Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudok hízni, mert ha...

Nem tudok hízni, mert ha sokat eszem csak többször megyek wc-re. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Szóval egy nádszál lány vagyok, mert nem is eszem sokat, ált. napi 2x. Ha a szokásos napi mennyiséget megnövelem (ami nekem tök nagy erőfeszítés amúgy), akkor az történik hogy nem 1x hanem 2x kell elmennem wc-re egy nap ami nekem nem túl komfortos, és nem hiszem hogy egészséges. Amúgy nincs hasmenés stb. csak olyan mintha nem lenne szüksége a testemnek ennyi kajára. Ez normális?

okt. 9. 20:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egészségtelen étel, az arányokra kell figyelni. Az üres fehérlisztes szénhidrát nyilván nem az igazi, bár te még azt is ehetnél, a változatosságra kell törekedni, tök mindegy, hogy az mi, minél többféle.

A mai napod már alakul, de mi hiányzik belőle? A zöldség, gyümölcs. Abból napi fél kiló kell, eddig te ettél 10 dekát.

okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

Töltött káposzta. Amiben egy gomboc akkora mint az öklöd. Ebböl megeszek 4-5 gombócot, természetesen káposztát is vele együtt, meg kb 3-5 karaj kenyeret.

Ez kaja.


Az a tojásos rizs nem étel. Minden nem csak nem egészséges.


Vagy. Csinálsz egy fínom pörköltöt tésztával, vagy burgonya pürével. Mellé savanyúság.


Reggelire eszel szalonnát, mellé paprikát paradicsomot kennyérrel.


Ezek kaják.

okt. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Egy dietetikus lehet vitatkozna veled. Ez a klasszik magyar konyha, de elég sok nálunk a szívbeteg meg a bélrákos. Egyébként én is szeretem ezeket.

Régebben nagyon sok szalonnát meg ilyesmit ettem, de magas is volt a koleszterinem (7.2), azóta jobban figyelek.

Túl sok tésztát, kenyeret és húst nem annyira jó napi szinten túlzásba vinni. Legalábbis hosszúévekig ezt tolja valaki nem biztos, hogy sokáig fog élni betegségek nélkül.

Mondjuk heti 1-2x belefér az ilyen jellegű étel.

Jó hogy legalább a rántott ételeket nem soroltad fel, mert a napraforgóétolaj az abszolút top méreg.

okt. 11. 04:00
 24/33 A kérdező kommentje:
Mondjuk amit senki nem írt és hajlamos vagyok én is megfeledkezni róla az a hal. Durbincs, szürkeharcsa, pisztráng stb. Volt idő mikor minden héten sütöttem, de nehéz mert a hentes pultoknál valamiért nem nagyon van hal, illetve csomagoltat csak aldiból vettem eddig minőségit.
okt. 11. 04:09
 25/33 anonim ***** válasza:
Ugyan mért lenne méreg a napraforgóolaj, amit évszázadok óta fogyasztanak, és még nem halt ki az emberiség? Ne noname bloggerektől tájékozódj. Ismered azt a szót, hogy ortorexia? Na neked az van. Betegesen egészségesen akarsz étkezni, de ráadásul téveszmékkel, ahelyett, hogy gondtalanul élnél.
okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Omega-6-nak olvass utána, csak hogy tisztában legyél vele.


Gondtalanul eszem minfenfélét. Régen meg főleg tojtam az egészre, lett is narancsbőröm meg magas koleszterinem annak ellenére, hogy vékony vagyok.

Csupán a mértékre próbálok ügyelni. Most is vettem kínai kaját mert hirtelen nem volt jobb ötletem, gondolom ők nem spórolnak az olajjal. De nem eszem már mindennap eszetlenül gyorskaját meg zsíros húst sem.

okt. 11. 15:31
 27/33 anonim ***** válasza:
Utánaolvastam: blogszintű kereskedelmi oldalak írnak valami ködös gyulladáskeltő hatásról, amiről érdekes módon egyetlen orvosi oldalon se lehet olvasni, de hogy méreg legyen, ahhoz kb naponta literszámra kéne inni. A víz is méreg, ha az ötszörösét iszod a normál adagnak. Meg minden gyógyszer is az.
okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Sis vitalis nevű podcastet nagyon szeretem, mert egy orvos tök érthetően magyarázzal magyarul ezeket a dolgokat.

Itt van egy rész ha érdekel. 5:15től jön a lényeg (nem hosszú)


[link]

okt. 11. 16:08
 29/33 A kérdező kommentje:
Kevésbé hiszek a "valamiben meg kell halni" mondásban, mint a tudatosságban és tájékozottságban ez tény. Legalább tudjam mit teszek magammal.
okt. 11. 16:18
 30/33 anonim ***** válasza:

Hát egyelőre csak éhezteted magad.


Elmondom, én mit eszek egy nap:


Reggeli: egy kávé tejjel, cukorral, egy szendvics benne vaj sonka, zöldségek, sajt

Snack 1: egy zabszelet vagy müzliszelet plusz egy gyümölcs

Ebéd: ez minden nap más, curry-rizs, valamilyen tészta, krumplis étel (levest nem szoktam, mert csak eltelít)

- ebéd után valamikor egy kapucsínó

Snack 2: teljes zsírtartalmú joghurt magvakkal, gyümölccsel de mostanság pl morzsasütire álltam rá (tejszínhabbal!)

Vacsorára is főtt ételt eszem: vagy az ebédem maradékát, vagy összeütök egy rántottát, nachost ilyesmit, ami pikkpakk készen van, mégsem szendvics

Snack 3: magvak, gyümölcs, van amikor keksz, ha épp sütöttem, jégkrém... attól függ, mit kívánok

Este szoktam inni egy forró kakaót (teljes tejből), mert szeretem így ősszel - nyáron meg hidegen, természetesen tejszínhabbal


És ezek között magvakat eszek, amikor épp megkívánom - gyakorlatilag itt van mellettem a földi mogyorós doboz és amikor úgy érzem, eszem belőle.


És nem, nem evésből áll az életem, mert ezek közül az ebéd és a vacsi az, amihez "előkészület kell", de az is minimális effort.


Gyakorlatilag sohasem töltök a konyhában 2x15-20 percnél többet főzéssel, pedig gluténmentesen kell ennem, szóval meg sem tehetem hogy "beugrok egy kifőzdébe"

okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!