Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szokjak le a csokiról?

Hogy szokjak le a csokiról?

Figyelt kérdés
Egyszerűen imádom a csokit, amikor eljön az evés ideje, akkor nem éhséget érzek, hanem kívánom az édességet. Nem tudom, ez miért van, de aggódom az egészségemért, elég sok csokit eszek, szinte minden nap fél táblát. Ha jóllakok rendes étellel, már nem kívánok utána, csak pár kockát. Mit tegyek, hogy legyűrjem ezt a "csokifüggőséget"?

2014. ápr. 14. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

volt hogy egy nap egy tablat megettem. en is kivantam de aztan ugy dontottem nem lesz jo vege. igazabol nem is magamtol szoktam ra hanem egy munkatarsammal minden nap kijartunk az osanba kajat venni es o mindig vett egy tablat, aztan en is rakivantam.

ez jo sok eve volt, es kb vagosulyban voltam. azota leadtam rengeteget, de legjobb megoldas ha egyik naprol a masikra abbahagyod. az nem fog menni hogy most egy hetig fel tablat aztan utana majd csak negyedet eszem stb.

helyettesiteni lehet kerdes erdemes e. en pl aszalt gyumolcsoket szoktam enni, mazsolat, cseresznyet, iyesmiket (nem cukrozottat). de ezekbol is mertekkel, nagyon keveset, esetleg egy keves turoval osszekeverem, de az mar egy ebed adag nalam :)

2014. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyik lehetőség hogy - kínok kínja árán, akaraterővel - teljesen megvonod magadtól, pár hét után már nem fog úgy hiányozni (lehet kevesebb-több idő is, elég egyénfüggő), egy idő után már semmi sóvárgás nem lesz benned (de visszaesni könnyű, vigyázz).


A másik hogy megpróbálod egészséges, házilag összeütött édesség-pótlékkal helyettesíteni. Arra is kis idő, míg átállsz, de hamarabb megvan és nem is gyötör az édeséhség. :)

2014. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ismerős a dolog, de ha éhes vagy, előbb rendes ételt egyél. Ebből ne engedj. Utána pedig megfelelően megválasztottból egy kicsit. Sok embernek a nagy kakaótartalmú étcsokiból jóval kevesebb is elég, plusz szerintem amúgy is sokkal jobb választás.

Ha csak megkívánod, de azért kibírod nélküle, ne legyen otthon csoki. Ha nagyon muszáj, akkor még ehetsz egy kakaóba mártott banánkarikát... (a mélyhűtőben tartok banánt, nem tudom, más hogy van vele, nekem nagyon szórakoztató a kedvenc jóféle kakaómba mártva egy karika... nem is 1-2 másodperc, hisz jeges :D egy alapfokú evés utáni édességvágyra ez is elég)

Néha egy kis marék mazsolát eszem nassnak... Persze ha kakaó kell, akkor nem hat, de ha csak édesség, megfelelhet.

Nos tehát, első lépésként jön az evés és ha valóban kell, 1-2 kocka csoki. Később én helyesnek tartanám leépíteni, a napi csokiigényt nem tudom normálisnak tartani, ha árt, ha nem.

2014. ápr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amit a többiek írtak, az is jó lehet :) Én is házi édességet eszem, DE ha csoki kell, akkor mit sem érek a sütivel... Illetve minimum brownie kell, az ő kis magas cukortartalmával... :( Az eritritolos csoki pedig nem az én műfajom...

A hirtelen elhagyás erősen egyénfüggő, bizonyára van, akihez passzol s van, aki csak iszonyúan ideges lenne tőle. Amúgy nekem kakaó helyett sokszor jó a kávé is, de azt aztán végképp ne próbálják elvenni tőlem. Talán majd egyszer leállok vele, de ez legyen a legnagyobb gondom (az élénkségemre szerencsére nem hat, nekem csak íz :)).

A kenyeret és lisztet simán elhagytam egyik napról a másikra, de a kakaót eszembe se jutna, az kell. Kevés, ritkán, de nem adom :P

Ha nagyon csokifüggő időszakom van, olyankor beiktatok pár ketogén napot és abbamarad :D De ez elég extrém, nem mindenkinek való módszer, viszont tartalmaz egy általánosabb megfigyelést, lehetőséget. Számomra nagyon úgy tűnik, hogy a sok szénhidrát hajlamos emelni az édességvágyat. Ha gyors ch-t eszem, éhesebb és édességcentrikusabb vagyok. Míg ha kevesebb a szénhidrát és pláne ha zsírosan eszem, nem szoktam édességre vágyni. De egy alapos (de még jóleső) jóllakottság is sokat segít.

2014. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenki kibírja csoki nélkül - ezt úgy mondom mint ex-csokifüggő. A teljes abbahagyás vált be, helyette naponta 1db mézzel elkészített kakaót engedélyezek magamnak. Pár hét kérdése volt, hogy már ne is kívánjam a csokit egyáltalán.
2014. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom, de nagyon nehéz így egyik napról a másikra, minden nap eszek valami édességet, ha csak egy sport szelet is az. Nekem a hízással nincs gondom, mert vékony alkat vagyok, viszont nem szeretnék narancsbőrt és cukorbetegséget. Ha sportolok csokievés után, az használ valamit?
2014. ápr. 14. 13:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Tudnod kell, hogy egy db csokit is csak kegyetlen sok mozgással tudsz ledolgozni.

Egy "csík" csoki, ha töltetlen, szokott kb. 100 kcal lenni. Ez kb. félóra séta. Egy pohár kakaó kb 150 kcal, háromnegyed óra séta. Fél tábla (három csík) csokiért kb egy órát futhatsz folyamatosan, intenzíven, vagy ugyanennyi kemény aerob torna. Szóval, nem érdemes arra építeni, hogy majd mozgással ledolgozod...

2014. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És a cukorbetegséggel kapcsolatban nincs hatása a mozgásnak.
2014. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#5: Fizikailag kibírja, de más tényező is van. S ha valaki lelkileg/érzelmileg is kibírná, akkor sem biztos, hogy akarja, a hedonizmus trükkös dolog :D

Viszont amikor életmódot váltottam s nem számoltam, de bizonyára nem ettem csokit egypár hétig, ez mit sem változtatott azon, hogy szerettem a csokit és simán hiányzott egy idő után. Nem úgy, mint egy függőnek, de hiányzott s nem tűnt jó ötletnek kihagyni az életemből.

A mézes kakaó pedig nekem majdnem csoki (a csokimban van zsír is, de amúgy mézes kakaó az is, s a cukorral van gond, nem a zsírral vagy a kakakóval).

2014. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7: Félóra séta azért elég pöttöm mozgás :) Egy csík csoki pedig nem kevés, nekem semmiképp.

Viszont hiába a mozgás, az csak a kalóriaegyensúlyon segít (meg ugye van egyéb jó hatása), de a helytelen étrendet nem ellensúlyozza... A test abból építkezik, a működését az befolyásolja igen nagy mértékben, amit beviszünk.

2014. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!