Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudok hízni, mert ha...

Nem tudok hízni, mert ha sokat eszem csak többször megyek wc-re. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Szóval egy nádszál lány vagyok, mert nem is eszem sokat, ált. napi 2x. Ha a szokásos napi mennyiséget megnövelem (ami nekem tök nagy erőfeszítés amúgy), akkor az történik hogy nem 1x hanem 2x kell elmennem wc-re egy nap ami nekem nem túl komfortos, és nem hiszem hogy egészséges. Amúgy nincs hasmenés stb. csak olyan mintha nem lenne szüksége a testemnek ennyi kajára. Ez normális?

okt. 9. 20:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehetne, hogy a háziorvosodhoz menjél a kérdéseddel, ne a gyakorira, mert hogy mi nem tudunk se diagnosztizálni, se szükség esetén meggyógyítani, arra mérget vehetsz! Úgy kezdődik, hogy részletes labor! Úgy folytatódik, hogy gasztroenterológia! Amúgy pontosan mért is ne lenne egészséges naponta 2x WC-re menni?
okt. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Napi 4x is egészséges kakálni.

De! Szüksege van a testednek ennyi kajára. Hisz tudod hogy hiznod kell

okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Napi 2x wc-re menni az ok? Hát nemtom, sztem nem jó a beleket így leterhelni mert pihennie is kell. Autofágia stb.

Háziorvos annyit mondott, hogy igyak gyakran 2 deci vizet, meg szedjek béres cseppet. Pedig direkt olyan ruhában mentem, hogy lássa hogy vékony vagyok. Vérképem az jó.

okt. 9. 20:49
 4/33 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy vékony? Centi-kiló? Te csak ne sajnáld a beleidet, semmi bajuk nem lesz, jobban tudják, mint te. Mikor csináltattál vérképet? A 3. orvos az endokrinológus legyen. Laktózérzékenység, gluténérzékenység, cukorbetegség? Ezeket kéne szűrni.
okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

170cm vagyok és 47kg, bár már rég mértem mert nem szeretem látni.

Amúgy a csontozatom is elég vékony. Érdekes pl. az xs-es ruhák nem jönnek fel, de mégis azért rám férne egy 5-10kg.


Valószínü alapvetően kb 1000 kalóriát eszem/ettem egy nap, és lehet nem érti a testem ha hirtelen elkezdek sokat (normál mennyiséget) enni.

Elkezdtem súlyzókkal edzeni, és sokkal többet eszem azóta.

okt. 9. 20:57
 6/33 anonim ***** válasza:

Súlyosan alultáplált vagy. 50esével fel kellene menni 2000-2500 kaloria kornyekere majd sulytartashot vissza 1800 kore ha mar felhiztal egeszseges sulyra.



De, teljesen egeszseges napi 3-4-5szor is nagywc-zni. Marhaság hogy pihennie kell.

Nyilvan ha nagyobb (normalis) mennyiseget eszel akkor tobb lezs a salakanyag is.

Az 1000 kalória meg súlyos egészsegügyi veszélyekkel jár. Még fogyáshoz is túl keves lenne

okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Úristen, hány éves vagy? Anyukád nem etet? 1000 kalória iszonyú kevés! Mért nem eszel többet? Nem zsírosat, könnyűt! Sovány húst, tejterméket, zöldséget, gyümölcsöt, és nasit is. Gyakorlatilag egész nap. Voltál már pszichológusnál?
okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Jó, lehet meg van az 2000 is, igazából fogalmam sincs a kalóriákról.

Most mondok egy példát: egyik nap ettem reggelire 2 tojást, aztán egy kis zabkását (4 evőkanálnyit), vacsorára egy rendes adag currys csirkét rizzsel. Ez a max amit szoktam enni. Most igyekszem ennél többet.

okt. 9. 22:39
 9/33 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ezen a napon lecsúszott egy torta szelet is mert nagyon megkívántam, de azt nyilván nem eszek minden nap.
okt. 9. 22:40
 10/33 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogy aki ennél többet eszik annak az evésről körül forog az élete vagy mi? Egyszerűen nem jut eszembe 3 óránként ezzel foglalkozni.
okt. 9. 22:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!