Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pcos? T. u. d. n. a. valaki...

Pcos? T. u. d. n. a. valaki étrendet ajánlani? Nagyon megköszönném

Figyelt kérdés
a dietetikus szerint pcos vagyok.a nögyógyászom nem mondta.pcos diétát kell csinálnom.de már most belezavarodok hogy miben mennyi szénhidrát és kalória van.tudna valaki étrendet ajánlani?nagyon megköszönném

2012. aug. 8. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Már belezavarodtál.

A dietetikus arra való, hogy étrendet ajánljon, nem arra, hogy diagnosztizáljon. A dietetikus szerint tehát nem lehetsz PCOS-s, cak a nőgyógyász szerint. A nőgyógyász viszont általában nem ajánl diétát, ahogy azt is "elfelejti" mondani, hogy PCOS-val endokrinológushoz kell járni, nem nőgyógyászhoz. Az endokrinológustól kapod a megfelelő kezelést és javaslatot a diétára.

Bővebben olvashatsz erről:

[link]

Az Életmód alatt a diétáról is.

Ha nem igazodsz ki, akkor a cukorbetegek diétáját keresd a neten, az nagyjából ugyanaz, csak még szigorúbb, mint a PCOS-nél.

2012. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És még:

[link]

Itt van egy mintaétrend, 14 napos.

[link]

2012. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A hormonjaimmal minden rendben.a petefészkemben vannak tüszök és nem tudok lefogyni semmilyen módszerrel.a vérzésem is késik egy fél éve.elötte fogamzásgátlót szedtem.hajhullásom is kétmarékra van.a nögyógyász nem emlitette hogy az lenne.tegnap a dietetikus nézte a leleteimet és szerinte az van.de a leletemen rajta is van de csak kérdöjellel.endokrinológushoz még várok az idöpontra.
2012. aug. 8. 11:08
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a linkeket
2012. aug. 8. 11:08
 5/9 A kérdező kommentje:
abba zavarodok bele hogy egynap 1500kalóriát ehetek meg h fogyni tudjak.de emelett ott a szénhidrát tartalom.ha aklóriát számolok akkor nem érem el a napi szénhidrát adagot.ha pedig szénhidrátot számolok.akkor nem érem el a kalóriát.
2012. aug. 8. 11:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha PCOS vagy akkor nem lehetnek rendben a hormonjaid mivel az IR okozza a PCO-t 99%-ban. Ezt csak terheléses inzulin vizsgálattal lehet kideríteni. nem 1500 kalóriás étrend kell hanem 160g ch-os.ha az inzulin javul akkor fogysz és meg áll a hajhullás. A policiszták csak tünet nem az ok. Amit küldtem linket ott mindent elmondanak a lányok. regisztrálj ha még nem vagy és ott sok tanácsot adnak.
2012. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tegnap elmentem egy magán nögyogyászhoz aki megnézte a papirjaimat és ö is azt mondta h a hormonjaim rendben de pcos vagyok.és ameedig nem kezelik nem tudok teherbe esni.most idöpontra várok endokrinológushoz!
2012. aug. 16. 09:35
 8/9 A kérdező kommentje:
csak tudnám hogy az sztk-s nögyogyász miért nem mondta,ö azt mondta h minden rendben van velem!
2012. aug. 16. 09:36
 9/9 anonim ***** válasza:
nem a nőgyógyászok szakterülete, hanem az endokrinológusoké. Még köztük sincs mindenki a helyzet magaslatán, mivel ez egy összetett betegség és új dolog. Még eléggé a sötétben tapogatóznak és meg vannak az alap kezelési elvek de van aki nem reagál rá, szoval sok embernél még próbálkoznak hogy mivel javulhat.
2012. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!