Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudok hízni, mert ha...

Nem tudok hízni, mert ha sokat eszem csak többször megyek wc-re. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Szóval egy nádszál lány vagyok, mert nem is eszem sokat, ált. napi 2x. Ha a szokásos napi mennyiséget megnövelem (ami nekem tök nagy erőfeszítés amúgy), akkor az történik hogy nem 1x hanem 2x kell elmennem wc-re egy nap ami nekem nem túl komfortos, és nem hiszem hogy egészséges. Amúgy nincs hasmenés stb. csak olyan mintha nem lenne szüksége a testemnek ennyi kajára. Ez normális?

okt. 9. 20:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Dehogy van az 2000, az 1000 átlépését is csak a tortának köszönheti.

Normálisan nem forog az ember élete az evés körül, hanem napi 3 étkezés összesen kb 1 órában belefér. A te esetedben speciel pont nem ártana, ha az életed az evés körül forogna. Hát jusson eszedbe, mert tönkreteszed magad, akár visszafordíthatatlanul is, hiszen tápanyaghiányos vagy. Még menstruálsz? Nem kapnak alapot a csontok, az izmok is csak keveset, nincsen vitamin, nincsen a hormonok tárolásához szükséges zsír. Az étel finom, az evés élvezet. Neked nem? Egyél gyümölcsöket, finom édes, energizál. Anyukáddal mi van? És hogy bírsz így ellenni a hétköznapokban?

okt. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Teljesen jól vagyok, nagyon nevetek ezen a kommenten. Pusztán a külsőségek miatt szeretnék kicsit teltebb lenni. Mitől lennék tápanyaghiányos? Lehet keveset eszem, de azok minőségi tápanyagok.

Hogy jön ide anyukám?? 28 éves vagyok, nem lakom már otthon.

Akkor a lényeg, hogy ne essek kétségbe ezen, amiről a poszt szól. Oké.

Viszont ez az állandó teltségérzet elég kellemetlen. Gondolom majd hozzá szokom.

Egyébként nem tudom milyen bolygón 20 perc össze rittyenteni egy rendes ebédet/vacsorát. A reggeli még hagyján. Bocs de én nem menzás kaján meg mekin élek. Persze ezek is becsúsznak néha, de ritkán.

(side note most nem azt mondom, hogy eleget eszem, de azért az tudományos tény, hogy egy "alultáplált" ember gyakran egészségesebb mint az aki minden szemetet válogatás nélkül a szervezetébe juttat).

okt. 9. 23:30
 13/33 anonim ***** válasza:
50%

Úgy jön ide anyukád, hogy ezzel a hozzáállással 16 éves kamasznak gondoltalak. Emellett a "lány" szó is arra utal, egy 28 éves már nem lány, hanem nő. Legfeljebb nem akar az lenni, valamiért tiltakozik a nőiség ellen, és gyerektestet tart fenn magának. Szóval a menstruációd rendben van? Partnerkapcsolatod biztos nincs, azt nem is kérdezem.

A tápanyag pedig hiába minőségi, ha kevés. Ha mondjuk 100 mg C vitaminra van szükséged, akkor te hiába eszel első osztályú dél-afrikai narancsot, ha megállsz 3 gerezdnél, ami mondjuk 15 mg.

Ha puffadsz, az lehet valamilyen ételintolerancia: glutén, laktóz. Nem a főzés 20 perc, hanem az evés, a főzésre meg szánj időt. Mi olyan fontos időigényes cselekvés, ami mellé ez már nem fér be egy héten mondjuk 3-szor?

Az alultáplált ember soha nem egészséges, a szerveknek bizonyos anyagokra szükségük van a működésükhöz, de igen gyerekes dolog (na ezért se hihető, hogy 28 vagy!) egy rosszat egy másik szélsőséges rosszal szembeállítani az optimálissal való összevetés helyett, ez éretlenség.

okt. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Napi az a lényeg, hogy hányszor mégy. Az a lényeg milyen állagú a végtetmék. Ha szépen formázott hurka alakú félkemény, akkor minden rendben van. Ha híg, vagy nagyon kemény akkor van gond.


