Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok! Ti mennyi idő...

Vegetáriánusok! Ti mennyi idő után nem kívántátok a húst? Nem tudom eldönteni, hogy egyek-e vagy ne.

Figyelt kérdés

Szóval,nagy vonalakban annyiról van szó,hogy 10 hónapja nem eszem húst.Nem volt semmi komoly megfontolás,ami miatt nem,csak gondoltam megpróbálom milyen,ha nem eszem állatot,mármint azért sem,mert belegondoltam,és sajnáltam őket.Meg valahogy "jó érzés" volt,bár ,lehet,hogy ez hülyeség,nem tudom...Eleinte nem is hiányzott,de most már nagyon... :/ Nem tudom,hogy ez a fajta sóvárgás el fog-e múlni,vagy nem.Úgy érzem,ha ennék,bűntudatom lenne.

Volt ezzel más is így? Vagy szerintetek mit csináljak? Tudom,hogy hülyeség itt kérdezgetni ilyet,mert ezt nekem kellene tudnom,de kíváncsi lennék más véleményére is.Valahol azért nehéz elképzelni,hogy újra egyek,de nem tudom.


Köszönöm előre is ,ha valaki ír!!


2014. aug. 16. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha kívánod, akkor egyél. Nem tudom mi ezen olyan nehéz.

Ez nem egy olyan skála, hogy ha eszel évente egyszer 2 falat húst, akkor már egy szemét mocsok állatkínzó vagy, ugyanannyira, mintha minden nap két kiló pacalt ennél.


Ha évente egyszer eszel 2 falat húst (vagy hetente egyszer), akkor te még így is annyival kevesebbel járulsz hozzá a modern húsiparhoz, mint egy átlagos ember. Ami ugye jó. Viszont a szervezeted is megkapja a magáét (nyilvánvalóan van oka annak, hogy kívánod!), és ez is jó. Nem fekete-fehér dolog ez sem.

2014. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát igen...

Köszi,hogy írtál!

2014. aug. 16. 15:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is vega vagyok nagyon régóta, a húst mindig helyettesítem mert szeretem a klasszikus magyaros ételeket, azok pedig 90%-ban húsosak. Nem tudom ismered e a búzahús, gabonagömböc, párizsi, szalámi, kolbász, szejtán, tofu dolgokat. Ha ezeket használod és húsként sütöd, főzöd teljesen képesek ezt a sóvárgást kielégíteni.
2014. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 k.zl ***** válasza:
84%

Én már 4 éve nem ettem egy falat húst sem, alapvetően etikai megfontolásból, de ma már sok más okom is van rá.

Eleinte még kívántam, hiszen évtizedekig ettem, tehát ez normális, emiatt nem kell szégyellned magad. Ma már egyáltalán nem kívánom, egyedül a füstölt íz az, ami néha hiányzik, az meg valójában nem is a hús íze, hanem egy mesterséges eljárás. De már nem tudnám elképzelni, hogy tudatosan megrágjak és lenyeljek bármilyen húst vagy húskészítményt. Én konzekvens vagyok, és tartom magam az elhatározásomhoz, nincs olyan, hogy csak egy kicsit, meg csak ünnepnapokon. Szerintem sok esetben ez ahhoz vezet, hogy az ember lassan ugyanúgy rendszeres húsfogyasztóvá válik, én nem látom értelmét.

Én a helyedben (ha eddig nem tetted) elkezdenék új recepteket kipróbálni, új ízeket felfedezni, mert lehetségesnek tartom, hogy csak a változatosság hiányzik az ételekből, és valójában nem is a hús. A legtöbb hagyományos ételt állati összetevő nélkül is el lehet készíteni, és még finomak is. Ma már egyre több vegetáriánus és vegán receptblog van magyarul is, idegen nyelven pedig tényleg monumentális mennyiség.

2014. aug. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Pár hónapja kezdtem nem enni húst, pont úgy, mint te, semmilyen nagyon komoly egészségügyi megfontolás nem volt mögötte, csak egyrészt a kíváncsiság, másrészt szerettem volna kevésbé hozzájárulni a tömeges állatmészárláshoz.


