Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Candida diétában a Graham...

A Candida diétában a Graham kenyeret ajánlják, ami élesztővel készül. Az élesztő pedig tiltott a listán. Vélemény?

Figyelt kérdés
Egyébként a többi tönköly búza, rozs, purpur stb kenyér is élesztővel készül. Most akkor hogy van ez lehet enni vagy nem?? Köszönöm a válaszokat!!
2013. nov. 15. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Logikát szoktad használni az életedben? Mert akkor olvasd csak végig a válaszom, ha logikát keresel a dolgok között, így gondolkozol. Ha nem, akkor viszont ne fáraszd magad a magyarázatom elolvasásával.


Először is, a candida diétát ugye a gombafertőzés kezelésére használják. Legyen ez a cél, a fertőzés kezelése.


A betegség szempontjából mindegy, hogy eszel-e sütőélesztő (saccharomices cerevisiae) gombát, mert az egy nem invazív, vagy nem patogén, szóval egy számunkra ártatlan/ártalmatlan mikroba fajta. Nincs oka, hogy ne edd. Írhatnám, hogy a kenyérben már megsült, elpusztult az élesztő, de ez irreleváns hiszen nem kórokozó, nem ez okozza a betegséget, egészen mindegy. Akkor miért kerüli a candida diéta? Mert értelmetlen diéta, nincs mögötte különösebb logika, ész vagy tudomány.


A graham kenyeret ajánlják? Pedig pont a sok szénhidrát, a gabonafogyasztással összefüggő betegség a candida fertőzés is. Akkor miért ajánlják a gabona fogyasztást? Hogy te ne legyél egészséges. Gondolkozz el azon, hogy ki akarja, hogy Te egészséges legyél? Hirtelen eszembe jutsz Te magad, hmm.. esetleg 1-1 barátod vagy rokonod? Rajtuk kívül bárki ? Nem nagyon van. Tehát így fogadj meg egy diétát, ami eleve glutén tartalmú gabonafélék fogyasztását ajánlja, amit soha nem evett az ember ezelőtt.

2013. nov. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Olyan visszatérő betegségem van amire az okos orvosok nem tudnak semmit se mondani, mikor megkérdezem hogy és most mit tegyünk azt mondják , hogy nem tudják. Erre KÍNOMBAN próbáltam keresni megoldást, beszélni emberekkel akiknek hasonló bajuk volt és kigyógyultak hogy még is hogy. Ezek az emberek ajánlották, akiknek segített. Elhiheted hihetetlenül arrogáns és rossz indulatú válaszadóm hogy nekem fogalmam sincs ezekről a dolgokról, azért kérdeztem , mert segítséget szerettem volna kérni, mert minden orvos azt mondja sajnálom nem tudom és ha bármi diéta vagy tea vagy akármi akár 1 százaléknyi esélyt is adna arra hogy meggyógyuljak akkor kipróbálom, azért te nagy okos!!Nem fogyózni akarok vagy divatból diétán, nagyon nem jó kedvemre csinálom, és mivel soha életemben nem diétáztam azt se tudtam mi az a Graham kenyér, de az élet ilyen, hogy beteg vagyok és nem tudnak segíteni. Vannak akik élő személyek és ettől meggyógyultak én pedig szeretnék adni egy esélyt magamnak hogy hátha!!! Köszönöm a segítséged, sose értettem hogy miért írnak ilyen emberek ilyen fórumokon ahol az emberek segítségért írnak! Köszönöm szépen, hasonló hozzáállást kívánok neked ha majd segítségre lesz szükséged!! Szép estét!
2013. nov. 16. 16:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként amit az élesztőről írtál azt köszönöm, mert ez se tudtam, utána fogok nézni és átgondolni, min mondtam én nem tudom, ezért kértem segítséget!!
2013. nov. 16. 16:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok rosszindulatú.


Én csak segíteni akartam, hiszen rengeteg embert vernek át valóban rosszindulatú emberek, ajánlgatják a graham kenyeret és az ócskábbnál ócskább 'élelmiszereket', nagyobb átveréseket ki sem lehet már találni, pont a beteg embereket verik át, ezért írtam neked amit írtam.


Erre én vagyok arrogáns és rosszindulatú. Most figyelmeztettelek, hogy ne egyél így, mert én tudom hogy még betegebb lehetsz ettől, hiszen ez még mindig egy gyulladásfokozó, abnormális táplálkozási mód.


Ennyi a rosszindulatom, hogy nem értettem miért nem egy egészséges, gyógyító hatású étkezési módot választottál. Írtad erre, hogy nem értesz hozzá. Ezt sajnálom, de ettől még a búzakenyeres candida diéta még továbbra is káros lesz, ezt ne akard elkezdeni. Direkt rá is világítottam, hogy mennyire logikátlan az egész, hogy te is érezd hogy ezt nem normális ember találta ki.