Mellesleg ha valóban 1000 kalóriát eszel az rettenetesen kevés.


170 magasság esetében 55-60 kg volna az ideális. A 47 kg alultáplátságot jelent. Elég súlyosat. Ami miatt a későbbiekben sokkal több problémád lesz mint az, hogy hányszor mégy nagy wc-re egy nap.

okt. 10. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

13-as én nem tudom te honnan jöttél, de nem lehetsz egy túl kellemes ember.

Képzeld a mi környezetünkben még a 40-es fiatalos ismerős nők is lányok, illetve csajok. Jó, hogy nem asszonyság vagyok már vagy né.

Nem puffadok, hanem tele vagyok ha állandóan eszem, mindig érzem a kajakómát sok evés után.

Van ""partnerkapcsolatom"" (úristen de modoros vagy).

okt. 10. 10:14
 16/33 anonim ***** válasza:

Neked nem 2000 kalóriákat kellene enned, hanem 2500-3000-et LEGALÁBB.

Még jó, hogy nem hízol 1800-2000 kalórián, mikor eleve is kórosan sovány vagy.


És igen, kórosan soványként az evés körül forog az életed - azaz legfeljebb 3-4 óránként eszel -, ha nem akarsz meghalni! Pontosan.

okt. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Jó hát megpróbálok főzni legalább minden másnap. Csak nem nagyon van idoőm, mert sokszor este érek haza munkából, hétvégén meg inkább a háztartással vagyok elfoglalva. Munkahely környékén meg nehéz találni rendes kaját, rendelni nagyon drága (4000ft alatt nehéz megoldani egy kajálást úgy), szóval állandó probléma, emiatt van hogy 3-4 óránként megoldani tényleg az hogy egész vlnap ezzel vagyok elfoglalva illetve emlékeztetőt kell beállítanom. Tök jó mikor épp NAGYON bele vagyok merülve pl. a munkába és csörög a teló h irány kaját keresni. Ahh na mindegy, nehéz az egész.

Szerencsére a párom főz mert gyakrabban van itthon, csak ő meg nem szokott több napra főzni valamiért.

okt. 10. 11:37
 18/33 A kérdező kommentje:

Amugy kb. annyira vagyok vekony mint a Mara Lafontan nevű modell

[link]

okt. 10. 13:59
 19/33 anonim ***** válasza:

Ez girhes, beteges! Van párod? Neki így tetszel?

3-4 óránként nem kell meleg kaja. Heti 3-szor főzöl 2-3 napra, a kisétkezéseket nem kell főzni.

A "partnerkapcsolatot" szerinted hogy lehet általad nem modorosnak minősítetten mondani?

Egyébként meg minek kérdezel, ha úgyse fogadod el a válaszokat, mert te jobban tudod?

okt. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Ne vicceljünk, azért ő egy gyönyörű ember. Nem lehet mindenki ugyanolyan, vannak vékony, meg teltebb emberek is.


Rengeteg férfi gerjed a vékony nőkre. Te ezzel nem vagy tisztában? Engem is nagyon sokan akartak, amíg benne voltam a bulizós forgatagba.


Na mindegy, ilyen fura konzervatív embernek kár érvelni.


Ha annyira segíteni akarsz akkor írj pl. ételeket, vagy nem tom. Mi az ami nagy kalóriatartalmú de nem egészségtelen?


Ma eddig egyébként ez sikerült:

-Tojásos rizs 3 tojásból

- paradicsomsaláta

-1 szelet rántott csirke és nagy adag brokkolikrémleves

-nagy zabkása (chia maggal, kókuszreszelékkel)

-kakaós csiga

okt. 10. 19:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!