Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki áttér vega étrendre hol...

Aki áttér vega étrendre hol kezdi?

Figyelt kérdés
Gondolkodom elhagyom a húst,de nem tudom hogyan kezdjem,mit ehetek helyette?Hol találok ehhez segítséget?Gondolom nem olcsó étrend.Tud ötletet adni valaki?Köszi
2011. nov. 27. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szójafasírt, szójaszósz, szólj a nővérkének, hogy befostam! :)
2011. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kiss97 válasza:

Próbáld nélkülözni a húst.......Napról napra kevesebb húst egyél....

Helyette:hal,tojás,tej,zöldségek,tészták

2011. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak addig menj el amíg még jól esik.

Én például semmi szója dolgot nem eszek, mondjuk azért is lettem vega mert nem szeretem a hús ízét.

Szép fokozatosan, maradjon a csirke és a hal egy ideig, ha úgy érzed nincs szükséged rá, akkor azt is hagyd el.

Igazából nem sokat változott az étkezésem, maximum a vasárnapi ebédnél a köret mellé rántott sajtot vagy grillezett cukkinit eszem.

Ha eszel tojást és tejtermékeket ez nem olyan nagy lemondást igénylő dolog, csak sok főzeléket, krémlevest, rakott zöldségeket eszik az ember.

2011. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szójás hozzászóló cuki.De nem enném meg a szóját.Szóval akkor nincs különösebb változás,csak a hús elhagyása.Gondolom ide tartozik a virsli,felvágott,kenőmájas,stb ugye?És reggelire mit lehet enni,én pl.a szénhidráttól felpuffadok,és hízok.Rántottát se ehetek minden reggel.
2011. nov. 28. 14:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem az a fontos, hogy azt egyél ami jól esik, inkább egyél jóízűen felvágottakat mint rossz szájízzel mondd azt, hogy vega vagy.

Én reggelire általában valami műzlit eszem, péksüteményt, a szendvicsekbe meg sok-sok zöldséget és sajtot teszek, de ugye nálad a szénhidrát kilőve.

Akkor ottvannak a gyümölcsrizsek/saláták, rántotta vagy különböző módón elkészített tojás.

2011. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van.Köszi.
2011. nov. 28. 15:00
 7/8 anonim válasza:
tudom hogy evel nem mondol le a húsrol de kicsit jot tennél magadnak ha ennél néha egy kis saláta ként mondhato csiranövényekett lúcerna,búza,stb...."olvas útána" mert ezektöl egészségesebb is leszel jobban fogol birni a téli honapokat meg természetes vitaminforás. bocs érte ha kicsit hibásan irtam mert ukrajnábol irok :)
2011. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az inspirál,hogy egy ismerősöm,akivel ritkán találkozom,most már nem eszik húst,és egészségileg sokkal jobban van.Pl.eddig nem tudott lépcsőzni,és varrni sem,most meg tud.És állítja,hogy azért mert nem eszik húst.Gondoltam nekem is meg kéne próbálnom.Főleg a sertés húsról mondta,hogy mennyire egészségtelen.Egy próbát meg ér.
2011. nov. 28. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!