 22:52
 5/7 Julie S ***** válasza:

[link]

En ugy tudom, igen.

De nem vagyok vega, es az elso valaszolo irta, hogy pl a lazacokat nem bantjak hozza.

2014. aug. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos a legtöbb halból kivágják az ikrát... A tenyésztésre tartott lazacokat egy olyan konténerbe teszik, amely egy bizonyos illóolajtól bódítólag hat rájuk, elkábulnak. Az ember megfogja, és kinyomja a kaviárt belőlük, ez a halnak nem fáj (legalábbis ezt mondják, nem voltam még lazac, de szerintem nem fáj jobban, mint a tyúknak a tojás). Ekkor visszateszik őket a vízbe, ahol lemosódik róluk az olaj, magukhoz térnek, és élnek, mint hal a vízben - a következő ikra-aratásig.


Ezt a kaviárt eszik az ovo-lakto vegetáriánusok, de szerintem Magyarországon nem éppen egyszerű lazackaviárt beszerezni. Én mindenevő vagyok, eszem kaviárt is, de őszintén szólva a Sparban veszem, szóval tisztában vagyok vele, hogy egy orosz cár szívszélhűdést kapna, ha látná, hogy mit eszek kaviár néven. Arra épp a neve van ráírva, nemhogy még milyen halból, vagy milyen módszerrel nyerték ki.

2014. aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A vegetarianizmus elutasít minden élelmet, ami miatt meg kell ölni egy állatot. A kaviár miatt megölik a halakat. Ráadásul sokuk még él, amikor felvágják a hasukat és kiszedik az ikrákat.

A lefejéses, kábításos módszert a tenyészhalaknál alkalmazzák, és annak semmi köze a kaviárhoz. Szóval ha kaviárt veszel, azzal halak megölését támogatod.

2014. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!