Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt olyan aki anorexiás?...

Van itt olyan aki anorexiás? Ha van akkor elmesélné a "történetét"? Pl. : hogyan, miért és mikor lett "az"!

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 17:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Lécci írjatok!!!!
2009. jún. 18. 18:10
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Én kb 2 éve küzdök ezzel :( .Szívesen leírom neked,a történetem: Az egész 2 éve kezdődött 7.-es voltam csak,előtte nagyon vékony voltam és megszoktam h annyit ehetek amennyit akarok,aztán 13 évesen kigömbölyödtem kicsit 158cm 50kg voltam,a hasam és a hátsóm is nagyobb lett,mások szerint nem voltam duci csak teltebb,és a családtagok is mondogatták h híztam és apu monta h ha már most így hájasodom mi lesz később,.Ráadásul a barátnőim olyan szép vékonyak voltak,nem akartam kilógni a sorból.Elkezdtem tehát fogyózni,nem drasztikusan egészségesen ettem és tornáztam.De nem fogytam eleget,megkérdeztem az egyik barátnőmet h mit csinál h ilyen vékony és bevallotta h ilyen 500-600 kcal-os diétákat csinál,én pedig elkeztem csökkenteni az adagokat és ejutottam 500 kcal-ig.Rengeteget fogytam a hasam olyan jó lapos lett,kilátszott a csípőcsontom,és mindenki mondta h fogytam.Örültem,de még mindig nem tetszett elégge a testem.Minden nap mértem a sújom,ha sokat ettem kihánytam v hashajtóztam,rengeteget futottam,és mindennek kiszámoltam a kalória tartalmát.Egyre kevesebbet ettem csak pár falato,volt h azt se ,de még mindig kövérnek láttam magam,pedig lötyögtek rajtam a ruháim.Egszerűen semmi és senki nem érdekelt csak a fogyás.Mikor már a családom előtt sem ettem,anya elvitt orvoshoz meg pszichológushoz. 162 cm 37 kg voltam kb ,nem menstruáltam.Figyelték mit és mennyit eszem,de nem akartam hízni folyton bőgtem evés után,nem akartam h tönkretegyék az álmaimat.Bulímás lettem.De a családom erre is rájött,mindig figyelnek.Most próbálok normális életet élni több kevesebb sikerrel,néha újra le akarok fogyni,most úgy az EDNOS kategóriába sorolnám magam.Most híztam,ami nem igazán tetszik,álítólag még most is vékony vagyok.Nagyon nehéz kijutni ebből,lehet h teljesen sose gyógyulok ki,de azért igyekszem :).Kérdező:Te anorexiás vagy vagy csak kíváncsi?Bocs h regényt írtam ,de remélem néhányan tanulnak belől .Lányok! Ne tegyétek kockára az egészségeteket pár kiló miatt:) !

2009. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy h. leírtad a történetedet:) és egyébként én is az EDNO-s kategóriába tartozom:(

Hány éves vagy most és hány kg+cm?

2009. jún. 18. 21:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
16 éves leszek 162 cm 46-47 kg.Neked hogy kezdődött,és hány kg vagy most? ( persze csak ha szeretnél róla beszélni) Írhatsz e-mailben is ha gondolod.
2009. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most épp van 5 perc szabad időm:S szóval nem tudom most leírni de holnap biztosan küldök neked egy mailt,vagy megírom itt:) nagyon szimpatikus vagy:)
2009. jún. 18. 21:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ok köszi,én is szívesen beszélgetek veled.Ha van bármi amit tudni szeretnél,v ilyesmi írj nyugodtan :)
2009. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Mutatnátok magatokról képet?A testetekről...Fej nem muszáj,ha nem akarjátok,hogy rátok ismerjenek.Csak kíváncsi vagyok...Légyszi.

És szeretném,ha ide is írnátok néhány dolgot még...:)

2009. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az én helyzetem kicsit más :S Rólam csak azt hiszik anorexiás vagyok.

Körülbelül 2 éve befejeztem a sulit, elmentem dolgozni és akkor se nem vékony, se nem kövér nem voltam. 13 kilót adtam le pár hónap alatt, és fogalmam sincs miért, valószínűleg a munka, vagy ki tudja mi miatt. Nekem azt kellett hallgatnom mindenkitől, hogy anorexiás vagyok mert így lefogytam és menjek orvoshoz. A saját családomnak nem tudtam megmagyarázni, hogy nem vagyok beteg. Azután visszaültem az iskolapadba, már nem volt hajtás semmi mégsem híztam meg. Fogalmam sincs mi lehetett az oka a fogyásomnak. A doki szerint lelki problémák, pedig sose volt semmi bajom, nem vagyok az a lelki beteg típus, megoldom a problémáim. Nos mindegy, mára sikerült azt elérnem, hogy zabálással felszedtem körülbelül 3 kilót. A magasságom miatt nemigazán látszik meg, sőt... egyáltalán. De ha tükörbe nézek, látom magamon hogy igenis híztam és nekem ez az öröm. Már a csontjaim is kezdenek "eltünedezni" :) Nekem az az öröm, ha hízom egy kicsit. Sajnálom az anorexiás lányokat, sajnos ez elég gyakori probléma. Általában kinövik a betegséget, de sokszor, nagyon sokszor komolyan betegek ezek a lányok. Legalább már nem minden újságban a csontsovány lányok vannak. A fiúk 99%-a az olyan lányokat szereti, akiken van mit fogni :) Fel a fejjel ;) Magatoknak tetszetek, ne másoknak.

2010. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem már nem érdekel semmi,csak az hogy lefogyjak.szerintem énis anorexiás és buliémiás keveréke vagyok.Tudnál segíteni nekem hogyam fogytál le?
2011. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!