Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem szeretem a halat?...

Miért nem szeretem a halat? És ettől tényleg hülye vagyok?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint kicsikoromban a hal volt a kedvenc kajám és mindig lehülyéznek, amiért ma már nem szeretem.

Miért nem szeretem? És nem csak úgy bebeszélem magamnak, hanem tényleg gyűlölöm már csak a szagát is, az ízéről nem is beszélve...egyszerűen nincs még egy étel, amitől ennyire undorodnék. Már magától az állattól is a hányinger fog el, nem hogy megenni, Jézus Isten...

Szerintetek miért változott meg ennyire az ízlésem? És tényleg hülye az, aki nem szereti a halat?

14/L


2012. okt. 6. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a hala, de ezért nem érzem hülyének magamat.

Az ember ízlése időnként változik. Ehhez nem kell semmilyen ok.

2012. okt. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Senki nem hülye, mert nem szereti a halat. Ne gondolj ilyeneket. :) Lehet pont azért nem kívánod most, mert régebben sokat ettél belőle.

Az emberek ízlése változik. Ezt nem hiszem, hogy nagyon meg lehetne indokolni. Én például gyerekként sosem ettem meg a répát, a túrót, a céklát, a mézet stb. Mára már mindezeket simán megeszem.

2012. okt. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem vagy hülye. Szerintem mindenkinek van olyan, amit nem szeret enni. Valószínűnek tartom, hogy egyszer, kiskorodban, úgy ettél halat, hogy nem esett jól (rosszízű volt? vagy épp egy kitörő betegségnél voltál és nem tudtad megemészteni a betegség miatt? nem tudni, de valami "rossz" élmény kapcsolódik hozzá). De még olyan kicsi voltál, hogy ezt nem tudtad kifejezni, kommunikálni. És úgy "benn maradt" a tudatalatti sötétségben. Ez okozhat ilyen megmagyarázhatatlan viszolygást. Nem erőltetném, esetleg, ha a magyarázatom elfogadhatónak érzed - mondd el szüleidnek is. Az is lehet, hogy egyszer feloldódik ez az ellenszenv - pl. egy vidám társaságban, ahol jól érzed magad, és finom ételeket esztek. De kihagyható, azt edd, ami egészséges és jól esik.

üdv.:-aa

2012. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok abban, hogy nem vagy hülye!

Egyrészt az emberek ízlése sokszor változik az élete során, lehet hogy okkal, lehet, hogy ok nélkül.

Meglehet, hogy kis korodban többet ettél egy alkalommal pl. olajos halból, mint ami éppen akkor kellett volna, ettől bizony meg lehet csömörleni, mert az olajos hal, ha több mint kellene, bizony nagyon meg tudja ülni a gyomrot.

Az is lehet, hogy nem olajos hal volt, csupán sült hal, de zsírosabb, mint azt kellett volna. Talán a szüleidnél rá kellene kérdezni, volt-e esetleg korábban valami ilyen szitu. Ha nem volt, akkor sem kell azt erőltetni, amit nem kívánsz, mert abból sohasem lesz semmi jó!

2012. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valaki a halat, valaki a halászt szereti.
2012. okt. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!