Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szedtek táplálékkiegészítőket?

Szedtek táplálékkiegészítőket?

Figyelt kérdés

Érdekelne:

1. ki mennyit mozog hetente,

2. milyen formában,

3. szed-e táplálékkiegészítőket?


4. Ha igen, milyen célból? (étrendi hiányosságok kiegészítése, betegség megelőzése, testtömeg csökkentés, izomnövelés, teljesítményfokozás, egyéb)


5. Milyen formában? (Pezsgőtabletta, ital, tabletta, rágótabletta, szelet, turmix, egyéb...)


6. Illetve ki ajánlotta? (orvos, személyi edző, saját döntés, egyéb)


7. nemed, korod...


köszönöm a válaszokat


2009. márc. 30. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

1. most, hogy jön a tavasz már tudok korizni, ez hetente több órát jelent, tavaly nyáron volt hogy minden nap azzal mentem mindenhova. ez egy jó mozgás, jó zsírégetés, és szórakoztató. na meg menő!:) mindig megnéznek.


2. tehát görkori (seggizomláz garantált)

3. béres vastabletta

4. vashiányos vagyok

5. tabletta

6. orvos ajánlotta, konkrétan foniáter, mert panaszkodtam, hogy néha gyenge az énekhangom - egyébként énekelek - és szerinte ez vashiány tünet (mellesleg igaza volt, azóta tényleg sokkal jobb)

7. 28/L

2009. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-2. heti 3x 1 óra súlyzós edzés, plusz néha-néha 1 óra aerob edzés (bicaj)

3. igen

4. nos ez eléggé hülye kérdés. a táplálékkiegészítők lényege az, hogy olyan fontos, koncentrált tápanyagokkal lásd el a szervezeted, amit nem tudsz máshogyan bevinni. Egy táplálkozáskutató mondta egyszer: "Egészségesen élni nem olyan bonyolult. Ha az ember ellátja a szervezetét a szükséges tápanyagokkal, akkor a test azt teszi, amire a biológia törvényei programozzák: egészségben tartja magát"

5. megadózis multivitamin (ISS Super Vitamin Pak) + napi 6-8 gramm C-vitamin, tejsavófehérje koncentrátum (turmix)

6. saját döntés

7. férfi, 25 éves

2009. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!
2009. márc. 30. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Heti 4 intenzív súlyzós edzés végzek, leküldöm turmix formájában, vagy lenyelem csak úgy ha tabis v. alapból folyékony :) Eszek C, E vitamint, lenmag olajat, fehérjét, kretaint, és jelenleg tömegnövelőt is.

Igazából senki nem ajánlotta, az évek során kisérleteztem ki a dolgokat, bár az hogy a feleségemmel elfogadtassam tovább tartott :))


30/F

2009. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-2. Naponta sportolok, heti ötször futok egy órát, kétszer kosarazok min. 1,5 órát

3. Nutrilite napontát szedek(béta-karotin, E-,C-,B1-,B2-,B6-,B12-vitamin, folsav, bioton, pantoténsav, kalcium, foszfor, vas, magnézium, cink, jód,mengán,réz)

4. Miért? Talán ezt legjobban egy általam nagyon tisztelt barátom fogalmazta meg: Az egészségünkre mindenkép költünk. Vagy akkor néhány ezret, amikor még megvan és vigyázunk arra, hogy meg is maradjon, vagy amikor már nincs meg sok tízezret és nem valószínű, hogy teljes egészében visszakapjuk.

5. tabletta

6. saját döntés

7. 16 éves, lány

2009. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1-2. heti 3 súlyzós edzés & 1 squash, meg amikor nincs suliidő akkor heti 2-3 úszás

3, naná:)

4-5. Azért szedek alapvetően, mert nem tudok eleget enni, így szedek tömegnövelőt (Scitec Jumbo), ezenkívül reggelente fehérje turmix (cytogen whey pro), meg C-vitamin (napi 1-2gramm, ha kicsit megfázok akkor felemelem persze), és multivitamin (daily one pihenőnapon, Multi-X edzésnapon)

6, saját döntés

7, férfi, 20 év

2009. márc. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

heti 4 alkalom a konditeremben.

kiegészítők: creatine monohydrate + aminosav tabletták

nem túl jó kajálásom + fejlődés elősegítése miatt szedem.

senki nem ajánlott semmit, én tudom, mire és miért van szükségem amit sajnos sokan nem mondhatnak el.


17,5/F

2009. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!