Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok és vegánok,...

Vegetáriánusok és vegánok, miért nem esztek húst?

Figyelt kérdés

Vallási okok ( pl.: a zsidók csak egy bizonyos húst, ha jól tudom disznót nem esznek )? Rossz emlék? Betegség? Mi az oka?

Nem rosszindulat, csak nekem nem elég, hogy elfogadom az embereket, az okot is tudni szeretném, szeretném megérteni őket, szóval kíváncsiságból írók.



2014. ápr. 4. 15:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Tulajdonképpen megértem azokat, akik őszintén úgy érzik, hogy rászorulnak a húsra. Vidéken, falun kevés vegát ismerek, -- ezek vagy nagy telken termelnek sokféle növényt, pld gabonát is, vagy pedig ökofaluba szerveződnek, több tucat családdal együtt.


A városban szinte mindegy, mert az ember így is, úgy is meg kell hogy vegye a piacon.


Apropó, piac: itt meg kell jegyezni, Tescoban értelmes ember csak olyan árut vesz, amit muszáj, és amit úgyis gyárilag csomagolnak: lisztet, cukrot, száraztésztát, konzervet, palackozott és dobozos italokat. Friss árut (zöldséget gyümölcsöt) nem! Gondolom a húsevők, ha van választásuk, akkor a húst sem. De igazi, és véglegesre berendezkedett vegák az őstermelői piacra járnak, ahol viszonylag elérhetőbbek az árak, (esetleg lehet alkudozni,) jobb és megbízhatóbb a minőség, és lehet válogatni.

2014. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Arra, hogy az állatvilágban is megeszik egymást az állatok, meg hogy az ember a történelme során sokáig maga is vadászott, azt tudom mondani, amit mindig:



- Az állatvilág azért nem jó példa, mert ott csak a húsevők falnak fel más állatokat: ők viszont szőröstül-bőröstül! és nyersen.

Az ember kizárólag feldolgozva képes megenni a húst.


- Az állatok csak akkor esznek,amikor éhesek, és csak kizárólag akkor ölnek, amikor feltétlenül szükséges az evéshez. Ezen belül a húsevőknek valóban alig van választásuk, cserébe viszont sokkal tovább bírják a koplalást, mint a mindenevők, és az ember.

A mindenevőknek (és az embernek, aki szintén mindenevő) többnyire van más választásuk, mint a húsevés. Az állatok, (kedvenc példám a medve) ilyenkor mindig a legkisebb erőszakot választják.


- Ami a történelmi embert, ősembert illeti, leginkább gyűjtögetésből élt. Az első törzsek Európában a húsevés segítségével élték túl az északi hideg teleket, (és "lekonkurrálva" túlélték a neandervölgyit) ami csak annak a példája, hogy HA VALÓBAN RÁSZORUL, a mindenevő akár választhatja a húsevést is a túlélés érdekében.

Az igazán nagy túlélő első civilizációk viszont nem itt jelentek meg, hanem Afrikában, és a mediterrán zónában. Nekik társadalmi szinten hatékonyabbnak bizonyult a taktikájuk: hús helyett gabonát halmoztak fel hatalmas élelmiszerraktárakba.


A húsevés tehát nem alapvető, és nem is a legcélszerűbb túlélési stratégia, kivéve a jeges telek barlanglakóinak. Ma már távolról sem függ attól az életünk, hogy télen bármit, akár húst is, csak együnk...

2014. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
Zolly the Jolly, minden szavaddal egyetértek.
2014. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem egészségügyi okai voltak, amiért lemondtam róla

nem tudom úgy feldolgozni a felvett koleszterint, mint kéne, a húsban meg rengeteg van, a szójában meg nem

így a tojás(sárgájá)ról is lemondtam, ill. a zsíros tejtermékekről is


miután pedig csatlakoztam vega közösséghez, dumáltam vegákkal, hogy tájékozódjam az egészséges vega életmódról, hogy ne legyenek hiánybetegségeim


az ő etikai álláspontjukkal is egyet tudtam érteni, így ez nekem ma már kettősen indokolt: egészségesebb is lettem és állatok se nyiffannak ki miattam :)

2014. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%
ja és azt hozzáteszem, hogy vissza se tudnék szokni, mert ma már erősen taszít a szaga, látványa! :S
2014. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
51%

Ez nem teljesen igaz, hogy egy állat sem nyiffan ki. Házi állat nem. Viszont hatással van a vadonélő apróvadfajok számára is. De ebbe nem akarok belemenni.

Amúgy én nem vagyok vega. Nem ítélem el őket. Az, hogy valaki húst vagy növényi részeket eszik többet pusztán választás kérdése (megfelelő étrenddel mind a kettő egészséges).

2014. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez életmód kérdése. Ha van időd és pénzed akkor lehetsz vegán , ha nincs akkor csak vegetáriánus , ha meg annyi sincs nem válogathatsz,mert ha nehéz életkörülményeid vannak a akkor a kényszer az úr. És ezt fiatalon még nem minden ember érzi fontosnak. A vegetáriánusok még piát sem ihatnak.Nagyon kell érteni a növényekhez, mert hosszabb távon nem éli túl az ember. Hülyék nem lehetnek Vegánok pl.


Mert így egészségesebb.

2014. aug. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"A vegetáriánusok még piát sem ihatnak."

Ezt honnan veszed? Van néhány fajta, amit kerül az ember az állati eredetű anyagok miatt, de jó részüket lehet inni.

2014. aug. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!