2013. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem! Én is félve kezdtem el, az egyik orvos azt mondta meg ne próbáljam a másik meg, hogy jó ötlet és próbáljam ki. Az az igazság, hogy fogalmuk sincs. Nekem még annyira nincs, de valamit tennem kell! Nem ülhetek ölbe tett kézzel! Azok az emberek, akik azt állítják, hogy ettől gyógyultak meg azokról mi a véleményed?
2013. nov. 16. 16:46
 6/12 A kérdező kommentje:
"nem értettem miért nem egy egészséges, gyógyító hatású étkezési módot választottál" Ezt írtad. Milyen az egészséges , gyógyítóhatású étkezési mód?? Ha te tudod akkor nagyon szívesen hallgatom, tényleg!! Én csak meg akarok gyógyulni ezt találtam, de lehet hogy neked van igazad, ha tudsz jobbat nagyon kíváncsi lennénk. Honnan tudod egyébként hogy ez egészségtelen hülyeség??
2013. nov. 16. 16:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem mondom azt, hogy nem mondtak igazat.

Lehet, hogy ez a táplálkozási forma már annyival jobb a teljesen össze-vissza evésnél, hogy bizonyos problémákon segít.


Viszont ha már ez is segíthet, akkor ha visszatérnél az alapokhoz, zöldségeket és husit, tojást, halat és gyümölcsöket ennél, olajos magvakat DE kizárnád pont a búza fehérjét, a tejfehérjét, a sok keményítőt/cukrot ezzel bármilyen is most az állapotod.. szinte új erőre kapnál pár hét után. Hiszen tisztán ennél (persze az adalékanyagokat, tartósítószereket is érdemes kerülni, ha már tiszta táplálkozásról van szó) így a szervezeted az energiáit hasznosan tudná felhasználni, a saját gyógyítására, regenerálódásra.

Autoimmin folyamatokat és gyulladásokat okozó fehérjék nélkül, ha megszűnnek a hormonális problémák (amiket a furi táplálkozásunk képes okozni!) nagyon nagy öngyógyító képesség szabadul fel. Allergiák szűnnek meg, ízületi problémák jönnek helyre, a felhalmozódó túlsúly okozói hirtelen eltűnnek mindenféle erőlködés nélkül.


Lassan bátorkodnék megkérdezni már a betegségedet is.. Mi lenne az? Mire keresel gyógymódot?


Az orvosok egyébként rengeteg mindenre rámondják hogy gyógyíthatatlan, nem mintha a gyógyszerek felírása valami nagy gyógymód lenne bármire is..

2013. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Évek óta visszatérő gombás fertőzésem van, két havonta előjön, nem lehet tőle megszabadulni, akármilyen gyógyszert szedek akármit csinálok. Meggyógyulok és aztán újra és újra és az orvos csak széttárja a kezét, de már nagyon sok orvosnál voltam! Emellett a gyomrom is elég rossz sok mindentől fáj, ég, emésztésem is rendszertelen!
2013. nov. 16. 17:00
 9/12 anonim ***** válasza:

A gyomorpanaszok nagyon tipikusak, a visszatérő gombás fertőzésre csak azt tudom mondani, hogy az orvosok nem foglalkoznak gyógyítással. Egy vegyszer ami pillanatnyilag elpusztítja a kórokozó gombákat nem fogja olyan állapotba hozni a testedet, hogy a gomba ne tudjon visszatérni. Ha emésztési panaszod van, és ez mondjuk ugyan arra vezethető vissza amire a gombás fertőzés, akkor meg kell próbálni a paleós jellegű táplálkozást.


Ez eléggé jól tartható, hiszen belefér a reggeli tojás rántotta (gondolom sokan szeretjük) ha nem eszel hozzá kenyeret, salátával, paradicsommal.. zöldségekkel. Belefér ebédre a húsleves, ha nem lisztezed-tésztázod. A rengetegféle sülthús, töltött káposzta, lehetőleg szénhidrátszegényen (tehát tészta, rizs, krumpli köret nélkül) de például párolt répával, céklával, vagy egy kacsasült párolt káposztával.. mindegyik a hús + zöldség alapkoncepciót követi, nagyon finomak és pár nap után érezhetően 'jót tesznek'.


Gyümit is lehet enni, bár az ugye cukros.. én lehet azt a pár hetet, hónapot (úgyis tél jön) kivárnám gyümölcs nélkül vagy csak igen alkalmi gyümölcsevéssel, amíg meg nem gyógyulsz gyógyszerek nélkül.


Kerestem neked a témáról irodalmat, ami szerintem a gombás fertőzést egészen új megvilágításba helyezi, ha már ezzel élsz akkor tudj meg róla minél többet.

[link]


Illetve elnézést kérek az első, unszimpatikus válaszomért, tényleg nem akartam ilyen hatást kiváltani, nem jól fogalmaztam.

2013. nov. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Elolvastam! Amit írtál diétát, abban akkor mit lehet enni és mit nem, húst zöldséget és ennyi? Kenyeret egyáltalán nem? Annyit olvastam már lúgosításról is, de a lúgosító diétán meg semmit se lehet enni zöldségen meg gyümölcsön kívül, na az már tényleg nem tűnik egészségesnek! Összevissza írnak mindenhol, egyik netes oldal rácáfol a másikra, az egyik azt írja, hogy ehetek krumplit a másik meg hogy nem stb, Fogalmam sincs már, hogy igazából mit kéne tenni! Nem tudom kitől kérjek segítséget, ki az aki tud is valamit, mert az orvosok és patikusok is egymás ellen beszélnek! Már elsavasodásról is beszéltek, hogy lehet ez van nálam! Szerinted mi lenne a legjobb módszer? Vagy csak szedjek probiotikumot és az majd segít? Köszönöm, hogy kerestél nekem egy oldalt! :)
2013. nov. 16. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!