Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt aki anorexiás? Leírná...

Van itt aki anorexiás? Leírná a történetét?

Figyelt kérdés
Vagy már kigyógyult belőle. Köszönöm
2009. aug. 23. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez az alattad lévő kérdésből jutott eszedbe?:D amugy én nem vagyok az de engem is érdekelnek ilyen történetek uh írjatok...
2009. aug. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már kiakartam írni régebben is, de elfelejtettem meg nem is voltam itthon, és most amikor felnéztem észrevettem és eszembe jutott... :)
2009. aug. 24. 00:40
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem túl izgalamas a történetem..még fiatal voltam..14éves nagymenő lány..sokkal érettebb a vele egykorúaktól..mindenki istenített és hát jött egy szerelmi csalódás...nem ettem..egyszer csak minden betegséget elkaptam..aztán 160cmhez 34kg-ra fogytam..a szüleim aggódtak tehát hajrá az orvos...elmentem..elküldtek sok sok kivizsgálára..

a beutalókra nagy betükkel valami anorexiáról szóló dolog volt..

voltam vérvételen széklet vizsgálataton ultrahangon stb...kiderült..de én nem láttam magamat vékonynak ..nem voltam magammal megelégedve..aztán jöttek a gyógyszerek..semmit nem segítettek és jött a nagy szerelem vele jött a 14kg plussz:)És minden betegségem elmúlt..kb ennyi..mondtam h nem izgi:)

2009. aug. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
95%

Először 7.es koromban voltam.először csak egészségesen akartam élni, lemondtam a csokiról , édességről, utána csak a 3 főétkezést tartottam be, majd csökkentettem a adagokat.Utána a reggelit elhagytam Ebédre csak levest ettem.Vacsorázni vacsoráztam, hogy anyáék ne gyanakodjanak, de csak egy fél szelet kenyeret ettem.Elkezdtem sportolni.14,8 volt a bmi-m.Mindenki mondta, hogy nagyon sovány vagyok.nem hittem nekik.A legjobb barátnőmmel sokat veszekedtem miatta.

A szüleimmel és a nővéremmel is.7.évvégén kezdtem el "normálisan" enni,mert anya már azzal fenyegetett, hogy bevisz a kórházba.meg azt is mondta, hogy akkor törpe maradok(bár az osztályban magasnak számítottam(modellkedni is szeretnék, tehát emiatt is ettem)).Ez a 8. egy szenvedés volt.Szinte minden nap sírtam, hogy milyen kövér vagyok.Most nyáron megint erőt vett rajtam, megint lefogytam.14,5ös bmi-m volt.Ez elég vicces:rémálmaim voltak, azt álmodtam, hogy ettem(mármint azért vicces, mert az volt számomra a rémálom, hogy ettem).másfél hónap alatt 9kg-t fogytam.vízen kívül nem ittam semmit, nehogy kalóriát vegyek magamhoz.napi 300kcal ettem, de voltak napok,amikor 100at.persze kétszer teletömtem magam, aminek hányás lett a vége.(voltam egy ideig bulimiás is)Hashajtókat is szedtem.Menstruációm elmaradt.Attól féltem, hogy ha akár egy falatot is eszek kb 2kg-t hízok.A gondolataim csak afogyás körül forogtak.netem is mindig ilyen voldalakat nézegettem.Most megint "meg vagyok gyógyulva", de érzem, hogy leszek még anorexiás. Nagyon idegesített anya meg nővérem.mindig röhögtek rajtam, mert fogyóztam, de ők nem tudják, hogy milyen anásnak lenni.csak 1napig tapasztalnák meg.most is szoktak ezzel piszkálni.

amúgy te ugye nem akarsz az lenni?vagy már voltál?

