Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg ekkora lenne a baj?...

Tényleg ekkora lenne a baj? Miért nem értenek meg? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ez az év nagyon rosszul alakult eddig, nem szeretném részletezni. Mindig történt valami rossz, és amikor végre sikerült talpra állnom, jött egy újabb nagy pofon az élettől. És talán most szembesültem egyszerre a legtöbb rosszal, és nagyon nehezen viselem. Félek az érettségitől, közben állandóan azon agyalok, hogy mi lesz papámmal, hogy tudnék neki segíteni. Kb. csak ezek körül forog minden gondolatom.


Na és ez ráment az étkezési szokásaimra. Nem folyamatosan, csak ciklikusan, de előfordul, hogy alig eszek. Nem kívánok semmit, még a kedvenc ételeimmel is csak kikergetnének a világból. 2x volt ilyen nagyon mély pont, amikor tényleg nagyon keveset ettem. Arra azért mindig figyeltem, hogy amikor már nagyon nagyon éhes voltam, hiába nem kívántam, pár falatot ettem, nehogy rosszul legyek.


Ez azért meglátszik az alakomon is, fogytam néhány kilót, én mondjuk nem bánom cseppet sem. Tudom, hogy a családom és a barátaim aggódnak értem, és ennek örülök, hisz azt jelenti, fontos vagyok nekik.


Azt gondolják, hogy azért nem eszem, mert nem vagyok elégedett magammal és fogyni akarok. Ez így nem igaz, nem fogyni szeretnék, csak formálni az alakomat, izmosodni. De nem tudom elmagyarázni nekik. :S


Mit tehetnék? Nekem nagyon rossz ez az egész, mert egyébként is nagyon stresszes, ideges vagyok, ezért nem tudok rendesen enni, és akkor még ezzel is idegesítenek. Vagy tényleg ekkora lehet a baj?


2013. ápr. 27. 08:51
 1/4 anonim válasza:

Ne az érdekeljen, hogy mások mit gondlnak rólad. Én is voltam hasonló helyzetben és a kívülállók csak a hibákat keresik benned. Ne tökéletes akarj lenni, hanem egyedi!

Először önmagadat kell legyőznöd. Tudom, hogy furcsán hangzik, de ezt neked kell megoldanod. Ezt szerintem csak azok az események válthatják ki, amiket itt leírtál. Ha ezeken túl leszel, vége lesz ennek az egésznek. Addig is kitartást kívánok, legyél sokat a családoddal, a barátaiddal, velük könnyebb lesz.

Remélem segítettem:)

2013. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sajnos időnként már a családommal és a barátaimmal sem akarok lenni, mert van elég bajom, nem akarom még azt is hallgatni, hogy milyen hülye vagyok, hogy nem eszek rendesen meg hogy elvisznek orvoshoz. Pedig sokszor egy falat nem menne le a torkomon, de tudom, hogy ez az idegeskedés, stressz miatt van.

Régen tényleg jó étvágyam volt és szerettem enni, ma már sokszor egy kis poharas joghurtot sem tudok megenni egyszerre.

2013. ápr. 27. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Már pedig alakot formálni(= izmosodni) NEM lehet normális étkezés nélkül. Egyszerűen lehetetlen, nem várhatod el a testedtől, hogy energia minuszban bármiféle fejlődést is elkezdjen. Mit sportolsz?

Ha normálisan eszel, lesz energiád, nem leszel stresszes stb. Tönkreteszed a gyomrod, napi 4-5ször próbálj enni - csirke, rizs, mindenféle zöldség, túró, krumpli,tojás, tk kenyér, zabpehely... ezek egészséges ételek, kezdj kis adagokkal, 1 szelet kenyér reggelire.. aztán 1szelet kenyér és egy tojás, vacsira 1-2 evőkanál túró, 2l mentes viz..aztán fél doboz. Nekem így sikerült + elkezdtem kondizni.. végre nem sovány vagyok, hanem vékony ÉS feszes, izmos. Hidd el megéri odafigyelni az étkezésre..végre jobban is érzem magam nem kell 8-10 óra alvá, hogy kipihent legyek,jobb a közérzetem, a gyomrom, szebb a bőröm. Kezdj el enni!

2013. ápr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kellene, de nem megy.

Kezdek félni ettől az egésztől, össze kell szednem magam valahogy, de nem könnyű. A legjobban attól félek, hogy a gyomromat tönkreteszem, mert az biztos, hogy nem normális dolog, ha több, mint 10 órán keresztül nem eszek, pedig ilyen is előfordult már. De egyszerűen csak forgott a számban az étel.

2013. ápr. 28. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!