Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok és vegánok,...

Vegetáriánusok és vegánok, miért nem esztek húst?

Figyelt kérdés

Vallási okok ( pl.: a zsidók csak egy bizonyos húst, ha jól tudom disznót nem esznek )? Rossz emlék? Betegség? Mi az oka?

Nem rosszindulat, csak nekem nem elég, hogy elfogadom az embereket, az okot is tudni szeretném, szeretném megérteni őket, szóval kíváncsiságból írók.



2014. ápr. 4. 15:49
1 2
 1/18 anonim válasza:
50%
5-6 hozzászólás és kezdödik a gyülölködés.
2014. ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A válaszom kicsit hosszabb, de szerencsére már jó előre megírtam :D


[link]

2014. ápr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Nekem elsősorban etikai indokaim vannak. Mindig is sajnáltam az állatokat, de kiskoromban még mindenkitől azt hallottam, húst muszáj enni. És hogy ez egy szükséges rossz, hogy le kell őket vágni.

De aztán mire felnőttem, már jobban kitágult a világ, az internet is segített, meg a világjárás, új emberek stb. és kiderült, hogy nem csak hogy nem muszáj húst ennünk az életben maradáshoz, de egészségesen is lehet élni nélküle.

De nekem az első lökést az adta, miután láttam, tapasztaltam, hogyan élnek az állatok az üzemekben. Az ember a kutyáját sem tartaná ilyen körülmények között, akkor más állatokat miért? Higgyétek el, a reklámok nem a valósi képet mutatják, a legelőn futkározó boldog állat még falunk is ritkaság, nemhogy több ezer állatnak egy zárt üzemben. Én ebben nem akartam részt venni, és nem akartam, hogy miattam egy állatot is fogva tartsanak és megöljenek.

Először vegetáriánus lettem, de most már 4. éve vegán vagyok. És jól érzem magam. Ha kedved van egy kicsit jobban belemélyedni, a Facebookon is találsz több oldalt és csoportot, ahol rengeteg tanácsot kaphatsz a kezdéshez.

2014. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként több oka is lehet a vegetáriánus és vegán életmódnak. Ami eszembe jut így hirtelen:

* Etikai

* Egészségi (pl. egészségesebben szeretnének élni, vagy betegség miatt nem ehetnek)

* Vallási

* Spirituális

* Undorodás

de biztosan van még sok.

2014. ápr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nos én nem vega akarok lenni, hanem meg szeretném őket ( titeket ) érteni. Egyébként én "városi paraszt" vagyok, azaz városban laktam de rendszeresen jártam rokonokhoz, ismerősökhöz környező településekre ( kis- és nagy-község, falu ). Én jelenleg is tartok állatot és ilyen szinten és is azt mondom, hogy az amit művelnek velük állatkínzás. Ezért én csak azt az állatot eszem meg, amit én neveltem. Ez nem vegetáriánusság és tudom, hogy ezzel nem mentek meg egy állatot sem ( évente több millió kg csirkét égetnek el, mert megromlott ), viszont a körülmények és a minőség. Ha veszek egy tesco-s csirkét a tesco-ban készen, illetve egy ugyanolyan fajtát nevelek, észrevehető a különbség. Ami tesco-s az 1-2 kg amikor levágják, az enyém 3-4 kg lenne ( minimum ). Ízben is teljesen más. Ez az én "kifogásom".
2014. ápr. 4. 18:56
 6/18 P.O.C. ***** válasza:
31%

#5: Pont ezért nem veszünk nagyipari szemetet. Én törzsgyökeres falusi vagyok tudom miről beszélsz. Tisztába vagyok vele hogy a háztáji haszonállat tartás hatalmas ráfizetés. De fater erre ezt mondja: "ilyet finomat nem esznek a városiak". És igaza van, a tescós csirkének szabályosan utóízét érzek, mintha egy kis darab szappan majszolnék hozzá.


Ami a vega életmódot illeti: én se igazán értem őket. Az állatvilágban is bekebelezik egymást az állatok, bármiféle empátia érzése nélküli. Nem hiszem, hogy az ember csak növényevő lenne. Ők ezért vannak és kész. Részemről nem megyek ki az erőbe, és nem lövöldözöm halomra a vadállatokat.

Inkább városi középosztály kényeskedhet ezzel a venán életmóddal. Én pl. képtelen vagyok a keretembe elegendő mennyiségű és fajta zöldséget előállítani, pedig én is imádom a húsmentes kajákat, a salátákat, gyümölcsöket. Stb. De ez csak nyáron játszik, télen nekem is meg kéne venni a legtöbbet. Mikor bemegyek a zöldségesbe majdnem sírva fakadok olyan árak vannak. Képtelen lenne belőle jóllakatni egy családot. Meg amilyen íze van. Ott van pl. a kedvenc zöldségem a paradicsom. Utóízes, olyan kemény mint a beton, és semmi íze sincs. A béka seggébe sincs ahhoz képest amit én nyáron magamnak megtermelek. És ez csak egy a sok szemét utóízes ipari zöldségnek.

Inkább akkor előveszek egy lefagyasztottat a hűtőből, de már az se olyan, csak lecsónak jó. A hús ezerszer jobban tartósítható, hogy megőrizze az eredeti ízeket.

2014. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát igen 6-os, ez így van. Ezért vagyok kíváncsi rájuk.
2014. ápr. 4. 19:50
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Én nem eszem húst, mert az erőszak ellen vagyok. Elkerülhetetlen esetben is igyekszem mindig a kisebb erőszak felé mozdulni.
2014. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 P.O.C. ***** válasza:
20%
Megfelelő mennyiségű erőszak nélkül, az emberiség rég kihalt volna.
2014. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, de ma igencsak túlzásba visszük. És nem csak a sima túlélés vezet minket.
2014. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!