Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki nem cukorbeteg, és egyébké...

Aki nem cukorbeteg, és egyébként megfelelő a súlya, annak is érdemes kerülnie a cukros termékeket?

Figyelt kérdés

Persze normál mennyiségre értem. Például megiszik valaki egy héten 3 fél literes kólát, hétvégén meg eszik egy szelet sütit.


Vagy az ilyeneket érdemes a teljesen egészséges embereknek is kerülni?


aug. 8. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Mindent lehet mértékkel.
aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván a tankönyvek szerint érdemes minden ilyen élelmiszert ignorálni, de egy egészséges egyénnél elhanyagolható eséllyel fog hetente másfél liter kóla jelentős károsodást okozni.
aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Lehrt, azt gondolja, h 3 kolat meg egy sutit fogyaszt csak, de kozben MINDEN kesztermek tele van nyomva hozzaadott cukorral. Szoval mar az allitassal szkeptikus vagyok.


Es igen, semmi szuksegunk hozzaadott cukorra, es nagyon jot tesz, ha valaki elkeruli.

aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Persze, csak nehéz. Főleg, ha édesszájú valaki. De amúgy teljesen elkerülni lehetetlen, mert manapság már majdnem mindenben van cukor. Ha nem eszel csokit, édességet, akkor is egy csomó cukrot viszel be a szervezetedbe más ételekkel.
aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem heti 1,5 l kóla plusz egy süti nem a normál mennyiség….
aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

#4

Miert lenne lehetetlen? A kesztermekeket kell elkerulni, normal alapanyagokbol magadnak fozni, es ennyi. En csinaltam, sokkal jobban ereztem magam. Sajna visszacsusztam, de most megint csokkentem.


Amugy a bolti keszzermekeket sok mas szempontbol is nagyon erdemes kerulni. (Zsir, adalekanyagok stb)

aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tök felesleges riogatás, ami a Femina.hu-ról tájékozódó kommentelőkre itt jellemző, az zseniális.

Kérdező! Egy normális étrend és életmód, továbbá jó egészségi állapot mellett ha annyi a "bűnöd", hogy egy teljes hét leforgása alatt elfogyasztasz három doboz kólát egy szelet sütivel, akkor jó eséllyel nem emiatt kell majd fiziológiai kórképektől tartanod.

aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Annak miért kellene kerülnie? Mértéket tartsa meg, de a példában leírtaktól semmi baja nem lesz.
aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

A cukor alapvetően egészségtelen, a legegészségesebbeknek sem tesz jót.

A cukorbetegeknek meg nem csak azt kell kerülni.

aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!