Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek vagy igyak, ami a...

Mit egyek vagy igyak, ami a fehérjét hatékonyan pótolja?

Figyelt kérdés
Vérplazmát adok, heti 1-2 alkalommal, de a dokinő azt mondta, h ha a fehérje szintem 1 bizonyos határérték alá esik akkor kizárnak 1 időre.
2011. máj. 3. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Wr. Neustadt? ;)


Ha igen:

Kaptál már sárga kártyát?


Ha nem, akkor gondolom azért kérded, mert csak úgy megemlítették neked, hogy fehérjehiány miatt kizárhatnak. Ekkor megelőzheted.

A fehérjehiány vagy azért van, mert

1. sokat stresszelsz, vagy

2. nem eszel rendesen (értsd: nem fehérjedús ételt, vagy nem eleget) vagy

3. egyszerűen a szervezeted nem tudja visszapótolni az elvesztett fehérjét.


1. nyugi van, aludj sokat, pihend ki magad

2. minden nap hús, tojás, tej, zabpehely. (legegyszerűbb egy zabpelyhes turmix nyers tojással, és akkor gyorsan túlesel rajta :P ezt nekem is plazmaadó mondta és bevált)

3. hagyj ki 1-2 hetet, vagy csak heti egyszer járj és akkor nem lesz ilyen gond.

2011. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van erről egy kis irományom is, amit akkor kaptam a plazmacentrumban, amikor fehérjehiányom volt. Ha gondolod elküldöm e-mailben, írj privát üzit.
2011. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

hát h mitől lesz hiány kevésbé érdekel, de kösz.

ezt a zabpelyhes turmix izét kipróbálom :D am azért járok 2x 1 héten, mert ebből lesz airsoftom :P nem igazán akarok kihagyni heteket.

mingyárt küldök privit mert érdekel, éééés mi az a Wr. Neustadt? :D

2011. máj. 3. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Küldtem mailt.
2011. máj. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!