Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mik azok az ételek, amiket a...

Mik azok az ételek, amiket a vegetáriánusok megesznek, de a lakto-ovo vegánok már nem?

Figyelt kérdés
Tehát ami nem hús, nem tej, nem tojás, de mégis állati eredetű. Ostoba egy kérdés, tudom. xD
2010. aug. 20. 18:54
 1/9 anonim válasza:
hát nem tudom én se eszek húst de tejet meg ilyen tejes dolgokat eszek de nem tudom:D
2010. aug. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ami mégis állati eredetű...pl: a zselatin. Van a családban vegetáriánus, és ő nem eszi meg a kaszinótojást, ha lefényezem aszpikkal, vagy aszpikos tekercset készítek, akár húsmenteset is, sőt a gyümölcstortát sem, mert annak a tetején is zselé van. És nem ízesíthetem a leveseket "húsleveskockával" pedig hát annak a hústartalma?? ha egyáltalán van neki..
2010. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Ovo-lakto vegán nincsen. Leírom összefoglalóan, hogy van ez:


Szemivegetáriánus: halat, csirkehúst eszik, valamint elfogyasztja az állati eredetű termékeket: tejet, tojást is.


Ovo-lakto vegetáriánus: nem eszik húst ill. olyan ételt, ami egy állat szervének a felhasználásával készült (vagyis amihez el kell pusztítani az állatot), de a tejet és a tojást megeszi.


Ovo-vegetáriánus: húst és tejet/tejterméket nem, de tojást fogyaszt.


Lakto-vegetáriánus: húst és tojást nem, de tejet és tejterméket fogyaszt.


Vegán: Semmilyen állati eredetű terméket (tejet, tojást, tejterméket) sem fogyaszt.

2010. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint már megírták előttem, nincs olyan, hogy ovo-lakto vegán. Viszont a válasz a kérdésedre a méz. A keményvonalas vegánok nem esznek mézet.

Ha kiváncsi vagy rá miért: egyrészt azért mert kizsákmányolás, másrészt azért mert a méhészkedés velejárója, hogy meg kell ölni az új királynőket, tehát nem karma free a méz...

2010. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
egyébként sokan közülük hagymát és/vagy gombát sem esznek.
2010. aug. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hagymát a krisnások nem esznek, de más okokból. A gomba nem tudom milyen oka lehet azt nem tudom.
2010. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A hagymát nem tudom, miért nem. A gombát azért nem, mert nem növény és nem állat, hanem külön rendszertani egység, de több rokoni szál köti az állatokhoz (biológiai nyelven: velük alkot monofiletikus csoportot).
2010. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Állati eredetű ételek:


hús (hal, marha, csirke, kecske, kacsa, birka stb.)

zsír (mivel állati test része volt, a vegák a hús kategóriába sorolják)

tej

sajt, joghurt, vaj, túró (tej kategória, mivel abból van)

tojás

MÉZ


gondolom mézet eszik.

2010. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A vegán nem eszik semmilyen állati eredetűt, így mézet sem.


A hagymát azért nem eszik a Krisnások, mert túlzottan vágykeltő. De Krisnások egyébbként sem vegánok, a saját (etikus) termelésű tejtermékeiket megeszik.

2010. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!