Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 162 cm vagyok (47),45-48 kg...

162 cm vagyok (47),45-48 kg közt mozog a súlyom,de igazán 45-46 kg-osan érzem jól magam a bőrömben. BMI szerint sovány vagyok és 57kg lenne ideális számomra,de ez irreális szerintem.BMI szerintem nem jól van meghatározva.Van valaki,aki hasonlóan van?

Figyelt kérdés
Ha 49 kg vagyok, konkrétan már nehezebben mozgok, látható a felesleg rajtam, 50+kg-osan el nem tudnám képzelni, hogy tudnék mozogni is egyáltalán. 49 kg-nál emiatt már oda szoktam figyelni, hogy ugorjon vissza a súlyom a számomra normál értékre. Nem vagyok anorexiás, eszem bármit is.

ma 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy minimális testképzavarod azért van, ha kb rettegsz tőle, nehogy elérd az 50 kilót.

Hány éves vagy?

ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Alultáplált vagy, testképzavarral
ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
47 éves vagyok, zárójelbe tettem a korom. Nem rettegek, hanem nem érzem jól magam a bőrömben már 49 kg-nál, az 1-2 plusz kg is nagyon érződik, nehezebben mozgok, és bizony a plusz kg látszik is rajtam. Nincs testkép zavarom, látom pontosan hol a gond és mások is észveveszik, ha akár csak 1-2 kg-ot hízom is, de nem mások véleménye formál, hanem, hogy rögtön érzem, ha rakódik egy kis zsír ide-oda. Tehát a saját testalkatomhoz ez a kb 46 kg a megfelelő állapot.
ma 14:20
 4/7 anonim válasza:

Én is 47 éves vagyok és 163 cm magas. 52 kg vagyok. Mindenki szerint vékony. Ha valaki izmot épít, edz, akkor lehet a mi magasságunkhoz mondjuk 57 kiló is, csini lesz. Nem feltétlenül az számít, mennyit mutat a mérleg és a BMI.

Szerintem a 45-46 kiló nagyon kevés.

ma 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem már a 49 kg is sok, 52 kg-nál én már szinte gurulnék. Szerintem nem lehet ezt a BMI dolgot ráhúzni mindenkire. Szerintem vannak vastag csontú emberek, akiken ennyi magasságnál 57 kg-osan is szépen oszlanak el a kg-ok és nem látszik még kövérnek, de egy vékony csontú embernél 10 kg plusz az nagyon sok szerintem. Ezért érdekelne még "hasonszőrű" sorstárs véleménye, ha van ilyen.
ma 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:

"BMI szerintem nem jól van meghatározva"


Ez tény. Nem vesz számításba semmit a magasságon és testtömegen kívül. Se nem, se testösszetétel. A végleteknél nincs rá szükség, mert szembetűnő, hogy valaki súlyosan alultáplált vagy elhízott, az "egészséges" tartományban pedig a testösszetétel ismerete nélkül még mindig lehet valakinek egészségtelen mennyiségű testzsírja, míg az izmosakat hajlamos túlsúlyos kategóriába tenni, miközben az egészséges tartomány alja túlságosan alacsonyan van mindkét nem számára.


Te viszont BMI-től függetlenül is túlságosan sovány vagy. Nem értek egyet az elsővel. Nem enyhe, hanem elég komoly testképzavarod van.


"49 kg-nál, az 1-2 plusz kg is nagyon érződik, nehezebben mozgok"


Beképzeled. Ez a tesképzavar része.


"Nincs testkép zavarom, látom pontosan hol a gond"


De van. Pont ezért látsz ott gondot, ahol nincs.


"és mások is észveveszik, ha akár csak 1-2 kg-ot hízom is"


És te ezt negatívan éled meg, miközben lehet, hogy megkönnyebbülnek, hogy javult az egészséged.


"de nem mások véleménye formál, hanem, hogy rögtön érzem, ha rakódik egy kis zsír ide-oda"


A testképzavarhoz nincs szükség mások véleményére. A sajátod is elég.


"Tehát a saját testalkatomhoz ez a kb 46 kg a megfelelő állapot."


Nem az.

ma 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem azt mondják, hogy de jó, hogy híztál kicsit, hanem, hogy elengedtem magam, és kicsit duci vagyok, vastagok a combjaim, hasam is kezd lenni, szóval nem nyert! :) De az nem érdekelne, hogy ilyet mondanak az emberek, ha valóban nem lenne igaz. De sajnos az.


Egy vastag csontú ember ugyanannyi izommal és zsírral lehet kellemes testalkatú 57 kg-osan is, de egy vékony csontú, ha ugyanannyi kg, az bizony azt jelenti, hogy sokkal több rajta a zsír, mint a másikon. És míg az előbbi ránézésre normál testalkatú, a másik ránézésre már enyhén túlsúlyos. És a BMI nem tesz különbséget, pedig az egyik 57 kg-osnak 10 kg fogyás javasolt, míg a másiknak tök rendben a súlya.

ma 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!