Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek! Az öncsalàs...

Cukorbetegek! Az öncsalàs ügye, ha megnyugszom az eredményen?

Figyelt kérdés

2-es típusú vagyok. Csak étrendi megkötés van. Az A1n2 picit szokott a célérték felett lenni.

Ma délelőtt ettem 100 g jégkrémet. Hiba volt, tudom. Reggeli is kimaradt.

Előtte 6,7-et mértem, utàna 90 perccel 6,8.

Nem jól teszem igaz, ha elègedetten hátradőlök?

Nèha görögdinnyére is elcsábulok. Ott a 90 perces mèg alacsonyabb is mindig.


szept. 8. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted?
szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
ha szeretnéd a kín keserves le épülést és a halált akkor oké
szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy azt nem tudod házilag mérni, hogy a jégkrémevés mennyire cibálta meg az inzulinszintedet. Az, hogy csak diétával karban tartható a betegséged, annak köszönhető, hogy még van elég inzulin termelésed, ami a diétával lecsökkentett inzulinigényt fedezni tudja. Ha nem tartod a diétát, tehát ilyen kilengést csinálsz, mint most, akkor egyrészt a kemény munkával lecsökkentett inzulinigény jóideig magasabb lesz, valamint az inzulintermelő kapacitásod is gyorsított ütemben tovább pusztul. Lehet, hogy ki fog tartani, amíg kell, lehet hogy nem. Te tudod, mit akarsz kockáztatni. (És ezt most komolyan mondom: dönthetsz úgy, hogy néha egy-egy kis fagyi meg görögdinnye neked megéri, hogy növeled ezt a kockázatot. A te dolgod, magadat kockáztatod.) Ha a további kilengések mellett döntesz, akkor javaslom az ártalomcsökkentő intézkedések foganatosításának megfontolását: például a jégkrém után menj el sétálni, mert ez a felszívódást is lassítja, az inzulinérzékenységet növeli, tehát kevésbé túráztatod az amúgy is köhögő hasnyálmirigyedet.
szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Harmadik, neked különösen köszönöm!


Elírtam HbA1c-et, bocs. Nem ez a lényeg.

szept. 8. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!