Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség! Betegség után mit...

Segítség! Betegség után mit egyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy vasárnap este megettem 2 szelet húst, ami valószínűleg romlott volt (kösz Nagyi....). Hétfőn minden kijött belőlem, olyan hasmenésem volt, hogy az nem igaz :S Aztán kedden az állandó hányinger és szédülés mellett letuszkoltam kb. 2 liter vizet (tudom, hogy nem sok, 3-4 litereket iszom, de nem ment le több), megettem kb. 150 gr ropit, 1db nagy islert és kb. 1 gombócnyi fagyit este, napközben meg szőlőcukrot szopogattam. Egyáltalán nem voltam éhes, de gondoltam még ez is jobb a semminél.


Ma már szerencsére elmúltak a panaszaim, megettem egy szelet teljes kiőrlésű kenyeret reggel, rajta sajttal, pár szem ropit, 2 túró rudit. Vízből már megittam 1,5 litert és ittam multivitaminos pezsgőtablettás löttyöt is.


Szeretnék valami fehérjét is enni a sok szénhidrátos vacak után, de sima túrót nem merek... A tonhal (saját lében) jó választás lenne...? Esetleg tojás? :/



2012. aug. 8. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor almát, kekszet, banánt, burgonyát, halat, csirkemellet párolva, ilyesmiket ajánlott enni, nem terhelik a gyomrot és laktatóak. Ha kifejezetten fehérjére mész, párolt hal valami zöldséggel tökéletes választás, az olajat és zsírt 1-2 napig kerüld.
2012. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tonhal és tojás egyáltalán nem jó gyomorrontás után, Islert és fagyit sem kellett volna enni. Ilyenkor pár napig szigorú diéta kell, sós vízben főtt krumpli, háztartási keksz, ropi, reszelt alma, stb. és fokozatosan lehet rátérni a nehezebb ételekre, ha már nincs hasmenésed és hányingered.
2012. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Végül maradt a ropi, a teljes kiőrlésű kenyér meg a sajtos kifli.

A fagyitól nem lett semmi bajom. Az isler meg csupa liszt volt, lekvár max. 1 gramm, ha volt benne... (Azért is mertem megenni.)

2012. aug. 8. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:

én ilyenkor ezeket szoktam

kefír abonetteel vagy ilyen korpás kekszel

piritós mézzel

főtt krumpli almakompóttal, párolt husival-csirke, pulyka

piritós sajttal, sonkával

alma, banán, dió, mogyoró, pisztácia

rizs husival

zöldségleves, májgombócleves

sült csirke, étcsoki-valahogy ezeket kívánom, szokott segíteni

2012. aug. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Hát nekem még régebben a reszelt almát javasolták, úgy égett tőle a gyomrom, hogy csak na :D


Ropit ettem, főtt krumplit, sovány túrót meg saját készítésű teasüteményt. Meg túró rudit .___. Most már szerencsére jól vagyok, de a kávét azért még 1-2 napig hanyagolom.

2012. aug. 11. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!