Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mondanátok olyan ételeket...

Mondanátok olyan ételeket amik egészségesek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy zöldség, gyümölcs, hal egészséges. De olyan ételeket mondanátok amit kész ételek és nem hizlalnak, jót tesznek a gyomornak, emésztésnek? Mik azok amik nem egészségesek és hizlalnak? Tudom pl. a kenyér, zsíros ételek de még mik?

Ne azt írjátok, hogy amibe sok a fehérje, meg protein meg ezeket mert úgysem értem:D hanem magát az ételeket nevezzétek meg! Még annyit, hogy olcsók legyenek!:)


2012. jún. 12. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Zabkása édesen vagy sósan. Zöldségfasírt.
2012. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmi sem egészségtelen, ha nem tudsz mértéket tartani. Pl. a cukor elképesztően hizlaló, meg rossz, de nem fogsz belehalni, ha naponta 2-3 kiskanálnyit fogyasztasz belőle.


Én nagyon szeretem a halas szendvicseket, teljes kiőrlésű kenyérrel, salátával, sült vagy párolt hallal.

Zöldség leves, különböző krémlevesek, főzelékek.

Mindenféle saláták csirkével, gombával, tengergyümölcseivel. A töltött paprika sem túl hizlaló, ha nem eszel hozzá sok fehér kenyeret.

Rizzsel párolt zöldségek, párolt csirke.

2012. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, akarom írni: semmi sem egészségtelen, ha tudsz mértéket tartani :)
2012. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Konkrétabb dolgokat írnátok? valamit egy sima boltba, pl. Profi, vagy egy kisebb CBA ba lehet kapni olyan kenyeret amit írtok ?
2012. jún. 12. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:

csicseribirsó!! nagyon egészséges és finom is

natúr joghurt

köleskása (fél bögre köles megfőzve, hozzá méz, esetleg kókuszreszelék)

méz /mértékkel/

2012. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tonhalkonzerv
2012. jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok: én például innen válogatok: [link]


Itt konkrét receptek vannak, egészséges, kalóriaszegény ételekkel.


Teljeskiörlésű kenyeret persze, hogy lehet kani, manapság már bárhol. De arra készülj fel, hogy eléggé más az íze, mint a fehér kenyérnek, én szenvedtem vele sokat, míg sikerült megszoknom.

Én a magvas kenyereket, zsömléket jobban bírom.

2012. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!