Alapvetően az első egy-két hét azért volt kicsit macerás, mert fogalmam sem volt, mit lehet enni helyette. Ahogy folyamatosan fedeztem fel a húsmentes ételeket, amiket addig sosem ettem, egyre kevésbé volt ez probléma. Én pár hét után már nem különösebben kívántam a húst. Volt, hogy ettem, mert nem vagyok a dogmatikus dolgok híve, és amikor egy vírusbetegségem elkezdődött, az első dolog, amit kívántam, az a csirke volt, szóval gondoltam, nem játszom a tűzzel. Meglepetésemre, amikor elmentem és vettem magamnak valami csirkés ételt, nem esett különösebben jól. Azt hiszem, az, hogy kívántam, csak egy reflex volt a szervezetem részéről egy olyan helyzeben (betegség), amilyet amikor legutóbb tapasztalt, akkor még ettem húst bőven.


Halat rendszeresen eszem, azt eszembe sem jutott kiiktatni, lehet, hogy ezért sem kívánok annyira más húst. De a sajtok és a tojás is simán kielégítenek. Ennek ellenére továbbra sem mondok nemet egy prosciuttós szendvicsre, az a leheletvékony sonka az pont tesz róla, hogy kielégüljön a "kívánásom", és mégse kezdjek húszabálásba.


Alapvetően az elsővel értek egyet: dogmatikusan teljesen felesleges ehhez hozzáállni, hallgass a szervezetedre, és ha kívánod, adj neki. Mértékkel. Találj magadnak egy jó egyensúlyt, lehet, hogy pont annyira van szükséged, hogy heti-kétheti egyszer megegyél egy csirkemellet, és az pont tesz róla, hogy ne is gondolj rá a következő egy-két hétben. Én ezt csinálom most, aztán kiderül, hogy a húsmentes életmód mennyire válik be hosszútávon. Mindenesetre a szervezeted nem hülye. Te vagy hülye, ha nem figyelsz oda rá. :)


Ettől függetlenül nekem úgy tűnik, hogy egész korrektül fedezhető a tápanyagbevitel húsmentes étrenddel (hal, sajt, tojás stb. jöhet!), de az a tapasztalatom, hogy nem olcsó. Egy tartalmas, finom vegetáriánus főétel sokszor drágább, mintha valami húsosat ennél.

2014. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bár ez picit régi kérdés...


Előző: A hal is hús. Másmilyen, mint a disznóhús, az tény, de attól még állat húsa. Aki halat eszik, az nem vega.


Szerintem én sosem kívántam kifejezetten a húst, de néha jólesik, színesíti az életem. Szeretni pedig a vega éveimben is szerettem a házi disznótorost, épp csak nem ettem :D

Sokkal jobban ismerem az ellentétet, azért is lettem vega évekre, mert utáltam, hogy minden héten húst kell ennem, amikor nem akarok :( Sosem enni nagyságrendekkel jobb. Viszont évi párszor lazacot, szarvast, jóféle házi disznót (na olyanhoz nem jutok) enni a leghedonistább számomra. Ez van. Bolti húsra nem vágyom, a termelői zöme is ízetlen, sőt a házi nyúl is, a csirkétől a hideg kirázna, gyermekkorom óta elegem van belőle... S ha választani kéne, zöldség vagy hús, elég egyértelmű lenne a választás. A zöldségekért odavagyok.


De bizonyára van, aki vágyik húsra s ez vagy elmúlik, vagy nem...

2014. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem tudom,hogy olvassa-e még valaki ezt a kérdést...

Elnézést,hogy nem írtam még eddig,köszönök minden választ,nagyon hasznosak voltak! Lehet,hogy majd írok is privit,ha nem baj,azoknak ,akik tanácsot adtak. Még egyszer,köszi! :)

2014. szept. 16. 22:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló voltam.

Szívesen. Nekem nyugodtan írhatsz :) Főleg az egészséggel kapcsolatos dolgok érdekelnek, sokat olvastam utánuk. A vegaságot simán lehet egészségtelenül csinálni, ha az ember nem figyel oda, persze ez igaz a húsos étkezésre is...

2014. szept. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!