Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel lenne egészségesebb a...

Mivel lenne egészségesebb a hal a húsnál?

Figyelt kérdés
Vegyük pl a főétkezést. Sült hal vs. Rántott hús. Lehet más jellegű összehasonlítás is, a lényeg az, hogy végül, ne a húsételekben levő nyálkás szójára lyukadjunk ki.
2012. nov. 14. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A halhús kevésbé zsíros, mint egy pl. egy jó szaftosra sült sertés-oldalas, vagy a hétvégi egybe-liba.

A gyomor sokkal könnyebben emészti, ezért egészségesebb.

Ha teheted, egyél minél többet, utána jön e tekintetben a csirkehús (bőre nélkül), és majd csak utána a sertés és a marha.

2012. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olajjal sütöm a húst.
2012. nov. 14. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
A halhús nagy mennyiségben tartalmaz telítetelen zsírsavakat, például omega3 zsírsavat ami segít a szívbetegségek és a cukorbetegség megelőzésében
2012. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincsen szívbetegségem és cukorbetegség sem fenyeget. Azonkívűl a húsban nagy mennyiségben van olyan aminósav ami segít fizikailag és szellemileg fitten tanrtani. Most miröl beszélünk ?
2012. nov. 14. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs, az nem jelenti hogy nem is lesz egyik sem... Ám a halhúsban vannak konkrétan olyan dolgok amik ezt meg tudják akadályozni. Gátolja a vérrögképződést, vérnyomást is egészséges szinten tartja. Álítólag még az agyműködést is javítja. Ott vannak a japánok is, mennyi ideig élnek... vagy bármely halevő népeket mondhatnánk, ahol a nyugati betegségek ismeretlen fogalmak (szinte, mivel már oda is beette magát a nyugati étrend és életmód). Ez nem jelenti azt hogy a többi hús káros lenne, én is eszek mindenfélét. Azoknak is meg van a pozitív hatása, én nem szeretem a vegetáriánus étrendet. De néha jó enni halt is, sőt ajánlott.
2012. nov. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Imádom a rántott husit, ill. leginkább sertést sütök-főzök, no meg a csirkét.

A halat jó ha egy évben 2x eszek, pedig "hozzáértők" szerint többször kellene.

Az emberek legnagyobb része van, hogy évente sem eszik halat, hiába tudják, hogy egészségesebb, annyival drágább is.

Sőt, sokan egyáltalán nem is szeretik a halat, ugyanúgy mint nagyon sokan pl. a birkát sem ennék meg.


Ha te is előnyben részesíted a sertésből a rántott husit (jó is az!), akkor készítsd azt, és ne legyen lelki-ismeret furdalásod miatta. Majd eszel halat, amikor azt kívánja a szervezeted = amikor ráéhezel.

2012. nov. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!