Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy anorexiából gyógyulónak...

Egy anorexiából gyógyulónak tényleg 2500-3000 kalóriát kell ennie egy nap?

Figyelt kérdés

Többen is írták, hogy 2500-3000 kalória lenne elég a gyógyuláshoz, de én ennyit sajnos nem tudnék megenni

Tényleg ennyit kellene?


Leírom miket ettem tegnap

Szerintetek ez milyen?

Reggeli: tökmagos körözöttes szendvicset, 330ml kefir


Ebéd: zöldségleves

Currys csirkemell


Uzsonna: sonkás szendvics


Vacsora: 250g túró, 80g csirkemellsonka

250 ml ivójoghurt


Ehetek ennél még többet?



júl. 12. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hol olvastad ezt?
júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hol a növényi rostot tartalmazó zöldség és gyümölcs ?
júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem mindegy, hogy az a valaki hány éves, milyen magas és mennyi lenne az ideális súlya. Egy 15 éves lánynak nem kellene 2500-3000 kalória akkor se ha anorexiából gyógyul. Egy felnőtt, 180cm magas nőnek aki mellette mozog, sportol, 2500-3000 kalória is kevés ha anorexiából gyógyul.


Egyéni, kérdezd meg az orvosodat, ne az internetről kérj ismeretlenektől tanácsot.

júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

153cm vagyok és 37 kg

Ha napi 2000 kalória körül eszek az jó?

júl. 12. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt miert nem az orvosod mondja meg?

Es tenyleg nem tul jo ez a napi etrend,remelem mas napokon sokkal tobb zoldseget es gyumolcsot eszel. A vitamin is kell, nem csak a kaloria.

júl. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
2500-3000 neked tuti sok. Attól is függ, mennyit ettél előtte. Ha párszáz kalórián éheztél, azt nem szabad egyik napról a másikra 2000-re emelni, csak fokozatosan. Orvos vagy dietetikus kell, aki az előzmények és a pontos körülmények ismeretében személyre szabottan határozza meg.
júl. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, kell, ennyi. 2500 legalább, tökmindegy, hogy milyen magas vagy, mert a szerveidnek kell újra felépteniük magukat.


De mindegy, mert még mindig beteg vagy, így nem érted, miért kellene annyit enned - persze nem holnapról mára, de végcélnek tartósan.

júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyél normálisan, aztán szép lassan visszahízol. Az a baj, hogy most is a kaja körül forog az életed.

Reggelire én pl. mindig kefirt vagy joghurtot eszek kiflivel vagy vajas pirítóssal. Néha lekvárral. Délben vmi könnyűt, tésztát, vagy húst kötettel, salátával. Nap közben gyümölcsöt, édességet, rágcsát, mértékkel. Este vacsi szendvics vagy vmi ebédhez hasonló. Nem méricskélek. Soha nem eszem magam degeszre. Szépen lassan vissza fogsz hízni, ha finomakat eszel és élvezed az ételeket. Ha én azt enném reggelire meg vacsira, amit te, elvinne a fosás. Vmi szilárd kaja is kellene.

júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!