Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen táplálékkiegészítőt...

Milyen táplálékkiegészítőt érdemes szedni?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen nem a fogyás miatt szeretnék táplálékkiegészítőt szedni elsősorban (mert csak 4-5 kiló plusz van rajtam), hanem hogy az étrendem komplexebb legyen és olyan vitaminokat is megkapjon a szervezetem, amit a normál táplálkozással nem viszek be a szervezetembe.

Alapvetően rengeteg szezonális zöldséget, gyümölcsöt eszem, sovány húsokat, halat. Kizárólag teljes kiőrlésű kenyeret fogyasztok, minimum 3-4 liter folyadékot iszom (ez ásványvíz és izotóniás italokból jön össze).

Mellette heti kétszer úszni járok és itthon tornázom DVD-kre. Néha még a biciklizés, görkorcsolyázás is belefér.

26/f


2009. ápr. 10. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Vitaminokra pluszban nincsen sztem szükséged, mert amint írod, sok gyükülcsöt, zöldséget eszel. a plusz vitamin, amit szintetikusan bevinnél, meg úgyse rakódna már le. tehát fölösleges. sztem alapvetően nincs szükséged semilyen táplálékkiegészítőre. ha nagyon szeretnél szedni vmit, akor szedhetsz esetleg magne B6 tablettát, az sose árt, jót tesz az izmoknak meg az idegeknek. én tőzegáfonyakapszulát szedek amúgy, mert sajna hajlamos vagyok húgyúti fertőzéskre, meg c-vitamint.

(23, nő)

2009. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. ápr. 10. 10:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szükséges vitamin kiegészítés, ugyanis hiába eszel sok gyümölcsöt, nincs azokban már túl sok tápanyag, hála a majdnem tökéletesre fejelsztett ipari termelési eljárásoknak, műtrágyázásnak, és a többinek! (pl azt tudtad, hogy a fejeskáposztát úgy termesztik már nagyüzemi szinten, hogy földnek a közelében sincsen? Így meg nem sok vitamin megy bele.. Vízbe lóg bele a gyökere és platformokon úszkálnak a vizen, meg kapják a mesterséges fényt.., de ez csak egy példa a sokból, stbstb!)Ezekből normális hétköznapi méretek között lehetetlen eleget enni (hacsak nem eszel napi 3 kiló narancsot hogy elég c-vitamint vigyél be..., de ezt minden nap megtenni elég macerás)

Tehát mindenképpen szedj multivitamint!

Pl vita-X: [link] , vagy

Daily One: [link] Ezek komplexen minden vitamint tartalmaznak, és azért nem ajánlanám hogy csak így szemezgess a vitaminok közül, és szedj esetleg csak B-t vagy E-t vagy bármit, mert nem véletlenül van ez így kitalálva egyben. ugyanis ad1: nem tudod hogy mennyire van szükséges, ad2 nem tudod hogy miylen egyéb vitaminok mellett hasznosul jól az adott vitamin. Ezek ki vannak találva, és úgy összekombinálva hogy a lehető legjobb legyen neked! És semmiképpen sem a béres, meg az általában reklámozott vitaminoakt ajánlom, mert azok baromi nagy lehúzás!

Emellé mehet C-vitamin, ebből bármelyik 500-1000 mg-os megteszi, de napi 1-2gramm, tehát 1000-2000mg simán mehet (én is ennyit szedek): [link]

Ha még esetleg van pénzed és szeretnéd tápkiegre költeni, akkor edzés utánra egy fehérjeturmix simán mehet, pl ilyen: 100% whey pro [link]


Egyébként én 3 éve szedek tápkiegeket, napi rendszerességgel, és beteg azóta nem voltam, minden vérkép stb tökéletes, tehát nagyon mellényúlni nem lehet ezekkel amit írtam! (persze ebben nagy szerepe van az életmódnak: guglizd ki ha érdekel: body.builder.hu alapismeretek )

2009. ápr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!