2009. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket :) És a másodiknak, de számomra a történeted is izgalmas volt :) 3.nak, nem nem vagyok beteg és nem is szeretnék az lenni, csak nagyon érdekelnek az ezzel kapcsolatos dolgok... történetek stb... köszönöm h válaszoltatok :)jöhetnek még :)és neked 3. jobbulást, kitartást :) drukkolok. :)
2009. aug. 24. 11:19
 6/10 anonim válasza:
92%
Ó igen, én jelenleg is az vagyok... 164 cm, 40 kg kereken. Néha csak 39... és 16 éves. Tavasszal indult, nyáron alakult ki és most kéne gyógyulni. De nem igazán megy. Kövérnek látom magam, még ha mások az ellenkezőjét állítják, akkor is. Senki ne akarja megtapasztalni, nem egy gyerekjáték.
2009. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
78%
az már jó dolog, hogy tudod magadról, hogy az vagy
2009. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Hello smile hangulatjel Ez egy "történet"

Az én kis történetem smile hangulatjel

Általános iskolában sosem bántottak a súlyom, vagy az alakom miatt. De én nem voltam megelégedve magammal 6.-os koromtól

Itthon anya mindig rámszólt, hogy ne egyek sokat, el ne hízzak, (ezt az édességekre értette), és nem lekövérezett... NEkem jött át így

Szóval... nem ettem. 3 napig, 7.ben. De nem volt jó, Anya rámszólt hogy ez nem megoldás...

Elkezdtem magam hánytatni.

Nem volt jó ötlet.

1 hónap után, Elkezdett megritkulni a hajam.

Nem szúrt szemet, senkinek, a fogyás...

Kezdtem megnyugodni, hogy lehet, Talán nem voltam kövér és felesleges volt ez az egész

Eltelt egy teljes év. Az alakom, mint a hánytatás után...

Az az időszak volt a kezdet

Amikor abbahagytam is borzasztóan figyeltem rá hogy mit eszek, mit iszok, mit teszek...

De ez csak a kezdet volt

8.ban 147 cm és 45kg voltam... Pontosabban év elején

Aztán nőttem.. 152,5 cm voltam, és 44,5 kg

Helyettesítő tanár jött órára, olyan... október--november körül...

Aki engem, személy szerint ismert.

Megkérdezte "híztam-e"

ÖSSZEROPPANTAM.

Nem ment az hogy egyek.

Végül ... csak ettem, és visszaállt a hánytatás...

Folyton, mikor a tükörben néztem magam, azt láttam a hasamra írva hogy "KÖVÉR" és mindig

ha enni akartam, a kezeimen egy láncot, a számat pedig összevarrva képzeltem el, mint az Oiuja-c . horrorban smile hangulatjel

télen, 2 hónapig, év végén, ballagás után egész nyáron "Pálcika" voltam

Egyik nap sétáltam. Egy ismerősömmel futottam össze...

"Nem megoldás"

Ennyit mondott, és adott egy szál cigarettát.

Anyuéknak fel sem tűnt hogy fogytam..

Ami nem volt baj,

mert rájöttem valamire

Akikre hasonlítani akartam, ay újságokon, címlapfotókon, Akiket bálványoztam,

Akiknek alakját neten láttam.. Nos, az esetek sok százalékában .. ők sem Úgy néznek ki, ahogy az nyomtatva eladásra kerül

Vagy ha mégis, nem egy leányálom

-Kávézás helyett, egy pamacsot átitatni, vattát, és azt lenyelni, így nem leszel éhes, és meg lesz a napi koffein

-csak simán hánytatni magad, közvetlen kaja után

-altatókat bevenni, és napokig aludni, hogy addig se ehess

-

-

-

És még sorolhatnám

DE

nem éri meg!!!

Te... TE vagy. Nem más!!!!

Nem kell címlapfotókhoz hasonlítani magad

TÖKÉLETES VAGY

Ha az lenne a jó, akkor csak -XL-es ruhákat gyártanának, vagy CSAK "S"-es méretűeket.

De nem

nem kell

hasonlítanod

senkire

És nem más testét kell szeretned! Hanem a magadét.

...Azóta , mióta ez az eset történt, 2 év telt el

jelenleg 152,5cm és 43 kg vagyok

És ELFOGADOM magam.

Alakíthatsz a testeden DE NE bogyókkal/koplalással/hánytatással

SPORTOLJ és EGYÉL EGÉSZSÉGES DOLGOKAT

2015. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én anorexia nélkül voltam 6.-ban 160 cm 36 kg. most 167 48 8.os vagyok
2018. febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok,


van, aki megosztaná velem a történetét, aki felépült vagy még anorexiás? Egy egészségblog tulajdonosa vagyok és szeretném, ha a történettel másoknak is segíthetnénk, hiszen egyre több fiatal küzd ezzel a betegséggel, úgy hogy nem is gondolják, mennyire is veszélyes.

Köszönöm előre is!

2018. márc. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!